Je tato reprosoustava lepsi nez muj soundbar ?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xx68 21. 4. 2020 12:33

Dobrý den, momentálně mám soundbar Samsung HW.Q60 5.1. se kterym jsem v celku spokojen. Bral jsem ho hlavne kvuli prostoru. Nicmene trochu jsme predelali obyvak a tam zvažuji pravou 5.1 sestavu, ktera se mi drive nevešla. Např: https://www.alza.cz/denon-avr-s650h-black-reprosoustava-polk-audio-t15-t30-t50-d5635212.htm . Nikdy jsem sloupove reproduktory neměl. Byli by vyrazně hlučnější ? Bydlím v rodinem domě, nad námi bydlí prarodiče tak bych je nerad nejak rusil. Filmy extra nahlas neposloucham, se soucasnym HW Q60 se do patra nad nami sirila pouze trochu basa ze subwooferu. Mnou zminena sestava subwoofer nema takže by se zvuk mohl sirit podobně? Kvalitou hadam je tato reprosoustava lepsi volbou nez muj soundbar ? Mohu ho jeste vratit. Vyuziti : Netlix . Popř nejake lepsi volba ? Děkuji

pripadne jeste tato levnejsi varianta : https://www.k24.cz/product/425293/Yamaha_YHT_1840.html?product_code=RTVKINDYHT1840 (cenově jenom o 3tis dražší než muj soundbar)
xx68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 21. 4. 2020 13:26

No to si piš, že budou lepší jak soundbar.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sozi 21. 4. 2020 13:39

To, ze budes mat vacsie reproduktory, neznamena, ze na nich musis aj hlasnejsie hrat. Prave naopak. Bude ti stacit mat zvuk pusteny tichsie a bude v nom vsetko, aj basy aj vysky. Takze podla mojho nazoru aj ked sa to nezda, prave s takouto zostavou mozes pocuvat kvalitnejsie pri nizsej hlasitosti a prarodicia ani nemusia o nicom vediet. Samozrejme, ze ked tomu prisolis, tak salocky vo vitrinkach im mozes roztancovat... Na tu lacnejsiu variantu, co si postol sa uplne vykasli. Nekupuj ziadne zapalkove skatulky so subwooferom. Poriadne repro zahra uplne inac ako skatulka, ktora ide mozno tak do 150 Hz a ostatne prebera zahuhlany lacny subwoofer. Potom na tom nie su ani dialogy dobre, ani hudba. Ta prva varianta bude hrat urcite postacujuco a dovolim si tvrdit s istotou, ze neporovnatelne lepsie ako ten soundbar.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 21. 4. 2020 14:08

sozi ma pravdu, ale pokud nejsou finance, tak i ta levna Yamaha varianta bude s vysokou pravdepodobnosti zasadne lepsi nez soundbar.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 21. 4. 2020 15:49

Souhlas se sozim. Sloupy krásně zvukem vyplní místnost i při velice nízké hlasitosti, zvuk je po místnosti slyšet rovnoměrně. Oproti tomu malé bedýnky musíš solit, aby byly dobře slyšet i dál od nich. Vůči lidem za zdí jsou tak sloupy mnohem méně rušivé.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xx68 21. 4. 2020 17:17

sozi píše:To, ze budes mat vacsie reproduktory, neznamena, ze na nich musis aj hlasnejsie hrat. Prave naopak. Bude ti stacit mat zvuk pusteny tichsie a bude v nom vsetko, aj basy aj vysky. Takze podla mojho nazoru aj ked sa to nezda, prave s takouto zostavou mozes pocuvat kvalitnejsie pri nizsej hlasitosti a prarodicia ani nemusia o nicom vediet. Samozrejme, ze ked tomu prisolis, tak salocky vo vitrinkach im mozes roztancovat... Na tu lacnejsiu variantu, co si postol sa uplne vykasli. Nekupuj ziadne zapalkove skatulky so subwooferom. Poriadne repro zahra uplne inac ako skatulka, ktora ide mozno tak do 150 Hz a ostatne prebera zahuhlany lacny subwoofer. Potom na tom nie su ani dialogy dobre, ani hudba. Ta prva varianta bude hrat urcite postacujuco a dovolim si tvrdit s istotou, ze neporovnatelne lepsie ako ten soundbar.



Díky všem za odpovědi pujdu tedy do sloupovych. Jinak ta sestava co jsem psal : https://www.alza.cz/denon-avr-s650h-bla ... 635212.htm je dobra ? Nebo je v teto ceně nejaka lepší volba ? Děkuji

p.s. jeste jsem našel v akci tuto sestavu se stejny receiverem a repro Wilson Viper 5.0 : https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Vyrobk ... 0H___VIPER
xx68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 21. 4. 2020 17:51

Variantně ještě sestava Yamaha + Dynavoice
https://www.yamaha-shop.cz/www-yamaha-a ... -cerne-v-4
nebo si něco zkombinovat, do 30 tis. už by se něco vymyslet dalo.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sozi 22. 4. 2020 08:01

Teraz vies, co hladas a uz si len vyber, co sa ti paci a kolko si ochotny do toho dat. To co si si vybral bude urcite OK, co dal Tombas zrejme este lepsie. Moznosti kombinacii su tisice...
sozi
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků