Repro 2.0 k PC - na hudbu, kolem 2500 kč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod viking81 19. 5. 2020 04:55

Lebo kábel je kábel ;-) vyššia kvalita pripojenia, väčší dátový tok prenesie kabel..ale ak na tom počúvaš mp3, tak aj bt bude ok..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 19. 5. 2020 05:38

BT kodeky jsou ztrátové. Komprimuje se to podobně jako mp3, čili soubor který přehráváš se ztrátově zkomprimuje (po rozbalení už se nerovná originálu) a odešle, přijímací zařízení (třeba ty bedýnky) to rozbalí a přehrají. A až na nové kodeky (LDAC, aptX), které musí podporovat obě zařízení je ten propad kvality způsobený ztrátovou komprimací extrémně slyšet.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 19. 5. 2020 09:13

Potvrzuji to co napsali hoši přede mnou.
Edifier R1700BT hrají pěkně i přes bluetooth. Ale pokud do nich pustíš HiRes přes Foobar a dobrý DAC, je to jiný level.
Čistě jen pro provoz přes bluetooth, je jich škoda.
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hakunamatata 3. 10. 2020 11:11

Zdravím. Já narazil na tyto reproduktory https://yeselektro.cz/reproduktory-2-1/ ... -5-cm.html a chtěl bych vědět, jestli si myslíte, že stačí? Měl jsem teď Logitech a rozbili se do roka. Už mě to unavuje. Budu rád za Vaše rady.
hakunamatata
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod loko_ko 29. 10. 2020 02:43

Zdravím všechny, uvažuji také o repro k PC do malé místnosti. Máte někdo názor, zkušenost s těmito?
https://www.gramofony-desky.cz/produkty ... /9845.html
Děkuji všem za reakce.
loko_ko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 29. 10. 2020 15:12

Hrají přesně tak, jak byste od malých rozměrů čekal. Výšky a středy OK, bass minimální. Čím blíže je budete mít, tím lépe. Neprovozujte je ale přes BT.
Každopádně můj názor je, že za 11K seženete lepší kusy než téměř deset let staré bedny. Minimálně bych se díval po něčem, co má digitální vstup a ideálně USB vstup - například Edifier S880DB. Nebo velmi povedená kombinace 2.1 PreSonus Eris E3.5 + PreSonus Temblor T8.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loko_ko 29. 10. 2020 22:21

Děkuji moc za tipy. Ještě bych upřesnil, že chci repro používat pro poslech z notebooku a přes koax digitální vstup také pro zvuk ze satelitního přijímače v malé místnosti 12m2. Repro by měly být cca 1,9m od sebe a poslechová vzdálenost bude 1,2 až 2,5m. Mám rád čistý, vyrovnaný, prokreslený zvuk, nemusí mít až tak silné basy. Bluetooth beru spíše jako doplněk. Koukal jsem na Edifier S880, jsou dost chválené, USB port je super. Kruhový ovladač nevím jak bude vhodný, ale ten "pětikolík" na připojení L repra - hodně nepraktické. Cena je +- stejná jako u scansonic S5, které se ve výprodeji dají také sehnat za cca 7k. Presonus se subwooferem T8 jsem našel pouze ve verzi 4.5 cca za 12k, možná to bude také dobré, ale tuším to nemá digi vstupy což určitě využiji. Děkuji všem za případné další tipy, hlavně z hlediska umístění a poslechové vzdálenosti aby repro vyhovělo.
loko_ko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pheonixxx 30. 10. 2020 20:26

Zdravim, poradíte repro k pc - převážně na film, youtube návody, přednášky, méně na hudbu?

Poslední byly Genius-sp-hf1250b a všiml jsem si, že šumí, tak jsem je byl nucen vrátit.
Při hledání jsem našel něco jako

Kurzweil KS-40A; Edifier 2.0 R1280DB, Edifier 2.0 R1600TIII, případně jestli máte někdo jiný nápad. Sice jsem původně chtěl bedny se subwooferem, ale nevim, jestli to tedy má v cenové relaci několika tisíc cenu..snad by tam nemusel být problém takový s tim šumem, bylo mi řečeno, že to dělá zesilovač třídy D, který je všech aktivech, tak nevim vlastně, co s tim.
Pheonixxx
Junior

Odeslat příspěvekod Pheonixxx 7. 11. 2020 13:56

Doplním, zkoušel jsem

Edifier 2.0 R1280DB Black
Edifier 2.0 R1600TIII
Kurzweil KS-40A

A dojmy jsou takové, že Edifier R1280 zněly tak jako akusticky, Kurzweil měly plnější zvuk, leč chyběly středy, které mi ani EQ nevytáhl.. Edifier R1600 přidali do zvuku barvu, tedy z těchto tří aktuálně volím tyto, leč bych rád věděl, jestli jsou v relaci do 5ti tisíc nějaké lepší, které by stálo za to mít.

Mám to na hudbu minimálně, spíš na poslech různých přednášek atp, ale když už si něco pustim, tak zkrátka ten rozdíl je cítit, tak se ptám.
Pheonixxx
Junior

Odeslat příspěvekod loko_ko 12. 11. 2020 16:22

Tak nevím, Edifier S880 ma "mid basak" okolo 93mm, scansonic s5 130mm, tak nevim nevim zda ten Edifier bude lepe basovat?
loko_ko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yiakubou 12. 11. 2020 20:54

Ja mam Scansonic S5 (bez DAC) a za tu cenu spokojenost. Jejich charakter odpovida popisu v recenzi na hifi-voice. Myslim, ze by svym charakterem mohli odpovidat i tvym pozadavkum. Na blizko podavaji detailni projev, ale neni to nejaka neutralni nuda, nebo prilisna ostrost, je to cele takove lehce do jemna a prijemna, aniz by tim nejak trpela prokreslenost a detailnost. Mozna maji lehce vytazene vysky, ale nic co by mi vadilo a mozna i to pridava trochu te detailnosti. Na muj vkus akuratni podani prostoru - u blizkeho poslechu mam osobne nekdy problem, ze je ten prostor az prilis siroky, ale tady je to tak akorat. Stredy bych rekl az nadprumerne na tu cenovku. U malych repro bude bas vzdycky slabota a dovolim si tvrdit, ze ve srovnani s tim Edifierem to bude plus minus nastejno. To chce proste resit subwooferem temer v kazdem pripade, pokud je libo. Scansonic S5 ale nejsou vhodne na totalne blizky poslech (cca 50-70cm), chce to mit sirsi PC stul, ne nejakou uzkou nudli, aby na nich nemusel byt clovek nalepeny. Tech 1.2-2.5m poslechove vzdalenosti mi prijde idealni. Take neni dobre je mit prilis blizko u zdi. Proste tyto repro pro optimalni projev potrebuji nejaky prostor kolem a rozhodne to chce dat je na nejaky stojan - to tomu basu a celkovemu upevneni a smerovani zvuku hodne pomuze. Jedine co me na nich mirne irituje je sum. To je ale problem temer vsech levnejsich aktivnich repro a priste uz asi pujdu do pasivnich.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod loko_ko 16. 11. 2020 17:16

Děkuji Yiakubou za hezky popsanou zkušenost. Čtu, že zvukově by to asi šlo, to by mohlo vyhovovat na mou malou místnost akorát, ale co mě odrazuje od pořízení je jak píšeš, že repro šumí. A to by mi docela vadilo. Asi je to fakt neduh povícero levnějších Aktivních Repro. Škoda, že to nemám možnost někde zajít poslechnout.
loko_ko
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků