Atkivní repro k projektoru- Do 5.000kč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Leo79 27. 5. 2020 13:39

Ahoj všem,
přišel jsem poprosit o radu, jak ozvučit projektor.

Už jsem dlouho bez TV, mám jen PC, takže jsem se konečně rozhodl, že si něco pořídím.
Zřejmě to bude Optoma HD144x nebo HD27e.

Co se týče financí, je to strop a hlavně už fakt něco chci.Mám ještě další závazky a kdybych si měl ještě došetřit třeba 10-15.ooo kč, čekal bych minimálně další rok a to nechci.

Můj pokoj je podlouhlý... cca 3.5m na šířku a 5.6m na délku čili repro bude ode mě vzdálené 5 metrů, protože se stejně budu dívat pouze z postele, mám to prostě na dva tři filmy týdně, nic víc.

Repro je čistě jen na filmy.Nejsem nijak náročný, u počítače mám Microlab FC330 a jsem u Transformers a Bad boys atd. spokojený...prostě ať nejsou potlačené hlasy a ať jde slušně slyšet, když něco někde bouchne :-)

Co se týče napojení repro, u projektoru bude nějaká "android krabička", takže napojení se nabízí buď optika a nebo jack3.5 mm -2x cinch.
Každopádně ať tak či onak, kabel bude muset mít 10m.
Nebráním se nápadům, jak to vyřešit jinak.
Díky za váš čas......
Leo79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 27. 5. 2020 20:35

To je zrovna blbá varianta řešení. Obraz jak kráva a k tomu zvuk z myšího divadla. Šel bych na to presne obracene: TV + lepsi zvuk a mas rovnou i po starostech s káblama pres celou místnost.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 27. 5. 2020 21:16

Repro dobře hrající produkující silné exploze na 5 m v této cenové hladině najdete maximálně v bazaru. Třeba tyto sloupy případně tyhle(v zahraničí mají relativně solidní recenze, hledejte LTC L766) a tento zesilovač.

Většina aktivních sestav do 5000 Kč jsou reproduktory určené na blízký poslech. Hledejte spíše soundbar, třeba Samsung HW-R550. Ovšem ani ten na 5 m neudělá velké divadlo.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leo79 28. 5. 2020 14:48

Díky moc...
Repro se dá dokoupit, objeví se třeba fajn inzerát a můžu to vyměnit, kdežto na těch
5.5 metru mi přijde i 65" tv malá...a navíc proč mít 65" když můžu mít třeba 120" :-)
Leo79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leo79 1. 6. 2020 14:48

Tak nakonec budu moci využít Bluetooth...nemá někdo nějaké info o tomhle??
Kód: Vybrat vše
https://pajtech.cz/aktivn-reproduktory-krugermatz-wave-plus-sada-20-p-18460.html?gclid=EAIaIQobChMIidvN4dLg6QIVAu7tCh3begLqEAQYASABEgIdl_D_BwE[code][/code]
Leo79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 1. 6. 2020 15:10

Není to pravidlem, ale BT občas mívá na některých zařízeních zpoždění za obrazem, tak by to asi nebylo moc použitelné. Třeba to vyzkoušet.
V dané ceně by možná lépe posloužil soundbar s bezdrátovým subwooferem, menší aktivní bedničky na vzdálenost 5m nevytvoří dostatečný akustický tlak, ale neznám akustické poměry místnosti.
Zvukově to nebude žádná špička, ale aby to nebyl bodový zdroj zvuku pod plátnem, jeví se mi zajímavé např. toto řešení:
https://www.alza.cz/trust-lino-xl-2-1-d ... 557251.htm
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Leo79 1. 6. 2020 16:43

Jop, to zpoždění vzhledem k obrazu mě taky napadlo.Díky za info.Mrknu se na ty soundbary.
Původně jsem je odkládal, protože jsem si říkal, že to asi nebude to pravé ořechové....
Leo79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 1. 6. 2020 17:30

To máte pravdu, pravé ořechové to nebude. Nicméně jste výrazně limitován financemi, proto, cokoliv koupíte, bude vždy kompromis.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leo79 1. 6. 2020 18:16

Jo, to je mi jasné.Ja to myslel spíše k velikosti repro vzhledem soundbar vs nějaké sloupy :)
Leo79
Kolemjdoucí