2 kanálové reproduktory menší místnost, rozpočet 4-8 tisíc

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Acris 1. 10. 2020 23:41

Dříve jsem poslouchal přes starou věž Sonny, po té, co odešla do křemíkového nebe, pořídil jsem si zesilovač Technics SU-610 https://www.hifiengine.com/manual_library/technics/su-610.shtml. Zatím k němu mám připojené bedny z věže, ale rád bych upgradoval. V audio technice se pořádně nevyznám, tak bych ocenil radu zkušenějších.
Sestava je připojená k počítači. Poslouchám různé hudební styly (art rock, elektronická hudba, rap, klasika...) a zároveň na PC sledujeme filmy. Nové bedny by tedy mělo mít univerzální použití, rozhodně netoužím po přehnaných basech. Naprostou většinu času posloucháme na docela nízkou hlasitost.
Místnost má rozměry 4x5 metrů, a je v ní nedostatek místa. Pravděpodobně by tak byly vhodné regálové reproduktory. Můžete mě však zkusit přesvědčit i o jiném řešení.
Zesilovač má parametry: Výkon: 30W / 8 Ohm, Frekvenční odezva: 3 Hz - 80 kHz, Celkové harmonické zkreslení: 0.07 %, Tlumící faktor: 40.
Rozpočet je 4-8 tisíc. Vím, že je to docela velké rozpětí. Rozhodně nechci koupit zbytečně drahé bedny, které bych neocenil. Chci však pořídit takové, které mi vydrží desetiletí a budou mít slušný zvuk.
Pokud jsem něco opomenul zmínit, rád doplním. Děkuji za tipy. :)
Acris
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 2. 10. 2020 00:15

Do takové místnosti jsou úplně v pohodě sloupy (ale nevím jak si s nimi poradí ten zesilovač), každopádně s tak extrémně nízkým rozpočtem bych se díval po bazaru.
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 2. 10. 2020 08:18

V tom rozpocte a pri novych regalovkach by som sa poobzeral po Dali Spektor 2 alebo QA 3020i. Kusok nad rozpocet je potom Elac Debut B5.2 alebo B6.2. Idealne spravis, ked si ich pojdes niekam vypocut a vyberies si podla usi ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 2. 10. 2020 08:42

Vzhledem k poměrně nízkému výkonu bych hledal citlivější reprosoustavy a vzhledem k ceně určitě regálové. Jestli nové nebo bazar je na zvážení, myslím, že za danou cenu koupíš i slušné nové.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Acris 2. 10. 2020 19:02

Moc děkuji za reakce. Na QA 3020i jsem už narazil sám, jdu si počíst o těch dalších. Preferoval bych spíše nové repro. Na sloupové v místnosti není moc místa, pokud bych je přeci jen vměstnal, musely by být hned u zdi, a to by asi nebylo úplně ideální.
Acris
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kuba4 3. 10. 2020 07:42

Je to úsměvné hledat bedny na desetiletí za 5tis.

No, doporučil bych z druhé ruky Chario Syntar. 200vky, když budou pro Tebe moc velké tak 100.
Kuba4
Poslední varování

Odeslat příspěvekod tombas 3. 10. 2020 16:54

Tak ono 10 let uběhne jako nic a někdo je stráví při rádiu za 1500,- Kč, takže to je relativní.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Acris 3. 10. 2020 21:48

Tak jsem se rozhodl pro Dali Spektor 2. Hodne mi v tom pomohl reddit, kde nekdo řešil stejné dilema (Dali Spektor 2 vs QA 3020i).
Nyní by se mi ještě pravděpodobně hodila zvuková karta, myslím ze prakticky každá bude hrát lépe než integrovaná. Co si myslíte o této https://www.czc.cz/asus-xonar-dg_2/80294/produkt?

Celkem dám za bedny, zesilovač, zvukovku a kabely něco kolem 12 tisíc. Přijde mi to na delší dobu tak akorát. Par let jsem fungoval na veži Sonny z 92 roku připojené k pc, a dá se říct že jsem byl spokojený. Mám spoustu jiných hobby / obsesí a nechci k nim přidávat další. Myslím, že například s klávesnicí co používá naprostá většina lidí bych byl hrubě nespokojený. :)
Acris
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Acris 8. 10. 2020 03:33

Tak Dali uz jsou doma. Cekal jsem zlepšení, ale tohle je daleko za mým očekáváním. Maximální spokojenost. Zvuk je takový čistý, oddelený. Nacházím veci, které jsem dříve neslyšel. Teď bude asi třeba zapracovat na rozmístění a upevnění, atp. Moc děkuji Vikingovi81 že mě navedl na tyto bedny.
Acris
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 8. 10. 2020 05:45

Nie je za co :) hlavne ze si spokojny. A co sa tyka zvukovky, tak vsetky integrovane nie su uplne zle. Aku mas v tom PC? Najidealnejsie riesenie by bol nejaky externy DAC, lebo aj dobra zvukovka strcena v PC vie byt dost zasumena. Mam nejaky SoundBlaster v PC a sumi to dost, hlavne na sluchatkach je to pocut. Ten externy DAC by bolo idealne napojit optikou, ak taku moznost zo sucasneho PC mas...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý