Heco Ascada 2.0

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 11. 6. 2020 02:53

Zdravím.
Objednal jsem si k PC aktivní repro Heco Ascada 2.0.
Poradí mi někdo adekvátní DAC s USB vstupem?

Má někdo zkušenosti s těmito převodníky?
CYP AU-D6-H
NAD DAC 2 (bezdrátový)
Fiio D03K Taishan
Fostex PC-100 USB-HR 2
APOGEE Groove
Cambridge Audio DacMagic 100
Schiit Audio Modi 3
Astell&Kern AK300,Heco Ascada 2.0,Oriolus MK-2+Effect Audio Ares II+,Beat Audio Vermilion,Sennheiser IE8i,Harman Kardon Go+Play,Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 11. 6. 2020 03:43

Taishan si nekupuj. To je dobré k nouzovému ozvučení TV s použitím optiky. Opravdu pro nepříliš náročného posluchače.
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 11. 6. 2020 16:22

Slušných DACů je celá řada, třeba Topping D50 nebo levnější D30, nebo Pro-Ject DAC Box S2+. Pročti recenze, asi není možné si všechny někde vyzkoušet.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 11. 6. 2020 19:39

Tak toto mi nakonec napsali z obchodu,kde Heco Ascada 2.0 kupuji. :-)

"Zdravím,
... myslím, že Vám dokážeme ušetřit 5 i 10tis :-)
Jak? Jednoduše - Vaše nové repro HECO Ascada 2.0 již mají vestavěný svůj vlastní 192kHz/24Bit D/A převodník a jsou vybaveny jedním optickým a jedním koaxiálním digitálním vstupem. Navíc jsou vybaveny i USB-Audio vstupem pro přímé propojení s PC/NTB. Paráda, ne? :-)

Ušetřené prostředky tak můžete využít buď na stojany, nebo jako základ pro budoucí pořízení aktivního subwooferu. Pokud by jste si totiž pořídil aktivní subwoofer cca ve stejné ceně jako repro (vše dohromady řekněme za 20-25tis) získáte lepší zvuk než z jakých-koli sloupových beden do 50-70tis. A to už stojí za úvážení :-)"
Astell&Kern AK300,Heco Ascada 2.0,Oriolus MK-2+Effect Audio Ares II+,Beat Audio Vermilion,Sennheiser IE8i,Harman Kardon Go+Play,Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 11. 6. 2020 19:52

:roll: :mrgreen: to je dobrý fór a mě ani nenapadlo se kouknout na specifikaci těch beden. :-[
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 11. 6. 2020 20:33

No,ono to ani na stránkách výrobce není přesně uvedený. :-)
Už vůbec se neuvádí jaký DAC je uvnitř.

"The Ascada 2.0 components can even be used as an external audio device for a PC."

Zde: https://www.heco-audio.de/en/detail/ind ... le/2975530

Našel jsem o tom později zmínku pouze v německé recenzi.
Vzhledem k ceně beden(600,- EUR, v ČR za 11.600,-)uvnitř žádný hi-end DAC nebude. :pozor

Až dorazí,jsem zvědav na těch 32Hz. :shock:
Pochybuji,že takovéto bedýnky zahrají bas od 32Hz. :roll:
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 11. 6. 2020 21:10

Tak ono se stačí kouknout na zadní stranu těch beden a hned je jasno a 24/192 byl standard už před řadou let, takže taky žádné překvapení. To vůbec neznamená, že ten DAC bude špatný, protože implementace do jiného zařízení je vždy levnější než samostatný komponent s vlastní skříní, napájením a konektory.
Těch 32 Hz to možná dá, ale s hodně velkým útlumem, min. 6 dB, ale spíše ještě více. Heco to neuvádí.
I tak si myslím, že to bude basovat slušně, jak znám Heco, a už jsem od nich pár beden slyšel a jedny mám doma.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 11. 6. 2020 22:50

V PC mám sbírku hudby v Hi-Res (DSD,DSF),tak nevím zda mi to tyto bedýnky přehrají.
Přehávání Hi-Res z PC přes USB do beden je pro mně nové,takže mám v tom trochu zmatek. :D
Nebo rovněž záleží z jakého softwarového Playeru budu takové soubory přehrávat?
Tradičně v PC používám AimPlayer,který zvládne i DSD(kromě Hi-Res ve WAV).
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 12. 6. 2020 07:49

Tak toto sdělení od prodejce, :

"Pokud si pořídíte k těmto Heco za 12 papouchů ještě subwoofer ve stejné ceně, získáte lepší zvuk, než z jakých-koli sloupových beden do 50-70tis."

si musim někam zapsat. Nesídlí ten obchod v Amsterdamu na hlavní třídě? Hned vedle coffeeshopu? "Raketový indženýři" na vlně THC. Taková kombinace plodí ve výsledku velmi odvážné myšlenky.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 12. 6. 2020 08:23

:D jo, ten je dobrý!
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 24. 6. 2020 02:15

Tak už mám repro Heco Ascada 2.0 druhý den doma. :D

Info: https://www.heco-audio.de/en/detail/ind ... le/2975530

Necelé 2 dny jsem testoval a jsem s nimi nadmíru spokojen. :-)
Myslím,že to byla slušná velmi koupě. :tleskani
Vzhledem k tomu,že repro má vestavěný DAC s USB vstupem pro PC,
optický digitální a koaxiální vstup,výkon 140W(70W RMS),dálkový ovladač a
bluetooth 4.0 standard aptX(lepší by bylo aptX HD),tak nebylo z čeho moc vybírat.
Zkrátka nic lepšího(aktivní repro)od 10-20 tis. jsem v ČR prostě nenašel.

Mohu to napsat i takto:
Jsem přesvědčen,že vzhledem k poměru cena/výkon/kvalita zvuku/vestavěny DAC/možnosti připojení/dálkový ovladač...tyto reproduktory nemají v na českém trhu vůbec žádnou konkurenci. Možná ani do 20k.
Za repro jsem zaplatil 11.830,- Kč i s poštovným.

Zvuk je opravdu výborný. 8-)
V jedné cizojazyčné recenzi kdosi kritizoval ostré výšky,které jsem zpočátku také zaznamenal.
Stačilo ale výškový potenciometr lehce "přiškrtit" a zvuk byl ok(výšky byly akorát).
Bohužel maximální nastavení výškového potenciometru je zvukově předimenzované.
I přes tento nepatrný neduh nechápu podobné unáhlené recenze...aniž by dotyčný pootočil knoflíkem. :shock:
Zvuk je výborný i přes bluetooth z Astell-Kern AK300.
Přes kabel samozřejmě ještě lepší.

Uvažoval jsem a rozhodoval se o koupi:
1)Edifier S2000 Pro Studio
2)Heco Ascada 2.0
3)či hi-fi systému Pioneer X-HM76D (s wifi streamerem)

Rozhodnutí a koupě rozhodně nelituji. :pozor

Pokud bych Heco Acady srovnával s mými předešlými Prodipe Pro 5 V2,Heco bych zařadil zvukově o 2 třídy výše.
Mají lepší všechny tři pásma,navíc lepší dynamiku a hlavně čistotu(rozlišení).
Acady mají světlejší zvuk,Prodipe naopak temnější.
Bassreflexový otvor je u Ascad umístěn vzadu,u Prodipe Pro 5 V2 je podélně vpředu.
Výkonem bych oboje repro viděl v použitelnosti a ozvučení místnosti do cca max. 25 m2.
Heco jdou více do prostoru,Prodipe jsou naopak spíše front speakers.

Moje hodnocení Heco Ascada 2.0
+ Výborný čistý a dynamický zvuk (viz nejníže v pozn. o basu)
+ Kvalitní zpracování
+ Vestavěný DAC (pro usb vstup z PC)
+ Bluetooth aptX
+ Optický digitální a koaxiální vstup
+ USB výstup pro napájení smartphonů, tabletů a přenosných zařízení (2.1A)
+ Luxusní vzhled (lepší,než na obrazcích)
+ Repro se dá koupit i v bílé

- Dálkový ovladač nepůsobí moc kvalitně (quality a la China)
- Dálkový ovladač nemá tlačítka pro EQ(tedy basy a výšky)
- Zvukový podpis DSP mému sluchu prostě neunikne :pozor :D
- Nemyslím si,že bas jde od 32Hz (by ucho bych tipoval 45-50Hz)
- Povrch beden je lesklý(černý),takže bude náchylný ke každé částečce prachu(s tím jsem počítal)
- Po krátké prodlevě repro upadne do sleep modu(naštěstí se bedny dají rychle probudit)

Osobně si myslím,že dokoupeným subwooferem od téže značky by bylo dosaženo špičkového hifi zvuku.
Určitě ne v hi-end levelu. :D :pozor
Zajímavá by mohla být kombinace s Heco Aleva GT Sub 322 A (16 990 Kč).

Např zde: https://www.hifistereo.cz/produkty/repr ... /6203.html

Text,který jsem výše kopíroval od prodejce(a který jsem považovat za přehnaný)mi docela dává logický smysl.
Nedivil bych se,kdyby kombinace Heco Ascada 2.0 + Heco Aleva GT Sub 322 A hrála kvalitně jakou sloupové repro do 50 tisíc.Do 70k ale asi už ne. :pozor
Středy a výšky na Heco Ascada 2.0 jsou totiž špičkové. Největší slabinu mají tyto bedýnky právě v basech,což logicky vyplývá z velikosti.Tak malé repro s velikostí 125 mm se ani pomocí basreflexu nedostanou do takové basové hloubky.
V kombinaci s Heco Aleva GT Sub 322 A (s basem od 20Hz z 300 mm repra) by celkový zvuk mohl být úžasný!
Ostatně tento subáč by se k Ascádám i vzhledově hodil(černý klavírní lesk). :D
To už je ale v ceně 28.590,- Kč(ve slevě).
Do paneláku bych však tuto kombinaci rozhodně nedoporučoval. :pozor

Rovněž nikomu nedoporučuji tuto kombinaci na blind kupovat. :pozor
Co jsem napsal je pouze teorie v rámci mých úvah... :roll:
Ne vždy si nutně musí kombinace synergicky sednout,i přes to,že se jedná o stejnou značku. :roll:
Pokud se někdo rozhodne utratit cca 30k,tak poslech před koupí(v poslechovém studiu)by měl být nutností. 8-)

Pozn. Aby nikomu nepřipadalo,že si protiřečím,když jsem napsal,že reproduktory mají výborný zvuk vzledem k basům.
Výborný basy ano,ale vzhledem k velikosti(takovéto repro nelze srovnávat s kombinacemi se subáči či sloupovkami).
Byl bych nadmíru překvapen a docela i vyděšen,kdyby se někomu povedlo technologicky z regálových bedýnek dostat bas pod 30Hz...a třásly by se mi přitom vnitřní orgány v těle. :D :shock:
Naposledy upravil pseudomagick dne 24. 6. 2020 10:28, celkově upraveno 2
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 24. 6. 2020 07:24

Výkon tých budek neni 2x70W, vzdy je uvadeno RMS/max - 70/140W. To je trosku neco jineho. Zde v odkazovanem textu vykon uveden (2x35W).

https://www.rodel-audio.cz/produkty-hec ... etail-2221
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 24. 6. 2020 10:09

Jasně. Čistý výkon 70 wattů RMS.
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 17. 7. 2020 21:50

Tak nakonec to vypadá na dokoupení subwooferu YAMAHA NS-SW700. :-)

Zde: https://www.alza.cz/yamaha-ns-sw700-cerny-d2357063.htm

Má někdo zkušenosti s tímto subwooferem?
pseudomagick
Mírně pokročilý