Párty reproduktor

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod krt3kk 16. 10. 2020 09:30

Ahoj, potřebuji ozvučení na akce typu oslava narozenin, Silvestr apod. Jedná se především o venkovní akce v prostoru cca 200 m2, ale při nepřízni počasí i vnitřní, v podstatně menších prostorech. Maximálně 40 lidí.

Ideální mi připadají různé párty reproduktory, protože mají hodně možnosti připojení zdroje hudby. Zároveň je to jedna bedna, což je super na stěhování, navíc odpadají starosti s kabeláží, konektory atd., které při přesunu a nebo při párty často utrpí nějaký ten šrám.

Cena do +/- 15 tisíc Kč.

Zatím mám jako favorita LG XBOOM ON9.

Dá se v dané cenové relaci sehnat něco lepšího? Nepotřebuji žádná blikátka, DJ udělátka a podobné věci. Jde mi hlavně o to, aby to mělo dostatečný výkon na ozvučení dané plochy. Hrát se bude většinou rock, metal.
krt3kk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod muchacho 16. 10. 2020 12:56

Jestli jde opravdu o výkon, a kvalitní projev zvuku, tak já bych sáhl po RCF ART310A. Má to sice připojení kabelem, ale i to jde řešit nějakým Bluetooth receiverem připojeným na vstupy aktivních beden. Sám na nich hraji svatby, oslavy apod. (dle potřeby i se subwoofery pod nimi) , ale nedám na ně dopustit, jak hraje a "tlačí" takhle malá bedna(-y). U toho LG jsem po velkém gůglení našel výkon 2000W, ale už jsem pár takových párty bedýnek slyšel a o výkonu si iluze nedělám, o absenci údaje o akustickém tlaku SPL nemluvě. Když si vezmu, že jsem za první generaci těch RCF dával 12500,- /ks a dnes se dá jedna bedna pořídit už od 7.800, tak bych neváhal. Je ale fakt že to je už vlastně "pracovní nářadí" bez blikátek a "čudlíků" a je to víceméně začátek profesionálního PA zvuku.
Naposledy upravil muchacho dne 16. 10. 2020 19:40, celkově upraveno 1
Android+UAPP+Tidal > RME ADI-2 DAC FS > Tapco S8
Foobar2000+ASIO > TOPPING D10s > NAD C320+Shan Aztec 220 / Creative Inspire P380
FiiO BTR5 > Sennheiser HD25
muchacho
Junior

Odeslat příspěvekod ramones 16. 10. 2020 13:44

JBL Party Box 300 za 11 000,- ideální na rock.

recenze třeba zde:
https://www.alza.cz//jbl-partybox-300-d ... wE#recenze

nebo Sony za 15 900,-:
https://www.electroworld.cz/sony-mhc-v82d-cerny#popis

I když, vzal bych raděj 2 x JBL Party Box 100 a zapojil do sterea v případě větší párty :idea:
Naposledy upravil ramones dne 16. 10. 2020 16:32, celkově upraveno 1
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod Kenajo 16. 10. 2020 21:22

krt3kk
riesim uz dlhsi cas ten isty problem a neviem sa rozhodnut.
mal som doma pozicany party box znacky lg cena cca 220-280€ na akcii v zahrade a
neskor na chate.
bol som velmi milo prekvapeny nad podanim hudby (kvalita,hlasitost). proste susedov v noci
na ulici nastartujes a netreba ani hlasitost tocit do extremov .
tato skatula ma vlastne vsetko. netreba ti ziadne kable, pripojis sa bezdrotovo mobilom alebo
usb a frcis. este to ma aj blikatka :)

ale.... cena sa mi zda vysoka na pekny spotrebak.

precital som uz tolko reakcii na party boxi, ze som uz v inej dimenzii. proste gulas.

v zaciatkoch som profesionalne bedne lutostne zavrhoval koli cene ale postupne cenu na nakup navysujem. su sice vacsie a tazsie ale zvuk bude inde. bednu das na stojan a ides.

minuly tyzden som mal doma pa system hk audio lucas nano 300.
taka mala budka a dva satelity.(super na prenos. male lahke a pokope) satelity napojis na subwoofer alebo kablom prepojis a das na stojan.
netrvdim, ze ma zvuk ocaril, ale party box je proti tomu .... calamada.

som uz rozhodnuty ze party box to nebude.
co to bude este neviem, vsak sezona uz skoncila a celu zimu mam na rozmyslanie.

iste pojdem cestou, ktoru navrhuje muchacho ale ked RCF tak potom aspon totok

RCF ART 715-A MK4 - moj favorit , alebo nieco od FBT
JBL som uz zavrhol
Kenajo
Kolemjdoucí