2.0 aktivy k PC

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rtep2007 16. 6. 2020 19:25

Pak ty S880 DB. Na ten malý rozměr hrají dobře a po pravdě mě nic jiného, co by splnilo nároky na barvu i připojení, nenapadá. Respektive ne ze dřeva a ne v rozumné cenové relaci.
Snad jen Jamo S 801 PM. Pokud je postavíce blízko zdi, zahrají solidní bas i přes tu velikost. U Jama je však relativně "pohyblivá" kvalita zpracování. Na fotkách vypadají lépe, než ve skutečnosti. Pokud máte možnost je někde vidět (klidně i pasivní verzi, mají stejné tělo), ujistěte se, že Vám detaily zpracování nevadí. Jamo většinou nešetří na zvuku, ale na těle.


Tak jsem se rozhodl tedy pro Edifie R1700BT, ale našel jsem je v bílé barvě o.O ale na stránkách Edifieru jsem je nenašel, myslíte že to je nějaký faik? Přikládám odkaz:

https://www.amazon.de/Aktivboxen-Edifie ... r=8-1&th=1

A přemýšlím co k tomu tedy připojit za krabičku s DACem, moje cenovka je cca do 1500, vejdu se tam s něčím rozumným? Podmínka, OPT vstup do DACu a pokud to půjde tak napájení 5V, ale to napájení je už opravdu drobnost.
Rtep2007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 17. 6. 2020 14:17

Standardně se nabízí v barvě ořech, na německých stránkách Edfieru je mají v nabídce i v černé, je možné že se tam nabízely i v bílé.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 17. 6. 2020 18:31

Požadujete u toho DAC i sluchátkový výstup, nebo stačí jen řešení pro bedny? To napájení 5V myslíte jak - aby to napájel rovnou počítač? Vlastní napájení u DAC má výhodu v tom, že po odpojení zdroje/PC nevypne DAC = nelupne v bednách.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rtep2007 17. 6. 2020 19:49

Ano ano kvůli napájení z PC, já mám stejně nastaveno v BIOSu, že se mi napájení z USB nevypne s PC a můžu přes ně dál nabíjet. Jinak sluchátkový výstup opravdu nepotřebuji, já na sluchátka moc nejsem max na špunty když si jdu zaběhat. Nebo když manželka potřebuje klid :D tak si nasadím svoje hybrdní pecky a s tím jsem spokojen, ale na to mi postačuje sluchátkový vývod ze zvukové karty na čelní panel počítače.
Rtep2007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 17. 6. 2020 22:41

Pak jak jsem psal prve, základní řešení s využitím integrované karty je FiiO D03K Taishan, připojený na optický výstup. Poku byste chtěl něco lepšího, pak doporučím Lusya Fever DAC, který je osazen velmi dobrým ES9018K2M SABRE. A už mimo rozpočet je aktuální top mezi levnými DAC - Topping E30.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rtep2007 20. 6. 2020 11:31

Díky díky, hele a nemáte někdo skušenost se značkou Schiit? Mě se líbí jak jejich produkty i vypadají a koukal jsem teď na DAC Schiit Modi 3. A pro zatím jsem si objednal FiiO D03K Taishan
Rtep2007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 20. 6. 2020 13:16

Schiit má obecně dobré produktu, byť ne zcela odpovídají ceně. Modi 3 byl v době uvedené solidní základ, ale dnes si ho Topping E30 dá k snídani. A ne jen ten, prakticky většina aktuální produkce. Přece jen dva roky ve světě DAC jsou dlouhá doba.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rtep2007 21. 6. 2020 11:31

Aha, děkuji za info ;)
Rtep2007
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků