Jaké repro k Harman/Kardon na Hard&Heavy?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 9. 2020 08:10

Bazar nechci, proti je vzdálenost nabídek a možné skryté vady.

od začátku uvažuji o těchto, basák 27,5cm to je slušné, ne? a nejsou tak velké, aby se nedaly když tak vrátit...
https://www.htpshop.cz/regalove/indiana-line-dj-310/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 14. 9. 2020 08:34

Objednej a uvidíš nebo spíš uslyšíš :-D , jinač to nevyřešíš. Tuhle značku jsem nikdy neslyšel v akci.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 9. 2020 14:09

Leony5 píše:Objednej a uvidíš nebo spíš uslyšíš :-D

Indiana Line DJ 310, objednáno v eshopu L-E
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 14. 9. 2020 14:22

Jsem zvědav na tvé pocity, mají vysokou citlivost, tak že by teoreticky měly dobře fungovat i s relativně slabým sesilovačem, nebo s lampáčem. Ještě nějaké epesní stojany a je to komplet. :-D
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 9. 2020 14:55

myslím, že ta udáváná vysoká citlivost se bude v reálu lišit, ale dejme tomu... mám výkonný stereoreceiver

jinak, pokud bych si je nechal, tak zhotovit stojany na míru není problém
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 9. 2020 19:27

ještě než jsem se dostal k těm Indiana Line DJ 310 tak mě zaujaly Cerwin Vega SL-15 se stejně velkým basákem jako má Magnat Transpuls
https://www.htpshop.cz/sloupove/cerwin-vega-sl-15/
ale jen do té doby, než jsem úplnou náhodou vygooglil že na zadní straně nad terminály je jakási pojistka - Fuse, asi proti přetížení(?), která, jak jsem dále zjistil, se dala koupit jen na Ebay
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 15. 9. 2020 08:59

Na tvé postřehy z poslechu Indiana Line DJ 310 jsem hodně zvědavý, tak nezapomeň napsat, jak to hraje. :-)
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 9. 2020 15:57

Indiana Line DJ 310 dnes vybaleny, zapojeny, proběhl zkušební poslech... zdá se, že jsou trefou do černého... první CD které mi zůstalo v přehrávači Running Wild ,,Rogue en Vogue'' znělo mohutněji, bicí úderněji, jen kytarová linka byla moc ostrá, ne tak znělá a melodická jak na Focalech, i zpěv se jevil poněkud jiný, takový méně intonačně výrazný, trochu ostrý ale zastřený... není se ale čemu divit, neboť závěsy jsou ještě tvrdé, repro je málo rozehrané... zato druhé album, které jsem založil do přehrávače, Metallica ,,...And Justice for All'' hrálo fakt velmi dobře, mělo grády, basy pěkně odspodu, hutné a dynamické, kytary výborné, zpěv reálný, jemnější detaily byly též čitelné a melodické... myslím, že jsou to výborné bedny na metal, rock, techno, do menších a středně velkých prostor, až se rozehrají a ještě si pohraju s detailním umístěním v prostoru, pak teprve ukážou své kvality, chce to dát tomu čas...
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 17. 9. 2020 16:50

Jestli sou nové, tak se musí pár hodin rozehrát. Mně se nové repro obvykle projevovalo řezavými výškami.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 9. 2020 17:08

Jsou fungl nové a myslím, že potřebují pár dní rozehrát, ostatně když si tak maně vzpomínám i Focaly chtěly svůj čas...
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 9. 2020 23:03

dá se odhadnout, jak by hrály menší reprosoustavy Indiana Line DJ 308 s basákem 23cm ve srovnání s těmi, co mám Indiana Line DJ 310 kde je basák 27,5cm? má nějaký vliv rozdílná velikost basáku?
https://www.htpshop.cz/regalove/indiana-line-dj308/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 19. 9. 2020 00:13

Tak určitě se to odhadnout dá. Je to stejná řada, a ty s menším basákem budou charakterem zvuku stejné jen s rozdílem v basové složce, basy by měly být tenčí čili méně hutné, možná tím pádem pevnější, a zřetelnější na výškách. Ale je to jen teorie.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 9. 2020 18:36

Zajímalo by mě srovnání mezi těma dvěma repro, ale to bych musel objednat ještě jeden pár, což není asi reálné...
První den jsem byl celkem i rozčarován ze zvuku některých CD ale pak jsem zkusil dát repro na podlahu a hned se zvukový projev z mého pohledu znatelně zlepšil, takže vlastně teď vím, že kdybych vzal jakékoli sloupové, tak bych neměl možnost upravit jejich vertikální pozici
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maro2455 19. 9. 2020 20:14

U repra je vetsinou velka alchymie si pohrat s dobrym umistenim, pokud das regalovky na zem, vetsinou se zvetsi obem basy (kdyz mas vydechy wooferu dopredu).
Co mam zkusenosti tak dost pasivnich repro i studiovych monitoru potrebuji klidne i 100hodin hrani abys rekl ze jsou na 100% rozehrane. Takze jin dej urcite cas.
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 19. 9. 2020 20:38

Další velkou roli hraje i psychoakustika, za těch 100 hodin si na charakter zvuku zvykneš natolik, že poslech jiných reprosoustav by ti připadal jako dost odlišný zážitek.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků