Studiové monitory s nízkým šumem

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Radegaster 28. 10. 2020 17:54

Dobrý den.
Chtěl bych Vás poprosit o pomoc s výběrem studiových monitorů na mix. Momentálně vlastním Alesis Elevate 5, ale už opravdu potřebuju upgrade.
Nedávno jsem si objednal KRK Rokit 8G4 a musel jsem je vrátit kvůli šumu, z 50cm slyšitelný i při práci se zvukem, protože mám asi moc citlivý uši, a kvůli moc velkým rozměrům (mám místnost 3x3m).
Hledám monitory max do 15.000Kč za pár, s co nejnižším šumem, hlavně menší než 8'' a aby nebyl úplně potřeba subwoofer, ten můžu kdykoli dokoupit.
Tyhle monitory mi přišli zajímavý, ale už jsem ztracen v hledání: Mackie MR624, Yamaha HS7, Presonus Eris E7 XT a Fluid Audio FX80

Budu rád, když mi poradíte. ;-)
Radegaster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jarešek 29. 10. 2020 12:00

Tak ty Presonusy taky sice méně , ale šumí. Na youtube je toho dost. Já mám Presonus Eris 4.5 a ze 40 cm slabounký bílý šum slyším. Nemá na to vliv ani kabeláž. resp. je jedno jestli balanced nebo unbalanced, ani jiný zásuvkový okruh.Já bedny zkoušel na koupelnové zásuvce, která je solo jistič s nadproudovou ochranou, vše nové rozvody v mědi a šumí. Je to už od výroby kombinace špatného návrhu beden a lacinějších součástek. Tím pádem jde mimo hru i trafo, které by to odfiltrovalo ,stojí okolo 2k a myslel jsem si ,že by to mohlo pomoci.
jarešek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 29. 10. 2020 12:37

Levné (a zbytečně výkonné) aktivní monitory šumí téměř všechny. Z těch zméněných mohu potvrdit, že Yamaha HS7 je bez šumu. Velmi nízkou až neslyšnou úroveň šumu má i Adam Audio.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý