Malé aktivní repro 2000-4000Kč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tas3 4. 5. 2020 08:29

Tak jsem to rozdělil:
Do pracovny jsem pořídil R1700BT doplnil jsem k nim SW Jamo S210 (na zvukovce mám samostatný výstup pro SW).
Dělící frekvencí jsem dal 63Hz. Pohrál jsem si s nastavením - pomohl mi REW a měřící mikrofon. Teď to hraje slušně za ty peníze. Poslouchám při nízkých hlasitostech z blízka.
Díky za tipy.

Teď bych ještě chtěl koupit iLoud Micro manželce a na cesty, akorát nějak zmizely a nikde nejsou k skladem.
Počkám až se někde objeví.
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod Tas3 22. 5. 2020 09:11

Tak dorazily iLoud Micro. Ještě je celkem brzo, ale na to jak jsou to malé bedničky hrají dobře. Na cestování, zahradu atd. ideální. Basy sice nejdou tak přesné a občas se mi zdají takové "plastové" a dost výrazné, ale vzhledem k rozměrům bedny slušné. Překvapilo mě že hrají i dost nahlas. Zatím spokojenost.
Když srovnám iLoud s Edifier+sub tak zvukově jednoznačně lepší Edifier.
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 22. 5. 2020 19:09

Díky za info. Fyzika je neúprosná a u repro na velikosti záleží :)
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 2. 6. 2020 11:03

Pánové od Devialetu o tom zjevně neslyšeli :D

http://audioreporter.cz/detail_novinky. ... 14&idkat=8
LG V30 - Burson Playmate V6 vivid - Quad Era - 1 :)
tibormi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 2. 6. 2020 12:41

Ale tomu určitě nevěříte, žene :) DSP umí opravdu hodně, ovšem zázraky ne. Například Apple Homepod umí vytvořit pocit velkého zvuku a na první pohled/poslech se mu to daří. Na ten druhý už poznáte limitace a kompresi pásma. Neříkám, že není možné vyrobit malé reproduktory. S vývojem technologií je dokonce možné, aby malé reproduktory nehrály úplně špatně. Ale pamatujte, že reproduktor je "čerpadlo na vzduch", v malém objemu mohu zvýšit tlak, ale nikdy ne průtok.
Základní 600W verze Phantom Reactor stojí 1100 USD, pro stereo potřebujete tedy 2200 USD. Budou ty bedny hrát lépe, než většina jiných malých přenosných reproduktorů? Ano. Budou hrát lépe, než průměrné regálové reprobedny za polovinu ceny (včetně zesilovače, případně aktivní)? Ani náhodou.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Předchozí stránka