Rozmístění zadní repro a správný úhel pro 5.1

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Paricz 22. 10. 2020 14:26

Ahoj prosím o radu, jak by jste umístili zadní repro na stěnu, jakým směrem natočili viz zákres (červená, zelená, žlutá) a do jaké výšku. Nebo jestli umístit úplně někde jinde?

Koupil jsem sestavu JAMO S 807 https://www.hifihejhal.cz/detail/6754/jamo-s-807-hcs-10-bile.html?gclid=Cj0KCQjw28T8BRDbARIsAEOMBcw4_-Z1f3PN8ofCXBnQhZ6v0G_J7xJhAJvDx03d4JBRf9ccZESsBvEaAinYEALw_wcB
Popřípadě jestli jste někdo věšel tyto zadní jaký použít držák?

Moc díky

Obrázek
Paricz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 22. 10. 2020 15:03

Hmm nie moc ideálne rozloženie miestnosti. Ak sa da tak tv viac doľava, roztiahnuť predné repro a natočiť smerom k stredu sedačky. Tak isto natočiť aj zadné a ideálne umiestniť do výšky uší. Spustiť kalibráciu s tym že ideálne tam bude len jedno miesto v strede sedačky. Sub by som tiež nedával do rohu. Pravdepodobne tam nehrá najlepšie. Určite by som skúsil nájsť vhodnejšie miesto..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod orlov 24. 10. 2020 15:46

Predné repráky čo najviac od seba, zadné tiež. Ak tam zavádzajú dvere, nebál by som sa ich umiestniť hore na držiak a nasmerovať na uši. Subwoofer môže byť teoreticky hocikde, je to vec experimentovania. Ideálne miesto na sledovanie ale bude na kraji sedačky pri dverách.
orlov
Junior

Odeslat příspěvekod dargy 24. 10. 2020 16:56

Ja efektove repro davam cca 20 cm nad usi. Ak ich mas vo vyske usi je to ok ak sedis sam na sedacke. Ak ste uz dvaja budete si clonit. Mne osobne to aj lepsie znie ak su vyssie a naklonene na usi. A umiestnil by som ich teda do zlteho. Predpokladam ze ta rohova gaucovka je az pri stene, cize za seba ich neumiestnis. Taketo umiestnenie bude kompromisne ale na vyber vela nemas. Lepsie to neurobis a vela ludi to ma takto kedze vacsina domacnosti ma prave gauc pri stene a nie v priestore...co je pre kino nie prave idealne.
dargy
Junior