HDMI ARC repro _ k TV (tipy, rady, skusenosti)

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 4. 5. 2020 10:40

Ahojte
Zakladam tuto temu (kedze podobnu som na fore nenasiel), aby ste sem posielali/zdielali , skusenosti/tipy na Aktivne REPRO (2.0) s HDMI ARC . (vyvarujme sa soundbarom)
Kedze ich je na trhu pomerne malo a nie kazdemu vyhovuje soundbar, alebo AVR + pasivne REPRO.
Na uvod posielam nejake tipy na HDMi ARC repro.
Ak nejake mate doma, podelte sa o skusenosti (funguje HDMI ARC, ide zvuk ovladat DO od TV (aky typ TV), prebudia sa repro zapnutim TV, nebrumia, su hlasy (stredne pasmo) vykreslene cisto a zrozumitelne...? atd.)

1,Fenda F&D T-88X (cca 320€)
FENDA_ T-88X_HDMI ARC.jpg

2,Audio PRO A26 (cca 490€)
Audio_Pro_A26_HDMI ARC.jpg

3, Teufel Ultima 40 Active (cca 720€)
Teufel Ultima_40_Active-HDMI ARC.jpg
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m_robe 23. 2. 2021 09:48

Ahoj, natrafil som na tvoj post a riešim identický problém. Chcem audio do obývačky, kde chcem primárne vylepšiť zvuk z TV aj keď je pravda, že súčasná TV v porovnaní s inými TV nemá vôbec tak zlý zvuk. Zároveň ale mám rád posluch hudby a soundbar mi je ako bývalému majiteľovi kvalitných stĺpových repro proste proti srsti. Nahradiť repráčiky v TV takými istými repráčikmi v umelohmotnom valci a k tomu aby dunela hromobedňa (subwoofer) niekde vedľa gauča mi na počúvanie hudby proste nesedí. A tak by som chcel stereo, avšak s možnosťou automatického zapnutia po zapnutí TV. Pomohlo by aj budenie signálom (optickým), ale manuály ku elektronike málokedy tieto informácie obsahujú, aj keď sa dočítam niekde na fóre, že daný výrobok túto funkciu má. Ďalej, nechcem žiadne WIFIny, Alexy, Spotify a iné blbiny. No a budget mám tak do 350€. Najprv som sa dlho točil okolo soundbarov, mojim predstavám asi najviac vyhovuje Yamaha YAS-207 a srdcu mi je blízky Denon S316. Po tom ako som upustil od Soundbaru (na ktorý sa dám rád nahovoriť ak sa nájde fakt niečo na čom sa dá solídne počúvať muzika), zámer bol nejaký šikovný mikrosystém, ale tam som nepochodil. Zatiaľ sa ako najlepšia voľba zdá byť receiver, ktorý bežne má HDMI ARC, FM tuner, BT. Tu mi v pomere cena/ výkon najlepšie vyšiel starší model Harman/Kardon AVR151 (nedávno bol v akcii za 250€) a k tomu repro. Aktívne regálovky by boli super voľba, no dočítať sa v manuáloch, či podporuje budenie signálom je nemožné. Verím, že by si aktívne regálovky kopa ľudí rada kúpila k TV, lenže zrejme najlacnejšie repro s HDMI ARC sú AudioPro A26 s cenovkou okolo 450€. Pritom HDMI ARC má ktorýkoľvek soundbar s cenou od 100€ vyššie. Takže aby som to zhrnul: Soundbar úplne neodsudzujem, ale pokým mi nejaký fakt neudrie do ucha a nepresvedčí ma, do obývačky sa mi nedostane. žiadny mnou vytipovaný mikrosystém neponúka budenie optickým signálom ani nemá HDMI ARC. Žiadne aktívne regálovky v cene do 350€ som nenašiel, že by mali budenie zo Stand-by módu optickým signálom (napríklad Jamo S-801PM ma zaujali) a najlacnejšie AP A26 s HDMI ARC sú v cenovej kategórii, kde sa dá za tie peniaze kúpiť viac muziky.
Ideálne riešenie sa teda javí receiver + repro.
No a na záver mojej úvahy ešte poznámka prečo ma to nahlodáva k soundbaru a to je čisto praktická záležitosť, mám malé dieťa a bojím sa, že zo skrinky pod TV na seba stiahne reprobedňu. Soundbar namontovaný na stene pod TV bude bezpečnejší.
m_robe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukas.stefurik 23. 2. 2021 13:39

Ahojte,

nieco podobne som riesil cca mesiac dozadu, kedy som sa rozhodoval medzi soundbarom a nejakymi aktivnymi repro. Po vypocuti par soundbarov na predajni som tuto moznost zavrhol, kedze kvalita zvuku a celkovy prednes ma teda vobec neoslovil. Nakoniec som teda vyberal medzi AudioPro A26 a Klipsch R-51PM. Kedze moja podmienka bola HDMI ARC (uprimne, som si isty, ze keby som musel pri kazdom zapnuti TV brat do ruky este dalsi ovladac pre zapnutie repro, vyuzival by som ich tak 10% casu, holt lenivost :D), isiel som do A26 (vysli ma na 429€). Pripojene ich mam k LG OLED65BX, ovladanie hlasitosti, zapinanie spolu s TV funguje bez problemov. Aplikacia mi pride mozno trochu nedotiahnuta, ale uprimne - pouzil som ju asi len raz, ked som zapajal repro. Co je trochu nevyhoda, ked chcete streamovat cez Wi-Fi, repro podporuju len 2,4 GHz pasmo, teda na rovnakej sieti musi byt pripojene aj zariadenie, z ktoreho streamujete. Dalsia nevyhoda - neda sa zmenit master speaker, respektive to, ci bude lavy, alebo pravy (teda aspon ja som tuto moznost nenasiel), teda na toto treba mysliet pri zapajani. No a co sa tyka zvuku - absolutna spokojnost. Prekvapilo ma, ako aj napriek pomerne kompaktnym rozmerom dokazali repro vyplnit miestnost (panelakovy byt, obyvacka cca 4x4m). Takisto som mal obavy o basovu zlozku, ci nebude potrebne dokupit SW, ale samotne repro absolutne postacuju na moje potreby.
@m_robe: A26 sa takisto daju zavesit na stenu, je k nim ale potrebne dokupit wall mount (cca 40€)...

Plusy:
-dizajn
-HDMI ARC
-rozmery
-zvuk
-konektivita

Minusy:
-appka
-nemoznost urcit master reprak
-trochu vyssia cena
lukas.stefurik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m_robe 23. 2. 2021 15:30

Ahoj, diky za reakciu a za skúsenosť z prvej ruky. Ani tie Klipsch nevyzerajú zle, podľa rozmerov sú oproti AP A26 o dosť robustnejšie. Kdesi na recenzii som našiel postreh, že sa samy zapnú aj vypnú po pripojení signálu cez optiku z TV. To mi vyhovuje, HDMI ARC by som teda oželel. Klipsch navyše nemá ani WIFI, stremovanie a podobné veci, ktoré nepotrebujem. Človek teda platí za kvalitu bední, reprákov a zosíka, nie za ozdoby okolo toho. Každopádne, 500€ za repro je pre mňa už fakt dosť.
Inak tie dve diaľkové - dôvod prečo si tak veľmi potrpím na automatickom zapnutí audia spolu s TV je fakt, že dva diaľkáče proste nechcem.
m_robe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m_robe 8. 3. 2021 13:57

Ahojte, tak som nakoniec kupil po dlhom uvazovani a citani recenzii soundbar Yamaha yas-207. No poviem vám ze za cenu 300€ to je totálny fail. Bez subwooferu to ma príšerný zvuk, plastový, žiadne výšky, stredy také nijake. Originál repro v TV hrajú omnoho lepšie. Po sparovani subwooferu som tiež trochu v rozpakoch. Ak je pusteny naplno, dunenim prehrmi hovorené slovo. Ked ho stiahnem na pocuvatelnu úroveň, je reprodukcia zvuku cca podobná ako zvuk z repro v TV, možno len o malinko lepšia. Naopak pri hudbe sa mi zda woofer hrozne slabý. Priestorovy zvuk sa taktiež nekoná. Uz som počul 2.1 repro k PC za stovku ktory hral ďaleko lepsie. Pre mňa je teda soundbar vzhľadom na cenu jedno velke sklamanie a vraciam ho spat. Bez urážky ale ak toto niekto dokáže vychvalit v recenzii do nebies, musí byt totalne hluchý alebo nepočul v živote hrať poriadne repro. Diaľkový ovládač je taky hrackarsky. Dobre funguje automatické zapnutie cez hdmi spolu s TV. Nevýhodou je, ze po pripojení repro zmizne z obrazovky TV ukazovateľ úrovne hlasitosti a namiesto toho ukazuje úroveň na LED kontrolkach na soundbare. Nastavenie hlasitosti nie je tak citlivé. Hlavne vecer si to neviem nastavit. Bud to hra potichu, ak pridám o jeden stupienok viac, zase to hra nahlas. S repro v TV tento problem nemam. Škoda ze kvoli koronam sa nedá ísť si vypočuť repro do predajne, po tomto nákupe sa mi potvrdil predpoklad ze soundbar hra otrasne a budem hľadať iné audio do obývačky.
m_robe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 10. 3. 2021 08:43

m_robe píše:Nevýhodou je, ze po pripojení repro zmizne z obrazovky TV ukazovateľ úrovne hlasitosti a namiesto toho ukazuje úroveň na LED kontrolkach na soundbare.

Podobne funguje vela TV vs externe zvuk zariadenia (ze po pripojeni cez HDMi ARC sa blokne ciselny ukazovatel zvuku v TV. Ale dialkovym od TV ovladas ext. zariadenie a info o zvuku sledujes na ext. zariadeni.
Treba sa snazit vybrat externe repro s displeyom , ktory ciselne ukazuje hlasitost.

Este taky tip, co ma vcelku mile zvukove a funkcne prekvapilo,vzhladom na velkost a CENU, bol creative stage 2.1 (za 90€).
HDMI ARC funguje, ciselny ukazovatel zvuku na liste, zobudzanie funguje pri zapnuti TV, tiez vypnutie.
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m_robe 15. 3. 2021 14:16

Tak som napokon kúpil Denon RCD-M41DAB. Okrem toho že vyzerá krásne mám pár postrehov: Po pripojení zariadenia cez Bluetooth sa Denon automaticky zapne zo STBY módu, super vec. Spároval som cez BT aj telku, automatické zapnutie funguje super. Telka síce hodí hlášku, že zvuk so zvukovým zariadením bol zosynchronizovaný, avšak oneskorenie zvuku oproti obrazu je posunutý o cca dve sekundy a je to hrozne otravné. Aj keď sa dajú pre digitálne výstupy odchýlky zvuku v menu TV nastaviť, pre BT takáto možnosť nie je. Z toho čo som sa kdesi dočítal, oneskorenie má na svedomí audio kodek pre BT na strane Denonu. Ďalej ma trápi veľmi slabý príjem FM rádia. Kým starej veži ktorú mám v kuchyni stačí pre čistý príjem signálu kus drôtu, Denon je fajnovejší a príjem dokonca občas úplne vypadne, Denon proste prestane hrať a potom zrazu začne hrať keď chytí vlnu... No a teraz to hlavné: Dokúpil som si odporúčané regálové repro Polk Audio T15. Čakal som teda od nich viac. Proste zostava do ktorej som nasypal skoro 500€ takmer vôbec nebasuje, zvuk nemá takú hutnosť ako by som čakal. Dokupovať subwoofer zatiaľ nechcem, radšej by som premiestnil nábytok v obývačkovej stene a vymenil regálovky za stĺpové repro ktoré som kedysi mal (Jamo Studio 160, Visaton DIY skladačka). Diky za odporučania
m_robe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pandero 15. 3. 2021 19:01

m_robe: Ja ti nevim, ale Yamahu YAS-207 vlastnim a uplne se nedokazu s tim, co pises, ztotoznit. Zaprve - proc bys proboha pouzival soundbar bez subwooferu? Zadruhe - jak souvisi kvalita vysek se subwooferem? Dunenim prehrmi hovorene slovo - tak uroven subwooferu se da nastavit. Pri hudbe se zda woofer slaby - v jakym rezimu poslouchas hudbu? Da se woofer opet nastavit. Prostorovy zvuk se nekona - v jakem rezimu? Z jakeho zdroje?

Ja bych nerad, aby se tim, co jsi psal, nekdo nechal od tohohle soundabru odradit, protoze je to vyborna koupe. Testoval jsem soundbaru opravdu hodne a pomer cena / vykon je paradni. Takze tak.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod m_robe 16. 3. 2021 10:33

@Pandero : Nespochybňujem, že ti soundbar vyhovuje, asi sa zhodneme na tom, že veľa záleží na priestore v ktorom sa hudba počúva, ako aj na osobných preferenciách. Mne teda zvukový prednes vôbec nesadol a to som sa s nastaveniami zvuku hral dosť dlho. Skúšal som všetky zvukové režimy. Zdroj zvuku bola TV pripojená cez HDMI ARC. Pekný deň
m_robe
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků