Ozvuceni PC 2.0 - aktiv nebo pasiv? 10-20 tisic

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PCDaemon 27. 7. 2020 19:33

Genelec urcite nie je firma pre masy.
A robia aj reproduktory na domace pouzitie, nielen do studia https://www.genelec.com/home-speakers
PCDaemon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PaulPaul 27. 7. 2020 20:45

@PCDaemon: já už je mám, všechny ty recenze (je i pár českých) jsem samozřejmě prošel. Co se týče audia u PC, tady moc funkčních řešení nebude díky prostorovému omezení. Takovýhle malý bedny jsou prostě super.

Reproduktory pro domácí použití jsou zvukově stejný jako řada 80xx, přímo dle lidí z Genelec na jejich foru.

Sestava 2.1 by nemusela být špatná, cenově to už je trochu mimo, i ten nejmenší subwoofer (7040) stojí nějakých 16 000 Kč.
PaulPaul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pseudomagick 27. 7. 2020 23:23

Stejně tak dobré (možná lepší) bude něco od Kef,např. Kef LSX.

Zde: https://www.rodel-audio.cz/produkty-kef ... riant=5679

To už je ale trochu nad 20tis. :-)
Osobně si myslím,že když už je někdo ochotný investovat 20k do repra,
tak už se vyplatí si ty "drobný" 4k připlatit. :D

Tato recenze mluví za vše: https://www.letemsvetemapplem.eu/2019/01/26/recenze-kef-lsx-vyhodte-vse-co-mate-doma-a-kupte-si-je/
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 28. 7. 2020 09:41

Tak ty KEF LSX vypadají opravdu pěkně a funkčně.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PaulPaul 28. 7. 2020 12:25

Lepší možná, zcela určitě 2x dražší oproti 8010.

Bezdrát kdovíco sety jsou obecně u počítače k ničemu. Stejně to propojíte kabelem a většinu dalších věcí také nikdy nepoužijete. Naopak co se opravdu hodí je například tahat audio přes USB a to tam není. Takový koncept nedává smysl, smysl dává pořídit si za těch 20 tis. bedny s lepším zvukem.
PaulPaul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yiakubou 28. 7. 2020 12:27

Kdyz jsem byl minuly rok u kamose strihace na navsteve, tak jsem neveril, co z tech malych Genelecu leze za veci. Dovedu si predstavit, ze jako ultimatni reseni ke stolu to muze byt to prave, ale bude to dost drahe. On mel 8030/8040, otazka je, jak by to hralo z tech nejmensich, co se daji poridit za okolo 7 tisic za kus.

Ty KEF LSX jsou urcite take dobra moznost, ale uplne jina kategorie. Zhusta vyuzivaji DSP processingu, aby ten zvuk byl 'takovy hezci'. Tim nerikam, ze je to spatne, ale takove libive, lifestylove, rizene aplikaci, a la apple. Genelec oproti tomu poda rovny zvuk a troufnu si tvrdit nikoliv nudny a unavny, jak to u monitoru obcas byva. KEF jdou nastavit na blizky poslech s umistenim na stole u PC a u zdi, takze to je check, takze v tom maji vyhodu jako monitory. Tu recenzi z letemsvetemapplem bych nebral moc vazne - to asi nehodnotil clovek, ktery by mel nejakou vetsi zkusenost s hifi. Ale hodnocene jsou dobre i hifisty: https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... 30-kef-lsx
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 28. 7. 2020 12:55

PaulPaul píše:Naopak co se opravdu hodí je například tahat audio přes USB a to tam není.


Mají tam aspoň optický SPDIF vstup, takže pokud má někdo na počítači digitální výstup už to by byl pokrok. USB je dnes samozřejmě výhodnější.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 28. 7. 2020 13:41

Jak kdy. Metalické spoje jdou ruku v ruce s potenciálem na rušení. Nedávno jsem řešil PC, kde se rušení na USB projevilo přes integrovanou síťovou kartu od kabelu ze střechy. Vyřešila to až optika. Ale uznávám, není to většinový stav.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PaulPaul 28. 7. 2020 14:51

marts píše:pokud má někdo na počítači digitální výstup..

SPDIF out má v současnosti snad každý stolní počítač (včetně těch malých typu Intel NUC) díky integrované zvukové kartě. Tyto karty jsou ale stále úplné šunty za 3 USD a celkově problémový komponent, který spolu s divnými drivery, ještě divnějším ovládacím panelem a vykutáleným operačním systémem dokáží dělat různé věci jako přenastavovat zvukový výstup na něco jiného (HDMI třeba) i když to je zakázané. Může se to dít z důvodu, že AMP/DAC do kterého to leze je zrovna vypnutý.

Nejlepší je podle mě integrovanou kartu v BIOSu vypnout, vůbec neinstalovat drivery a přiložený software a místo toho mít USB zařízení, třeba DAC nebo nějaké takové reproduktory s ověřenými a bezproblémovými drivery.

Ono ani dedikované zvukové karty na tom nejsou po této stránce lépe, výrobce na drivery prostě kašle a tak vznikají neoficiální, které sice řeší spoustu nedostatků, ale je to stále někde v půli cesty. Měl jsem dlouho Asus Xonar a bylo to hrozný.

Emil Pastelka píše:Metalické spoje jdou ruku v ruce s potenciálem na rušení

U mě v případě, že jsou sluchátka zapojená do výstupu v DAC tak mi tam něco leze z grafické karty pokud je plně vytížená, resp. možná ze zdroje. Reproduktory jsou ale čistý. Vyřešit se to dá snížením počtu snímků, ono stejně nikdo nechce poslouchat vysavač a sponzorovat ČEZ. V poslední době to je pak ošetřeno i v samotném software spravujícícm graf. kartu, profily jsou nastavené v základu s nějakým rozumným poměrem výkon/hluk/spotřeba.

Nejznámější problém, pískání cívek při vysokém zatížení je na grafické kartě kolorit od doby co se staly opravdu výkonnými. Tady ani optika nepomůže, zdrojem je přímo karta a záleží kus od kusu co zrovna koupíte i v dané řadě.
PaulPaul
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků