aktivní monitory do 16 000

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hubajda 4. 7. 2020 12:38

Dobrý den hledám aktivní monitory do 16 000 lepší než klipsch r 15 děkuju za nápady hezký den
hubajda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 4. 7. 2020 23:13

Například Edifier S2000 Pro (německý amazon) nebo, pokud opravdu máte rád projev Klipsch, tak model R-51PM nebo menší R-41PM. Nicméně ten tvar výškového reproduktoru u Klipsch má dost specifický zvuk a charakter. Někomu vyhovuje, někomu ne.
Tady na fóru si jeden uživatel docela chválí Heco Ascada 2, ale ty jsem neslyše, tedy nemohu potvrdit, že je to dobrá koupě. Recenze jsou každopádně pochvalné.
Nicméně ani jedeny z uvedených nejsou monitory. Jedná se o aktivní reprosoustavy. Studiové monitory na monitoring jsou pracovní nástroje s určitým typem projevu. Chcete-li to na poslech, monitorům se spíše vyhněte. V případě, že máte rád analytický zvuk, nebo to máte na mix a práci se zvukem, vybírejte jinde.
Jaké máte požadavky na vstupy a umístění beden. Rovněž napište, jaký prostor a na jakou vzdálenost plánujete rozehrát. Neposledně jaké žánry preferujete.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 5. 7. 2020 05:26

Recenze na Klipsch R-51M zde: https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... psch-r-51m

Špatné by nemusely být např. Magnat Multi Monitor 220.

Recenze zde: https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... onitor-220

Rovněž Magnat Signature 503 či Audio Pro A26.
Astell&Kern AK300,Heco Ascada 2.0,Oriolus MK-2+Effect Audio Ares II+,Beat Audio Vermilion,Sennheiser IE8i,Harman Kardon Go+Play,Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 5. 7. 2020 07:48

Ty R51m jsou za ten peníz vynikající. Mam je v ložnici se základním zesikem od Yamahy.Maji jen méně basů na rozdil od Tannoy z obýváku a tolik necinkaji,ale to jsem vyřešil posunutim blíže ke zdi.Za mne hutný zábavný zvuk s pěkným prostorem a vydržím je poslouchat mnohem déle než sloupy v obýváku Takže pokud nejsi úplný audiofil a jen ambicioznější posluchač jako já..mohu doporučit!!!:-)
brodus
Junior

Odeslat příspěvekod hubajda 5. 7. 2020 15:34

Emil Pastelka píše:Například Edifier S2000 Pro (německý amazon) nebo, pokud opravdu máte rád projev Klipsch, tak model R-51PM nebo menší R-41PM. Nicméně ten tvar výškového reproduktoru u Klipsch má dost specifický zvuk a charakter. Někomu vyhovuje, někomu ne.
Tady na fóru si jeden uživatel docela chválí Heco Ascada 2, ale ty jsem neslyše, tedy nemohu potvrdit, že je to dobrá koupě. Recenze jsou každopádně pochvalné.
Nicméně ani jedeny z uvedených nejsou monitory. Jedná se o aktivní reprosoustavy. Studiové monitory na monitoring jsou pracovní nástroje s určitým typem projevu. Chcete-li to na poslech, monitorům se spíše vyhněte. V případě, že máte rád analytický zvuk, nebo to máte na mix a práci se zvukem, vybírejte jinde.
Jaké máte požadavky na vstupy a umístění beden. Rovněž napište, jaký prostor a na jakou vzdálenost plánujete rozehrát. Neposledně jaké žánry preferujete.

Moje potřeby jsou tyto budu poslouchat tam Rep A upravovat stopy nepotřebuju spíš Analytickým zvuk 18 m2
hubajda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 5. 7. 2020 17:24

hubajda píše:
Emil Pastelka píše:Například Edifier S2000 Pro (německý amazon) nebo, pokud opravdu máte rád projev Klipsch, tak model R-51PM nebo menší R-41PM. Nicméně ten tvar výškového reproduktoru u Klipsch má dost specifický zvuk a charakter. Někomu vyhovuje, někomu ne.

Moje potřeby jsou tyto budu poslouchat tam Rep A upravovat stopy nepotřebuju spíš Analytickým zvuk 18 m2

Ani google prekladac neumel tuto reakci zpracovat a dat jí nejaky normalni vyznam (a to zvlada v pohode i ugrofinske jazyky). Sice mame ten poutni svatek, ale pálenka v kombinaci s pobytem na slunku je sviňa. Vyšší promile nam defacto umožní získat náhled do života dysgrafiků.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 5. 7. 2020 17:48

Tak s trochou snahy se tomu porozumět dá. Žánr RAP, úprava nebude, preferuje analytiku a místnost cca 18 m2. Ještě chybí k čemu to bude připojeno (vstupy) a poslechová vzdálenost - na stole (kousek od posluchače), v rozích (zhruba 2,5 od posluchače).
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 5. 7. 2020 18:44

brodus píše:Ty R51m jsou za ten peníz vynikající. Mam je v ložnici se základním zesikem od Yamahy.Maji jen méně basů na rozdil od Tannoy z obýváku a tolik necinkaji,ale to jsem vyřešil posunutim blíže ke zdi.Za mne hutný zábavný zvuk s pěkným prostorem a vydržím je poslouchat mnohem déle než sloupy v obýváku Takže pokud nejsi úplný audiofil a jen ambicioznější posluchač jako já..mohu doporučit!!!:-)

"Méně basů...a tolik necinkají..."
To zní stejně jako absence basů a ořezané výšky.
To znamená,že kvalitní je pouze střední pásmo? :shock:
Nejsem si zcela jist zda se takové bedýnky dají doporučovat,obzvlášť v této cenové relaci. :pozor :D
Osobně americkým sofistikovaným výrobkům moc nedůvěřuji a mám raději německou kvalitu. :roll:
Astell&Kern AK300,Heco Ascada 2.0,Oriolus MK-2+Effect Audio Ares II+,Beat Audio Vermilion,Sennheiser IE8i,Harman Kardon Go+Play,Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 5. 7. 2020 20:09

Tak jinak ..méně basů pro někoho možná,pro mne v poho.Výšky jsou rozhodně ok:-).Neslyšels nesuď:-).Mam je doma přes 2roky,v obýváku Tannoy co stály za komanču 20k.Ty sloupy je přehrajou ale poměr cena výkon..to není o tolik .Jinak díky za mentoring:-)).Nehledě na to že když se tu motolí aktivní a pasivní repro,a páté přes deváté,dotyčný tomu neholduje skoro vůbec.Ale za tu cenu hrají více než ok.A jestli jsi náhodou ten co neslyší rozdíl mezi zvukovým výstupem dapu střední třídy a telefonu..??? Tak moc nemáme o čem diskutovat..:-)))
brodus
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 5. 7. 2020 20:41

pseudomagick: nebo to taky zní jako nezvýrazněné konce pásma, tedy docela normálně.
iMAC -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hubajda 5. 7. 2020 21:18

Emil Pastelka píše:Tak s trochou snahy se tomu porozumět dá. Žánr RAP, úprava nebude, preferuje analytiku a místnost cca 18 m2. Ještě chybí k čemu to bude připojeno (vstupy) a poslechová vzdálenost - na stole (kousek od posluchače), v rozích (zhruba 2,5 od posluchače).

Já se omlouvám jsem zrakově a tělesně hendikepovaný

Pouze aktivní repráky co znamená bez zesilovače do 16 000 na českýmnebo slovenském trhu
Moje požadavky budou buď čítače do zhruba 2,5 m ode mě přiváže tam budou hrát býti Na Red ale nevylučují i vážnou hudbu a spíš analgetický zvuk
Mám doma klipsh r15 OK doufám že je proto protože měli dobré recenze a chválili si je tenkrát poměr cena výkon ale už je mám 4 roky doma a chci se poohlédnout po něčem jiném lepším
hubajda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pseudomagick 5. 7. 2020 21:45

martas38 píše:pseudomagick: nebo to taky zní jako nezvýrazněné konce pásma, tedy docela normálně.

To je docela možné. :roll:
V recenzi byla kritika pouze na absenci basů.
Osobně by mi absence basů vadila,neboť jak se říká "hudba musí jít od podlahy". 8-)
Tím samozřejmě není myšlen houslový koncert. :D
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 5. 7. 2020 21:45

Aha..tak to se omlouváme. Je to obráceně aktivní jsou se zesilovačem. Zesilovač nebo receiver doma máš???;-).Kdyby ano tak jestli máš rozpočet jen na bedny těch16k ,dají se sehnat samozřejmě kvalitnější regálové.
brodus
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 5. 7. 2020 22:34

Aby se to někomu nepletlo... :-)
Klipsch R-51 jsou dvoje. Jedny jsou PM a druhé pouze M.
Klipsch R-51PM jsou aktivní. Zde: https://www.alza.cz/klipsch-r-51pm-d550 ... cB#recenze

Klipsch R-51M jsou pasivní. Zde: https://www.alza.cz/klipsch-r-51m-d5502 ... #parametry

Cenový rozdíl je tedy 6 490,- vs 13 990,-.
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 5. 7. 2020 22:49

To brzy..odkaz na recenzi který si dával je na pasivní:-)))které mám doma,jinak bych nereagoval,takže zmatek od tebe,.ale v poho nebudu tě trápit.:-)Aktivní repro nehrají nikdy tak dobře jako pasivní se zesikem zvlášť. Aktivní monitory jsou dobré maxo na připojení k tv,pc,či nouzovku,ale na hifi či analytický poslech nedoporučuji!To raději za 10k základní stereo zesik s Bluetooth,airplay a za 6 pasivni repro.Ta sestava si dá samostatne aktivni Klipsche k obědu. A máš vystarano.
brodus
Junior

Další stránka