Studiové monitory pro běžný poslech v domácnosti.

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod aurum 28. 6. 2020 23:43

Rozumím, co se týká toho gramofonu, to je dost vedlejší, nepočítám s častým využitím. Šlo by tedy doporučit nějaký zesilovač + bedny?
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 29. 6. 2020 12:03

Zasilovač + bedny je hodně široký pojem a zahrnuje stovky kombinací.
Podle prvního příspěvku to chceš připojit k notebooku, tedy by se hodilo USB, analogové (sluchátkové) výstupy nebývají moc kvalitní a optiku nebo coax to asi nemá.
Řešením by mohla být externí zvuková karta/DAC s USB vstupem a analogovým výstupem. Pak by stačil jakýkoli analogový zesilovač a pasivní bedny.
Variantou jsou i malé digitální DAC/zesilovače, např. Topping MX 3 nebo podobné značky, ke kterým stačí připojit pasivní repro.
Cenově je to asi ta dostupnější varianta.

-- 29. 6. 2020 13:28 --

Zrovna se v bazaru objevily moc pěkné Xaviany Bonbonus, ty si dobře rozumí s Yamahou nebo Onkyem, ale taky s Marantzem.
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=4590
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 6. 2020 12:49

Aktivní monitory nejsou vždy zrovna nejlepší volbou. :pozor
Mají totiž jisté nevýhody. :-\

Co třeba aktivní repro Heco Ascada 2.0? :D
Nedávno jsem je kupoval a jsem s nimi velmi spokojený. 8-)
Mají vestavěný DAC pro PC(přes USB)a dají se propojit téměř se vším.
I přes bluetooth(aptX)z DAPu Astell-Kern AK300 jsou detaily reprodukce úžasné.

Studiové monitory Prodipe 2 V2(které jsem měl předtím)jsem daroval.

Viz zde: viewtopic.php?f=1711&t=1308398
(text 24. 6. 2020 02:15)

-- 29. 6. 2020 14:39 --

Dobrou volbou by mohly být i "Magnat Multi Monitor 220"

Zde: https://www.l-e.cz/reproduktory/aktivni ... 1aEALw_wcB

Recenze zde: https://avmania.zive.cz/magnat-multi-mo ... est#part=1

O něco horší "Klipsch R-41PM" (horší basy).

Zde: https://www.alza.cz/klipsch-r-41pm-d5508063.htm

I tak si myslím,že Heco Ascada je nejlepší volba(dynamika a detail).
Jsou sice z roku cca 2015 (původně za 600,- EUR,cca 15 tis.),nyní se dají koupit za 11,6k.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurum 3. 7. 2020 08:56

Děkuji všem za názory. zatím mě nejvíc zaujalo: Heco Ascada 2.0 od pseudomagick. Chtěl bych si je někde poslechnout.
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod honzatrx 3. 7. 2020 16:44

Studiové repro na běžný poslech jsou obecně nevhodné díky svému přesnému analytickému až sterilnímu projevu. Ale záleží na vkusu každého soudruha, třeba to někomu neva.
Pokud pominu klasickou stereo instalaci, kdy je předpokládán stabilní posluchač ve vrcholu trojúhelníku, osobně jsem vyřešil "multiroom" ozvučení aktivním jednosloupovým repro s integrovaným FM tunerem a možnostmi připojení libovolných zdrojů pomocí stereo cinch, stereo jack, bluetooth, USB vstup (i s nabíjením) a slotem na SD kartu. Lze tak připojit MP3 nebo ideálně mobil s využitím jeho přehrávače a pokud jedu přes USB, mobil se rovnou dobíjí. K repro je i dálka, takže s její pomocí a při využití bluetooth si můžu přehrávat věci z mobilu, aniž se zvednu z postele. Repro má 2x středobas, 2x výškáč, výkon cca 60W a spolehlivě stačí na ozvučení i sousedních pokojů. Tuto věc (Sencor SSS 2600 BS) jsem pořídil za 1800, časem přijde jako "rádio" na chalupu do obýváku. V prostředí, kde se člověk pohybuje po místnosti (místnostech) řešit stereo nebo hifi zvuk, je nesmysl.
honzatrx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pseudomagick 3. 7. 2020 19:53

Osobně bych si asi Sencor SSS 2600BS nekoupil. :pozor
Sencor nebrat. :pozor
Pokud už bych šel do něčeho jakoby jednobodového(či sterea blízko u sebe),
koupil bych Naim Mu-so QB či Maim Mu-so(úžasný zvuk!).
To už je ale trochu jiná cenovka a zatím jsem s nově koupenými Heco Ascada 2.0 velmi spokojený. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Obyvatel 14. 4. 2022 09:18

lithrai píše:Záleží koľko do toho chceš investovať. Ak nejakú väčšiu sumu, tak to už asi kúpiš aj lepšie regálové reprobedne z bazáru. Tie Presonus Eris E5 ale určite nekupuj, to je blbosť. Zrovna nedávno som tu niečo podobné riešil.

Řeším stejný problém jako zde. Opravdu se studiové monitory nehodí na ozvučení běžné místnosti kvůli vyšší směrovosti výškových reproduktorů?

Hudbu poslouchám pouze z notebooku přes externí zvukovou kartu (výhradně elektronickou zhruba tohoto stylu, takže neřeším "svítivost houslí" a podobné věci :-) ). Pamatuji si ještě dobu Hi-Fi v 90. letech, takže mám klasický 42cm 80W zesilovač a dobové 3-pásmové reprobedny s velkým reproduktorem Tesla ARN8604, aby to zahrálo i něco pod 50 Hz. Jenže tohle je konstrukčně přes 40 let staré a zbytečně velké, věřím že dnešní reproduktory na tom budou lépe a podobný zvuk se dá získat i z něčeho menšího. Nechci pokud možno kombinaci se subwooferem ani pasivní (samostaný zesilovač).

Nejdříve jsem chtěl něco jak KRK Rokit 8 G4 (zesilovač v D třídě, takže to zbytečně netopí), ale když jsem procházel diskuse tak většina těchto aktivních studiových monitorů prý trpí výrazným klidovým šumem, pro který je to pro tižší poslech prakticky nepoužitelné. Dál jsem narazil na právě zde zmíněné Presonus Eris E5 XT, kde stížnosti na šum nejsou, ale zase se zde uvádí nevhodnost k tomuto účelu pro velkou směrovost. Další možnost je řada Magnat Monitor Reference, asi model 3A, ale nepodařilo se mi najít zda opět moc nešumí. Opravdu by tam byl takový rozdíl ve směrovosti oproti studiovým monitorům?

Není možné si je někde poslechnout? Nemám totiž představu jak rozdílný bude zvuk (zvláště nízké kmitočty) oproti těm velkým Tesla krabicím.

Děkuji.
Obyvatel
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků