Jaké repro k Harman/Kardon na Hard&Heavy?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 9. 2020 00:50

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 23. 9. 2020 07:06

Pokud neplánuješ časté odpojování, tak jsou vidličky mnohem vhodnější než banánky. Ty matky se s největší pravděpodobností nepovolují proto, že by byly plastové, ale protože lanko vodiče je měkké a vymačkává se. Mám nové repro cca 3/4 roku. Po čtvrt roce to bylo úplně volné, po půl roce jsem to dotahoval už jen trošku a včera mně to po téhle diskuzi nedalo a kontroloval jsem to a už to nebylo třeba vůbec dotáhnout (mám vodiče přímo pod matkama, bez vidliček).
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 9. 2020 06:24

Nick Cave píše:bedny Focal nemají jakoby grády - jde o to, že dříve, když byly nové a novější, tak jsem dal volume doprava, až za 3/4 hlasitosti a pořád bez ztráty kvality zvuku stíhaly, teď poslední dobou když dám mírně před polovinu hlasitosti, tak zvuk se jakoby rozostří, rozpadne, je takový nepříjemný, poloha, kde je to ještě bez problému poslouchatelné, je nad 1/4 hlasitosti, termínem hodin řečeno za 10min 12h

dá se odhadnout, zda je v tomto případě chyba v bednách nebo receiveru?

nové Indiany hrají perfektně, takže problém v tomto případě není v receiveru, ale v bednách Focal které mají to nejlepší za sebou... co tam může být za problém a jak to zjistit? ne že bych to nutně potřeboval opravit, nebudu je už pravděpodobně používat, ale kdyby někdo věděl...
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 24. 9. 2020 08:55

Samotné měniče by měly být v pořádku, pokud nejsou mechanicky poškozené a chodí volně v cívce. Repas by asi potřebovaly výhybky a především elektrolyty v nich. To není složitá oprava a zvládne ji každý šikovný elektomechanik.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 11. 2020 18:44

Indiany jsem časem tak nějak rozehrál, pokud zbyl čas a hlavně jsem laboroval s umístěním jak v prostoru tak v ose, teď už se zdá, že jsou umístěné docela ideálně
Jsem víceméně spokojen se zvukem, který nabízí více detailů, je více realistický, mohutnější, údernější.
Focaly byly zvukově jemnější, melodičtější, zvuk nebyl tak přímý a tvrdý jako u Indiánů
Co mě překvapilo je to, že dost CD zní jinak než jsem byl zvyklý
Co se mi líbí u těchto reprosoustav je jejich velikost, třípásmové repro v rozměru velkých regálovek a design, k Harman/Kardon pasují, vypadají v té šedočerné zajímavě

na závěr se zeptám, co si myslíte o těchto repro, jsou Cambridge Audio SX80 za 12990kč za tu cenu dobrý kauf?
https://www.hifimarket.cz/CAMBRIDGE-AUDIO-SX80-d541.htm
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rosta69 6. 3. 2022 19:31

Taky zvažuju že si koupím tyhle indiany až prodám moje skoro nepoužívane Dynaudio Emit M20
Rosta69
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 3. 2022 19:54

Indiany jsem po necelém roce poslal do světa, Cambridge Audio SX80 vrátil do eshopu, potom jsem ještě koupil Dali Zensor 5 a ty jsem také poslal dál, aktuálně mám něco přes měsíc Cabasse MT32 Alderney a u těch asi zůstanu, zatím nejlepší sloupy co jsem měl a zahrají všechno, metal, rock i staré nebo zvukově nekvalitní nahrávky
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků