Levný soundbar do 4000 Kč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Doorn 22. 10. 2020 23:26

Ahoj, doporučite soundbar do 4000 Kč k TV? Chci to jen na filmy, aby to trochu vylepšilo zvuk TV.
Doorn
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 23. 10. 2020 01:21

Než levný krám, podívejte se raději na Edifier R1280DB. Mají optický vstup a do rozpočtu se vlezou.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doorn 26. 10. 2020 12:48

A kdybych zvedl rozpočet na 6 000 tak by se dal najít nějaký zajímavý soundbar?
Doorn
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 26. 10. 2020 12:53

Bojim sa ze nie. Ako tak slusne soundbary su tak aspon za dvojnasobok toho zdvihnute rozpoctu. Problem vsetkych lacnych soundbarov je ich velkost. Kedze nie su dostatocne "dlhe" tak s nimi nevytvorite poriadny stereo priestor. Bude to hrat lepsie ako telka ale na slusnu zostavu 2.0 sa to chytat nebude. Pri takomto rozpocte je cesta dvoch aktivnych reproduktorov dobra cesta ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Doorn 26. 10. 2020 19:13

A můžu poprosit ještě o nějaké tipy? Ideálně z datartu mám tam slevu. A asi ne sloupové, chtěl bych je dát na TV stolek.
Přílohy
IMG_20201026_191423_compress77_resize_11.jpg
Doorn
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 26. 10. 2020 19:20

https://www.datart.cz/soundbar-lg-sn5y-cerny.html
mám starší model soundbaru LG a jako vylepšovač zvuku TV je to dostačující, na hudbu to nepoužívám.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doorn 26. 10. 2020 19:27

Po slevě a kupónu by mě vyšel na 4800.
Doorn
Junior


Odeslat příspěvekod tombas 27. 10. 2020 11:52

Vidím tady snahu nabízet, pokud možno, aktivní stereo soustavy, čemuž rozumím, ale má to jeden háček. Filmy v naprosté většině případů vyžadují hutný zvuk odspoda, tj. alespoň průměrně kvalitní basák - subwoofer, což sestavy 2.0 nesplňují. Sám jsem si to ověřil a přestože je zvuk aktivních repro 2.0 kvalitnější než soundbar a mnohem použitelnější i na hudbu, u těch filmů ten SW citelně chybí. Proto když už stereo, tak 2.1, jenže to je cenově zase o něčem úplně jiném.
A když jsme u toho, tak soundbar raději 3.1 než 2.1.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 27. 10. 2020 16:18

Tady je největší úskalí ten cenový limit. Měl jsem možnost slyšet pár levných soundbarů a prakticky na cokoliv jiného, než exploze a dunivý podkres to nebylo. Ve většině případů totiž o moc větší repro než TV nemají. Když už nic, tak 2.0 může dát dál od sebe.
Každopádně v této cenové hladině lze pořídit něco solidního jedině z druhé ruky. Třeba tohle (trochu kanón na vrabce, ale zvuk bude jinde)-
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 27. 10. 2020 16:48

Rozdíl mezi zvukem TV a soundbaru dělá především ten subwoofer. Ono by čistě teoreticky stačilo k TV připojit ten SW a docela nechápu, proč TV pro něj nemají výstup.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 27. 10. 2020 18:06

Jj, to si říkám už delší dobu. Respektive TV ten výstup měly, když ještě obsahovaly analogové audio. V okolí mám jednu starší plasmu, která má takto připojený SW do výstupu a v menu TV je možnost nastavit vedení zvuku souběžně do integrovaných reproduktorů i do výstupu.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků