Jaké reproduktory na strop pro Dolby Atmos

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod eLRepro 28. 7. 2020 19:05

Dobrý den nadšenci kvalitního zvuku :-) . Řeším otázku jaké reproduktory na strop pro použití Dolby Atmos.
1.Mám AVR s950h denon a reproduktory raptor wilson 7/3/vocal a samozřejmně bych nejradši použil i tyto https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Znacky ... gJ3WfD_BwE na strop (odraz od stropu využívat nechci,možnost instalace do podhledu do sadrokartonu a pod. nemam ) ale podle zadní strany reproduktoru to vypadá že je na strop těžko uchytím protože mají pouze díru na skobu na zeď, napadlo mě koupit držák a přišroubovat ale opět nevím jestli tím akorát nepoškodím zadní stranu určitě to nebude silná deska.
2.Pak si ale říkám že teoreticky bych mohl levý r. dát blízko stropu na stěnu a pravý by bohužel nebyl symetricky se zbytkem sestavy ale o dva metry dál na druhé stěně u stropu a že by si to av receiver sám upravil a ten vzdálenější reproduktor zesílil jestli je to dobrá volba netuším obracím se na vás zkušenější.
3.Jako alternativu která půjde lehce přidělat ke stropu se mi jeví toto https://maxinakup.cz/produkt/skytec-5-r ... gLSP_D_BwE
ale zdá se mi že nejsou úplně vhodné frekvencí na dolby atmos no jsem zatím jen laik tak bych byl velice rád za nějaký Váš názor, doporučení jiného reproduktoru či potvrzení mé teorie :hm
eLRepro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 28. 7. 2020 20:20

Jen pro inspiraci
http://www.pphifi.cz/novinky/214-dolby-atmos

-- 28. 7. 2020 20:54 --

Ale k otázce, můžeš použít reproduktory vestavné do sádrokartonu, když je umístíš do samostatné ozvučnice, kterou si může povrchově upravit dle svého vkusu:
https://hifiguide.cz/2609-ozvucnice-do- ... rosoustavy
Ozvučnici si taky můžeš sám vyrobit, nic složitého to není, ale je otázka, jestli to nevyjde dráž, než hotová.
Můžeš taky pověsit repro pod strop, jak jsi psal, ale symetrie je dost důležitá, nevím, jak si AVR poradí s nastavením. Nejde jen o hlasitost, ale taky zpoždění. No musel bys to zkusit.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLRepro 29. 7. 2020 18:04

Děkuji za reakci , tak ten odkaz na instalace Dolby Atmos sem samozřejmě četl ale koukám že asi špatně protože mě vůbec nenapadlo použít samostatnou ozvučnici ale přesto se mi líbí více varianta těchto reproduktorů.
1.https://www.electronic-star.cz/HiFi-a-T ... gI21fD_BwE
2.https://www.muzikant.cz/skytec-2-way-6- ... gLpzvD_BwE
Myslíte že jsou také vhodné na dolby atmos něco mi říká že by to neměl být problém a ta druhá varianta mi přijde lepší ? Jelikož mají 8 ohm a mé ostatní reproduktory 4-8 ohm tak předpokládám žádný problém nehrozí a na propojení postačí také 2.5mm kabel? Já tedy mám 2.5 mm kabel i na všech ostatních reproduktorech tak snad jsem to trefil :-D to je tak když něco dělá amatér který se učí na internetu znáte to jistě všichni ;-]
eLRepro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 29. 7. 2020 19:46

Žádný problém s tím nebude, impedance, citlivost, frekvenční rozsah i kabel jsou OK, jen to dle mého názoru nejsou žádné designové skvosty.
Možná by v bílé barvě lépe splynuly se stropem nebo stěnami, ale pokud máš vymalováno černou barvou, pak to bude i barevně v pořádku :).
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLRepro 29. 7. 2020 22:22

To máš pravdu žádný skvost to není to mě pobavilo :lol: No ona ta vystouplá ozvučnice na holém stropu taky nebude zrovna nejhezčí, ale přemýšlím o ní taky. No kdybych věděl jak přidělat ke stropu https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Znacky ... R/RAPTOR_X tak bych neřešil nic , ale přišroubovat k nim na zadní stranu držák je asi moc drsný :-D
eLRepro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 30. 7. 2020 14:44

Problém většiny držáků je ten, že pak repro škaredě od stěny nebo stropu odstává a to klidně i o 10cm, což by mi asi vadilo. Hlavně pozor jen na obyčejné zasunutí do držáků bez zajištění např. šroubem, to by se vibracemi mohlo časem uvolnit a reproduktor hapat ze stropu na palici.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLRepro 30. 7. 2020 19:41

To je fakt na tom držáku by to bylo ještě horší než ty designové skvosty co sem vybral :D no buď to budou ty skvosty nebo ozvučnice vystouplá na stropě se opravdu nakonec jeví nejlépe. No jak na uchycení té ozvučnice mohu jí dát na hmoždinky tak že jí provrtám vnitřkem do stropu? Nebo lepší chytit nějakým vinglem po stranách tak abych nedělal díry do boxu. Ono bude asi lepši ten box taky něčím podložit ať to na holém stropě nerezonuje.
eLRepro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 30. 7. 2020 20:20

Když to provrtáš a dáš to napřímo na hmoždinky, tak je to pevné a bezpečné spojení, nic rezonovat nebude. Nějaké další konstrukce kolem už bych nevymýšlel. Nakonec to nejjednodušší řešení bývá to nejlepší.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLRepro 2. 8. 2020 11:32

Pravda pravdoucí. No a snad už poslední dotaz z toho všeho co jsem četl se mi jeví při použití 5.1.2 jako nejlepší umístit stropní reproduktory mírně před sedačku a nastavit je jako middle ceiling v avr čili TML/TMR jestli dobře rozumím? https://cz.pinterest.com/pin/1246231146 ... =530&h=600
eLRepro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 2. 8. 2020 19:40

Ano, tak by to mělo být v pořádku.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků