aktivni repro k aune X1s ?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod restorr 18. 9. 2020 14:19

Zdarec hifisti :-))
Vím, že tohle téma se tady řešilo už xkrát, jaké vybrat repro k PC.

Ale rozhodl jsem se, že vyhodím ty moje x let starý "chrčáky" co jsou už po smrti a upgradnu zvuk u PC
Jak jsem psal chtěl bych to propojit přes aune x1s, který používám denně ke sluchátkům. Repro budu mít na poslech, at už z mé sbírky, nebo Tidalu o filmy ani hry mi nejde. Možná bych do budoucna přemýšlel i o subwooferu, to už bych asi musel vyřešit jiný DAC protože aune je jen stereo, takže na to bych asi sub nepřipojil pokud se nepletu. Nebo vybrat repro do kterých by šel zapojit a ty pak do DAC ?? Ale to už jsme daleko. Představoval bych si něco okolo 10k

Jen jsem se chtěl zeptat, jestli nemá někdo konkrétní tip přímo k aune x1s i když většina aktivních repro už má DAC integrovaný, tak budu rád za jakýkoliv nápad, nebo zkušenost propojení s aune. Teď se tady řešili HECO astrada 2.0, který mají už DAC, teď otázka, jestli by takové repro mělo vůbec cenu vést přes můj DAC.

Díky, hezkej víkend ! :lol:
restorr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honza.c 18. 9. 2020 15:04

Ahoj, taky mam u PC Aune x1s a kupoval jsem k nim iLoud Micro. Důvod volby byla hlavně kompaktní velikosti, možnosti uchyceni na držák na stěnu (K&M 24185) a "kvalita zvuku". Zkušení budou mít ke kvalitě vyhrady a za stejné peníze doporučí kvalitnější repro, já jsem nad míru spokojený. Díky basům co tyto prcci nabízí o subwooferu ani neuvažuju.
Pokud budeš aktivní repro připojovat právě k X1s, tak ber v potaz, že ten dac/amp automaticky nepřehazuje headphones/speakers podle toho zda sluchátka zapojíš. Já to vyřešil pomocí FOSTEX PC-1E.

nějaké srovnávací testy:
https://www.youtube.com/user/skubny/sea ... Loud+Micro

Přeju šťastný výběr :).
Naposledy upravil honza.c dne 18. 9. 2020 15:43, celkově upraveno 2
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 18. 9. 2020 15:12

V zásadě je dobré nejprve uvést rozpočet, předpokládanou/požadovanou velikost reprobeden, dostupný prostor a poslechovou vzdálenost.
Přítomnost SW bych pak řešil podle toho. Jinak zapojení 2.1 se SW by ve vašem případě bylo DAC > SW > reproduktory. SW by sloužil jako výhybka/frekvenční propusť (high pass). Do k němu připojených reprobeden by již šel signál zbavený nižšího pásma. Viz ilustrační foto.
Obrázek
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 18. 9. 2020 15:27

Ja myslim, ze to Aune bude lepsi DAC, nez co je DAC v aktivnich repro do 10 tisic, takze toho bych se nebal. Ty HECO Ascada 2.0 jsou velmi dobra volba, ale je to uz trochu pres rozpocet a co jsem asi pred 2 mesici resil, tak nebyli k sehnani. Maji je jen v 1-2 shopech na dotaz, kde ti obratem napisou, ze nejdou u vyrobce objednat - byt je stale ma HECO v nabidce.

Z toho duvodu jsem nakonec zvolil Scansonic S5 active (bez DAC), ktere mam pripojene k Fiio K5 Pro. Recenze zde: https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-regalove/1097-scansonic-s5-active

Je potreba, aby meli trochu prostor od zdi kvuli zadnimu bassreflexu - dle mych pokusu s umistovanim je to aspon 15cm. Basy jsou take o neco lepsi, kdyz se neposloucha uplne nablizko, ale aspon 75cm - 1m od nich, coz neni uplne idealni k PC, ale i tak je to porad za tu cenu velmi dobre. Proste potrebuji trochu pokusu s prostorem okolo a umistenim, aby basy byly aspon trochu optimalni - samozrejme je nutne pocitat s tim, ze takto male repro nijak zasadne dolu nepujde a okolo 60-70Hz uz to proste pada a resenim je pak subwoofer. Stredy a vysky maji vsak skvele, rekl bych dost nad svoji cenovku.

Kdyz jsem vybiral, tak jsem mel jeste doma na zkousku Wavemaster Two Neo a ty na hudbu zasadne nedoporucuji. Maji takovy pocitacove vyladeny zvuk, ktery je vhodny mozna na hry a filmy, ale na hudbu ne. Basy rozlite a prehnane, vysky take az moc, stredy dost utlumene. Stereo prostor a detail podavali super, takze na hry ok, ale hudba fakt ne.

Ono tech repro v teto cenove kategorii neni moc na vyber, recenzi je malo. Dalsi variantou je pak jit cestou near-field studiovych monitoru, kde je potreba dat si pozor na to, aby to neznelo na tu hudbu prilis studiove, neutralne a tim padem nudne. Casto se doporucuji monitory od Adam Audio, Mackie, nebo drazsi Genelec. Je potreba pocitat s tim, ze studiove monitory se prodavaji po kusu, ne parove a kazdy ma sve vlastni napajeni a vstup.

Dal bych urcite do rozpoctu zapocital stojany, ktere to repro zvednou na uroven oci a zmirni vibrace. To je dost zasadni vec, ktera muze mit na vysledny zvuk vliv vetsi, nez jestli jako DAC budes pouzivat Aune, nebo neco integrovaneho v tech bednach.
1: Roon > Allo DigiOne > Schiit Bifrost Multibit > Marantz PM7000N > Riha Micro S Plus
2: Roon > Fiio K5 Pro > HD 650 / Scansonic S5 active
Yiakubou
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod restorr 18. 9. 2020 21:59

Díky za odezvu, rozpočet jsem uváděl něco kolem 10k a nějaká tisícovka navíc mě asi taky nezabije, tak určím horní strop 13k nejlíp i s držákama. Velikost reprobeden je mi jedno mám tady místa dost a poslechová vzdálenost bude od 75-120cm. Pokoj má velikost něco kolem 12m²

Ten SW, bych řešil stejně až časem, ale chtěl bych to už mít připravený.
s těma HECO astrada 2.0 jsi mě moc nepotěšil. Každopadně Scansonic S5 active nevypadaji vůbec zle. A že nepůjdou moc dolů - s tím počítám, hlavně, aby dobře zahráli zbytek co hrát mají, na správný bass potom dokoupím SW.

A studiové reproduktory jsem vyřadil hned, právě proto, že by hrály moc neutrálně, to mě moc nebaví. (aspoň teda na sluchátkách) se studiovýma reproduktorama zkušenost nemám. Celkově je škoda, že já nemám nic v okolí kam by se dalo jít něco poslechnout, tohle je takový střílení od pasu kupovat repro bez toho, abych si je poslechl
restorr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yiakubou 18. 9. 2020 23:02

No akorat ted koukam, ze verze S5 active bez DAC uz taky asi neni k sehnani. Ja to kupoval pred par mesici pres htpshop za 8 tisic. Ted uz je jen verze S5 active BT s DACem a Bluetooth za 10k a nejdrazsi verze BTL, ktera ma mit nejake samoucici dalkove ovladani, coz podle me nema smysl. Jinak poridil jsem k nim tyto stojany https://www.thomann.de/cz/km_26772_tabl ... _stand.htm a spokojenost. Jsou dost tezke, robustni, stabilni a maji vyhodu, ze je pod nimi misto, takze je na PC stole vic vyuzitelneho prostoru.
1: Roon > Allo DigiOne > Schiit Bifrost Multibit > Marantz PM7000N > Riha Micro S Plus
Yiakubou
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod restorr 19. 9. 2020 00:09

Já je našel tady https://www.hifiobchod.cz/regalove/scansonic-s5/ pokud to jsou teda ony bez DAC a BT.
restorr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yiakubou 19. 9. 2020 12:30

To je pasivni verze... Ale mimochodem to je taky mozna varianta - koupit nejake pasivni repro a k tomu nejaky minizesilovac. Nevyhodou je dalsi krabicka na stole, vyhodou je zadny sum, kterym proste trpi vsechny male aktivni levnejsi repro.
Yiakubou
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod restorr 21. 9. 2020 14:24

Tak jsem nakonec našel Scansonic s5 BT jsou teda s BT už podle názvu, ale jsou aktivní o to mi šlo. Yiakubou ty jsi je kupoval za kolik ? Já je našel za 10k a kabeláž jsi kupoval jakou ?

-- 21. 9. 2020 15:29 --

Já blbec, s těma cenama jsi to psal :) Tak aspoň tu kabeláž mi ještě poraďte
restorr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yiakubou 21. 9. 2020 16:31

S5 active jsem koupil asi za 8 tisic na htpshop. Kabel na propojeni reproduktoru je v baleni, ale je dost kratky - 1.5m. Jestli chces delsi, porid si nejaky obyc. repro kabel bez koncovek. 2x1,5mm staci, ty repro maji dost male terminaly, tak vetsi prumer bych radsi neriskoval, ale 2,5mm se tam asi jeste vleze.

Na propojeni s DACem budes potrebovat predpokladam 2xRCA na obou koncich. Na to take staci neco obycejneho, treba tady: https://www.htpshop.cz/signalove/real-c ... ca-1-1-0m/

Vic do toho nedavej, na zvuku to nepoznas.

Mozna si porid jeste nejaky obyc. kabel pro digitalni signal, kdybys chtel vyzkouset, jestli pri pouziti DACu v tech Scansonicach to nebude nahodou lepsi, ale pochybuju. Ale treba to nebude o tolik horsi, tak by ses pak mohl zbavit toho Aune treba.
Yiakubou
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 21. 9. 2020 20:53

Scansonic S5 má docela výrazné výšky a prakticky neexistující spodní pásmo. To je poznat hlavně při tišší poslechu. Pokud S5 postavíte blíže stěně a budete sedět přímo u nich, pak nějaký ten bas vykouzlí, ale zázraky od tak malé bedny nečekejte.
Do 10K je například Edifier S1000MKII s velmi čistým výstupem a kolem 12K lze sehnat výborné S2000MKIII. V podobném rozsahu je i Klipsch R-41PM případně větší R-51PM.
A pokud není problém s místem, podívejte se na Adam Audio T5V. Tím místem myslím vzdálenost.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod restorr 25. 9. 2020 14:58

Tak zase se hlásím, abych tady ten tread dotáhl dokonce.

Scansonic S5 BT už mám na stole, na nějaký velký recenze jsem ještě nenaposlouchal tolik hodin na nich a ani na to nemám potřebný zkušenosti. Ale zkusím to nějak shrnout.

Potřeba hodně kolaborovat se vzdáleností repro od zdi, a to chce čas, prozatím je mám cca 15cm od zdi a tak se mi to zatím zdá idealní, ale budu dál zkoušet. Jak se řeklo, tak i tak je, žádné extra spodky se nekonají, což budu řešit SW do budoucna.
Ale co musím pochválit, tak mě dost baví středy i o trochu výraznější výšky s tím jsem nadmíru spokojený a věřím, že při dokoupení nějakeho SW to bude dost slušný poslech.
Trošku mě zklamalo zpracování, nebo teda zpracování je dobrý, jen na pravým reproduktoru, je vidět vada při výrobě, kdy se pod gumu vedle membrány dostalo smítko prachu nebo něčeho, který nejde z dálky vidět, ale když už jsem si toho všiml a vím o tom, tak mi to vadí :D ale to je detail snad na to zapomenu :D

A tímto bych tady chtěl ještě otevřít jedno téma a to je SW. Takže, pokud máte nějaké doporučení budu rád, cenově něco co se hodí k těmto bednám. A taky děkuju za nějaké rady!
restorr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yiakubou 25. 9. 2020 16:01

Mas stejne poznatky, jako ja :-) Basy pod 60-70Hz moc nejsou, stredy vynikajici a vysky jsou asi trochu vic, ale vlastne se mi to libi - rozhodne to neni nejak vycinkane neprijemne. Velky rozdil je kdyz se repro da na pevny stojan - basy se tim jeste trochu zpevni a z blizkeho poslechu jsou dost smerove, takze to chce opravdu mit na urovni oci a natocene na sebe. Mne na nich jeste vadi, ze sumi, ale to je problem vsech mensich a levnejsich aktivnich repro.

Mam je take umistene asi 15-20 cm od zdi a prijde mi to jako nejlepsi kompromis, byt basy jsou pak o trosku lepsi, kdyz se tak o pul metru posunu od stolu. Leve repro mam navic v rohu, takze to taky neni optimalni. Za ty prachy jsem ale nic lepsiho na hudbu neslysel, byt toho moc nebylo, protoze v teto kategorii je to proste takova loterie. Recenze moc nejsou, clovek musi objednat, zkusit a kdyztak vratit.

Jinak k tem S5 je subwoofer tento: https://www.htpshop.cz/reprosoustavy/scansonic-m8/

Nevim, nezkousel jsem, ale cenove se to zda vyrovnane, je to ze stejne produktove rady, tak bych predpokladal, ze to spolu bude vyladene. Do budoucna jsem o nem uvazoval.
Yiakubou
Mírně pokročilý