Jaké repro k Harman/Kardon na Hard&Heavy?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 8. 2020 11:44

těch reprosoustav mám ve výběru tolik, co bych chtěl slyšet, že ani není možné je všechny poslechnout.... v podstatě nereálné
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bruco 19. 8. 2020 12:46

A cim viac budes pocut, tym menej budes vediet vybrat. ;-)
Neviem ako daleko mas do F-M, ale osobne by som mozno vyskusal ten bazos, uz len kvoli tomu, ze si mozes tie repraky vypocut v akusticky "civilnejsom" priestore. Ak sa budu pacit trochu pritlacil na cenu s ohladom na moznu kupu tych vystavenych kusov. Ak by to nevyslo, potom sa vrhnut na studia a vyberat tam.
bruco
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 8. 2020 13:17

poměrně daleko... a do OV ještě dále... nejblíž to mám do Zlina, a tak mě L-E zklamala, že k poslechu jsou pouze reprosoustavy nad 25tis. (ale aspoň odpověděli na můj dotaz ohledně výběru repro, že do 15tis. jsou na metal nejlepší Magnat Monitor Supreme 2002)

jinak máš pravdu, návštěva studia je pro mě časově náročná a kdo ví zda bych z toho poslouchání nebyl ještě ve větší nejistotě, než jsem teď

zkontaktovat majitele repro z inzerátu mě napadlo už včera, ale taky je to daleko myslím... zkusím se zeptat
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 8. 2020 06:09

martas38 píše:Vybíráš vesměs z třípásem, to je záměr? A skáčeš mezi regálama a sloupama. Píšeš hutnější bas do místnosti 15m2. Asi bych to do takové místnosti řešil sloupy a nebál bych se dvojpásem.

není to záměr, ale těch 3 pasmových je větší nabídka
po přečtení některých názorů v diskuzích se také přikláním k dvoupásmu, ale které?
teď mám vlastně také dvoupásmové, včera jsem si přehrál Running Wild ,,Rogues en Vogue'' a jako jo, nic mi tam celkem nechybělo, mělo to grády, je to kvalitně nahrané CD, asi teda záleží na kvalitě nahrávky, co pak posluchač uslyší z CD
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 21. 8. 2020 07:04

Jestli dvoupásmo nebo třípásmo bych moc neřešil. Nedá se prostě říct, že třípásmo je horší než dvoupásmo nebo naopak, záleží model od modelu, jak se s tím výrobce popasoval, na jaké frekvenci má přechodové pásmo, kvalita výhybky, provedení ozvučnice...
Pokud jde o ten poslech, tak studia jsou skoro všude, v Brně je jich taky několik, pokud to máš blíže.
Narazil jsem třeba i na akci AQ - šrotovné, 20% sleva na nové repro za ty staré. V Července mají firemní showroom, k poslechu skoro vše, to bys taky nemusel mít daleko.
Zajímavé by kromě Kentaurů mohly být i tyhle Wegy 78
https://www.aq.cz/aq-wega-78-p31446/#gallery
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 21. 8. 2020 07:10

Jako fakt těžko radit, když člověk neví, co se ti líbí. Snad můžeš zkusit pročíst recenze třeba na hifi-voice.com nebo podobných serverech, kde máš aspoň přibližně popsanou charakteristiku jak sloupů, tak regálů, případně se tam zeptat co by ti v dané ceně do dané místnosti na tvůj styl doporučili. Přeci jen tam mají recenzenti naposloucháno víc než běžný uživatel. Mně pan Březina z hifi-voice celkem dobře poradil. A podle toho se nějak přibližně orientovat a pak to někde, nebo u někoho zkusit poslechnout.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 8. 2020 09:30

Re tombas

o těch AQ jsem taky uvažoval, mám je i ve výběru... Wegy se liší od Kentauru tím, že mají větší středobas a bi-wiring, a lze vybrat barvu... nevím jestli bych dal svoje Focaly na protiúčet za -20%

jinak Litovel je za Olomoucí, takže trochu dál

a díky za radu neřešit dvoupásmové nebo třípásmové
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 21. 8. 2020 11:03

Focaly bys určitě na protiúčet nedával, to musíš někde vyhrabat starý šrot nebo koupit něco nefunkčního za 200,-, jinak ta sleva nemá smysl.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 8. 2020 08:22

jako musím říct, že pár favoritů mám, ale zdaleka ne všechny uslyším na vlastní uši, takže stejně nemůžu porovnávat a podle toho se rozhodovat

ještě se zeptám, mi přijde lepší bassreflex na přední straně, tak jak ho mám teď, mám také k tomu přihlížet, nebo je to zbytečné a je jedno, kde je?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merhaut 22. 8. 2020 09:55

Reproduktory vybírat ve finále jedině poslechem, vzdálenost nevzdálenost. Našim zákazníkům, co poslouchali tvrdší rock, většinou nejvíc vyhovovaly rozevlátější citlivé sloupovky amerického střihu: Klipsch anebo JBL (ty navíc výrobce často ladil spolu s H/K). V první fázi výběru jde stejně nejvíc o to, poznat poslechem sebe sama = své preference. Takže vzít mapu ...
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování


Odeslat příspěvekod longie 23. 8. 2020 09:01

Ahoj,
tak za sebe bych z tveho vyberu doporucil rozhodne Wharfedale Diamond 230.
Tusim, ze jsi psal poslechovy prostor nejakych 15m a dobre zatlumeny, takze by to melo byt fajn.
Tyhle bedny jsou spis takove rockove, tak si myslim, ze by jsi mel byt spokojeny.
Navic ta cenovka je vic nez dobra.
Sam doma pouzivam Wharfedale Diamond 240 a nemuzu se jich nabazit.
Proste me jejich zvuk moc bavi.
Navic, jestli se jedna opravdu o nove repro, tak bych moc dlouho nevahal.
longie
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 8. 2020 10:03

pro mne jsou nedostupné viz hodnocení...
https://www.bazos.cz/hodnoceni.php?mail ... eno=Zlatas
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod longie 23. 8. 2020 10:33

Tak jedno hodnoceni nic nevypovida.
Nicmene me to nedalo a ted jsem mu volal a normalne komunikoval a rikal ze zasle nejakou dopravni sluzbou (dpd, qeis...) a ze by i dal slevu na dopravu, takze...
Tam nemas co ztratit, kdyz objednas, tak bud posle nebo ne.
Platit budes stejne az pri prevzeti, ale pouze jedno hodnoceni pana X.......
longie
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 8. 2020 13:42

je pravda, že jsem s ním osobně nekomunikoval... jaké je riziko takové koupě?
na Amazonu je nabízejí za 279£
https://www.amazon.co.uk/Wharfedale-Dia ... B00T0EKFRA
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků