Propojení TV a soundbaru s připojeným set-top boxem

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod TV_Maniak 28. 7. 2020 15:32

Ke stávající televizi (Panasonic TX-47AS650E) zvažuji pořízení soundbaru (Sonos Arc). Televize má HDMI ARC. Ovlivní propojení obou jmenovaných zařízení připojení set-top boxu?

Na vysvětlenou. Uvědomuji si, že pomyslný dům stavím od střechy, resp. že nejprve bych měl pořídit novou televizi s HDMI e-ARC a až poté řešit soundbar, ale loňské OLED TV Panasonic e-ARC ještě neměly a rád bych počkal až ceny letošních modelů o něco poklesnou...

Předem děkuji za radu. ;-)
TV_Maniak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yiakubou 28. 7. 2020 19:11

Vetsinou TV nema HDMI Arc na vsech HDMI vstupech, takze zapoj soundbar do HDMI vstupu s oznacenim ARC a vsechno ostatni (set-top box) do ostatnich non-Arc HDMI vstupu.

Takto bude set-top box posilat zvuk do TV, ktera to pak pres Arc posle do soundbaru a nemel by byt problem.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TV_Maniak 30. 7. 2020 07:28

Díky moc! :-)
TV_Maniak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jpeky 3. 8. 2023 12:53

Ahojte mam podobný problem a nikde som nenasiel nic co by mi pomohlo.

Mam Telku Philips s ktorá ma HDMI ARC výstup. Kupil som soundbar samsung hw-60b ktorý som prepojil cez poprty HDMI ARC s televizorom. Soundbar hrá vsetko je super

Problem nastáva ked pripojím cez HDMI 2 port magio box.

Na televizore mam zapnutý easylink co je v podstate HDMI CEC.

Problem nastáva ked vypnem telku (je jedno ci ovladacom telky alebo Magia). pri opatovnom zapnutí televizor zacne prepínat medzi HDMI 1ARC(soundbar) a HDMI 2 (MAgio) vypisuje hlášky "Aktívne ARC" . Toto urobí asi tri krát a nasledne je nastaví ako primárny vstup HDMI ARC a tym pádom cierna obrazovka a ticho. Musím vzdy manuálne prepnuť na televízore vstupny zdroj na HDMI2 aby zase vsetko fungovalo. už som skúšal snáď všetko ale bez úspechu stále si telka aj ked sa zapne a nabehne HDMI 2 (Magio) ale automaticky si zmeni vstupný zdroj na HDMI ARC (soundbar) a vypíše žiadny signál.
jpeky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 4. 8. 2023 08:38

Nooo ono ta telka nema HDMI ARC vystup. To je tiez vstup s funkciou ARC. To znamena, ze mas HDMI 1 a 2 vstupy. Ak je ten soundbar aktivny, tak ho asi telka uprednostnuje. Preco nepripojis set-top box do HDMI in na tom soundbare? Mas tam uz nieco pripojene?
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jpeky 7. 8. 2023 07:48

ahoj
vystup na telke je oznacený ako HDMI 1 ARC. Televizor je cez HDMI 1 ARC prepojený do HDMI ARC na soundbare.

Mas pravdu telka si prioritne vyberá ako vstupný signál HDMI 1 ARC. Aktuálne to mam prepojené tak ako píšeš magio box pripojený do soundbaru cez HDMI a soundbar s telkou na HDMI ARC

zrejme to tak bude musiet ostat. na teke sa nedá nastaviť cez ktoré HDMI ma brat prioritne vstup signálu.
jpeky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 7. 8. 2023 09:57

Ale momentalne to mas zapojene tak ako to ma byt :) ako som pisal, TV nema HDMI VYSTUP. Su to vsetko HDMI VSTUPY. Jeden z nich (prvy) ma funkciu ARC (audio return channel), ktory dokaze cez ten vstup poslat spatne do receivera/soundbaru zvuk. Je to pre pripad, ked mas do TV zapojenu klasicku antenu, alebo pustas nieco z flasky, tak aby si mohol zvuk pocuvat cez "domace kino". Pokial to nie je eARC, tak si limitovany tak ci onak priepustnostou, ktora je na urovni "compressed 5.1" a lepsie zvukove formaty ti to do soundbaru nepusti. Ak mas receiver/soundbar tak sa to robi tak ze vsetky "pristroje" sa zapoja do receiveru a ten cez HDMI vystup prepojis s TV (tak ako to mas teraz). Takze neries, masto zapojene dobre ;-)
Naposledy upravil viking81 dne 8. 8. 2023 05:57, celkově upraveno 2
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jpeky 7. 8. 2023 14:42

dakujem. ukludnil si ma.
jpeky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stfunoob 15. 12. 2023 17:21

Zdravím borci, mám obdobný problém philips tv mám setupbox na hdmi 1 teraz som kúpil soundbar zapojil do hdmi 2 setko funguje ked som na tv nastavil zvuk prostredníctvom hdmi, problém vzniká ked idem do SMART menu pripadne prepínam medzi zdrojmi hdmi mi už po nevolení hdmi 1 ostane čierny obraz a automaticky mi uprednostňuje hdmi 2 čo je sound bar. Problém riešim tak že vypnem soundbar zapnem tv na hdmi 1 a následne zapnem soundbar coz je dosť nepríjemne, pomôžte mi dako chlapi čo viete co stym
Stfunoob
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 19. 12. 2023 09:00

Udělej to stejně, jako psal viking už výše, STB zapoj do soundbaru a z něj do TV portu s (e)ARC.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod S4nt4 19. 12. 2023 11:54

Otazka zni, ma soundbar HDMI vstup? Nikde nevidim model, treba to nebude mozne, lowend vstup rozhodne mit nebude.
S4nt4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Stfunoob 19. 12. 2023 20:18

Soundbar airaux sar3 ma len jeden hdmi port a stb amiko ma taktiež len jeden hdmi port nemožno ich zapojiť ako vyššie popísané
Stfunoob
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 20. 12. 2023 08:03

Aha, dival jsem se na nej na aliexpressu a nikde tam nevidim vypis kodeku, co by mel sam umet. Navic je to 2.1, takze bych ho k TV pripojil pres optiku a je to.

Ciste pro zajimavost, uz tam uvadej, ze prodej skoncil, ale sviti tam cena 7.5k. Tos koupil od nekoho za min, nebo co Te vedlo k tomu, koupit tohle, kdyz se za stejne penize, i min, daji u nas koupit soundbary s vlastnimi dekodery?
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků