Ozvučení pracovny 3x6m_dřevěný obklad

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 19. 11. 2020 18:18

Bedny mají na výsledný zvuk dominantní vliv. Daleko větší než zbytek řetězce. Do těch bych nacpal nejvíc peněz. A musí sedět impedance repro k zesilovači. Pokud mají ty tvoje tesly impedanci 4-8ohm, nebál bych se toho. Připojovat 2ohm bedny k zesilovači s doporučenou impedancí 8ohm už je na zvážení. Naopak bedny s vyšší impedancí budou hrát pouze tišeji.
iMAC -> Audirvana -> Lotoo Paw S1 -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod miromen4 19. 11. 2020 18:45

Smashdash91
Pokud uvažuješ o Denon RCD-N11 DAB tak na Datart se da s VIP učtem + kupon pořidit za 11 599kč.
Připadně předchozi model, ktery nema DAB tedy Denon RCD-N10 za 10 278kč.
Ja pořizoval tu 11 a k nim Polk Signature S15E do kuchyně o velikosti 8-9m2, ale zkoušel jsem tohle kombo i v mistnosti o velikosti 23m2 a až překvapivě ji velice slušně zaplnilo což jsem předevšim k velikosti repro nečekal a to s dostatečnou vykonovou rezervou.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Smashdash91 19. 11. 2020 23:27

Tak jsem se ještě procházel tady po foru a recenzích, a hodně mě zaujali tyto reprobedny Wharfedale Diamond 225. Jaký by se k tomu hodil zesilovač - pokud bych uvažoval zatím pouze s výstupem z PC. Nic jiného víceméně nepotřebuju.

Případně ještě poradit, jakým způsobem se takové bedny upevnuji na zed - nevidím na žádných víceméně nějaký otvory na držáky...

Děkuji
Smashdash91
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 20. 11. 2020 06:30

Na to repro potreujes nejake policky. Nedaju sa zavesit na stenu. Co sa tyka hrania z PC, tak treba zistit ci mas opticky vystup na PC. AK hej, tak potrebujes zosik s optickym vstupom. Ked tam nebude, tak mozes pouzit USB. Tieto zosiky byvaju drahsie. Ked nechces ani jedno, stale mozes hrat analogom zo zvukovky a tym padom bude ok akykolvek zosik, kedze asi vsetky maju analog in. Wharfedale Diamond 225 su fajn bednicky. Pozri este aj Wharfedale Diamond 11.2, co je novsia rada. Maju ich za super cenu.

https://www.protesaudio.sk/ponuka/reg%C ... mond-11-2/

Recenzia tu:

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... amond-11-2

Ked ide o zosik. Stale hladas len tie male a kompektne?
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Smashdash91 20. 11. 2020 08:21

Dík, mě se spíš teda líbí právě ty starší 225 - za prvé jsou hranatější (já jsem spíše na hrany) a za druhé menší...ty 11.2ky už jsou dost velké. Klidně bych šel radši do ještě menších, ale i tyhle píšou, že jsouvelmi slušné na svou malou velikost:D - ale ta pracovna je jinak fakt malá (3x6m)

Já furt ale nevím co s tím umístěním - potřebuju to ideálně dát bud do dvou rohů (viz obrazek v predchozích příspěvcích) a nebo to nechám nějak v knihovně, ale to pak bude nějak mimo to, kde budu nejčastěji poslouchat...vzhledem k velikosti beden asi budu muset udělat to umístění znázorněný modrým trojúhelníkem...a teoreticky těm bednám v rohu udělat teda nějakou poličku, pokud nejdou nějak přidělat na držák.

Počítač má výstupy jen 6xJack bez optiky...případně USB výstupy všelijaké (3.1 atd). Ten zesilovač bude asi jedno, jak bude vypadat - časem bych třeba koupil nějaký lepší s více funkcema...ale ideálná by pro mě bylo, kdyby byl kompaktní a dal se třeba zabudovat do dřevěné stěny.

Díky moc
Smashdash91
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 20. 11. 2020 11:17

Bedny určitě nevybírej podle toho jak vypadají. A samozřejmě se dá čekat, že větší ozvučí danou místnost lépe. Já mám v jen o trošku větší místnosti sloupy.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Smashdash91 20. 11. 2020 11:27

No tak samozřejmě to není hlavní priorita, ale pokud si nejsem jist, tak to rozhodovat může. já hlavně řeším, aby se to tam vůbec vlezlo a nebylo to jak pěst na oko... přece jen to zabere docela hodně místa v rohu. Kdybych to dával na nějakou skříň nebo tu knihovnu, tak to bude samozřejmě vypadat jinak...ale to tu nevymyslím.

Ještě nějaký tip, jak správně umístit reproduktor do rohu na rohovou polici?

A jaký typ zesilovače k tomu? Stále nevím, zda jít teda do WD 11.1, 11.2 a nebo 220 a 225...je mi jasný, že ty větší budou hrát lépe, ale zase si říkám, že i ty menší a levnější budou velmi slušný, a pro mě pravděpodobně dostatečný - převážně poslouchám nějaký písničkáře jako nohavica, pokáč, docela často rybičky 48, případně teda Queen a Pink Floyd - tam už to asi bude se zvukem horší...ale furt lepší jak doposavaď...:D

Díky:)
Smashdash91
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 20. 11. 2020 12:26

Výškový repro by měly být cca ve výšce oči. Není to dogma, ale není správně pokud jsou 20cm nad podlahou, nebo dva metry nad hlavou. JInak je umístění na tobě.
Zesilovač kup s převodníkem. S USB se toho bohužel v nízké ceně moc nedělá.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba4 20. 11. 2020 12:58

Ještě než se všude vyprodají stereo systémy Bose Acoustimass, tak bych tuto volbu zvážil. Satelity do rohů a SW někam do rohu.

https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... -series-v/
Kuba4
Poslední varování

Odeslat příspěvekod martas38 20. 11. 2020 13:09

Já bych koupil ty Wharfedale a k nim nějaký Denon, nebo Marantz. Z PC to hrát bude umět, dělají se i modely bez CD, streamovací služby jako bonus (taky jsem se tomu bránil a dnes nedám na Tidal dopustit a je to můj hlavní zdroj hudby). Konektivita je tam parádní.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ilja2001 20. 11. 2020 13:36

Smashdash91 píše:...
Ještě nějaký tip, jak správně umístit reproduktor do rohu na rohovou polici?
...

Já třeba mám zadní repro umístěné na nějakém obdobném úchytu viz odkazy níže. Dá se to polohovat, takže repro můžou být výše a nasměrované na poslechové místo. Třeba by to bylo řešení. V tomto případě bych preferoval umístění do rohů dle fialové varianty.
https://www.drzakylcd.cz/ulysses-nasten ... rva-cerna/
https://www.softcom.cz/eshop/konig-knm- ... 87060.html

Pokud budou ty repro výše, třeba by nebylo od věci použít repro s obráceným uspořádáním s výškačem dole, třeba Mission LX-2
https://www.gramofony-desky.cz/produkty ... /5210.html
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Smashdash91 20. 11. 2020 13:54

Tak zatím teda kombinace Zesilovač od Denonu PMA-600NE za cca 8 tisíc a reproduktory Wharfedale Diamond 11.2 (cca 10 tisíc) nebo WD 225 (cca 12 tisíc) a nebo WD 220 (cca 9 tisíc).

Jako bude to drahé, ale asi to levnější nevymyslíme...:D Pak je ještě otázka zdroje hudby - na takovéto sestavě bych měl asi už poznat, když pustím youtube a nebo něco kvalitnějšího...ale třeba ten Tidal je měsíčně 500kč..to je docela dost - ale zase když zruším předplatné youtube, tak by to možná šlo.

Výškově ty bedny budou cca v 1,6m spodní hrana, já budu sedět tak o 30cm níže, takže tam asi nebudu řešit nějakou disbalanci - stejně to tu asi lepší nevymyslím.

Co se zesilovače týče, tak se mi líbí ten DENON PMA-30, ale je to dražší a vlastně nevím, jaké to má výhody/nevýhody oproti tomu PMA 600NE.

Jinak děkuji za tip na držáky...akorát teda ty WD mají výstup bassreflexu na spodku, tak zrovna nevím, zda je vhodné je uchytávat za spodek...asi opravdu půjdu variantou police v rohu - akorát to budu muset nějak udělat, aby to hezky vypadalo :)
Smashdash91
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 20. 11. 2020 14:33

Tidal stojí 298Kč měsíčně. A tím se zase dostáváme ke strojům, které ti nabízím od začátku a které přimo obsahují Tidal klienta. Protože jak chceš dostat zvuk z PC do toho zesilovače? Analogem bych to vůbec neřešil, o té zvukovce si nedělám iluze, bude to bída pokud to není nějaká ESI, Lynx a podobně. Takže buď stroj co je schopen hrát přímo z disku počítače, např pomocí protokolu UPnP. Nebo to propojit digitálním coaxem, pokud tvá zvukovka nemá optiku.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Smashdash91 20. 11. 2020 14:43

Mno já jsem pochopil, že Tidal stojí 250 v základu, ale to nemáš vysokou kvalitu hudby a nebo hifi kvalita za 500. Samozřejmě jsem to dopodrobna neporovnával třeba s kvalitou na youtube music...to netuším.

Co se toho integrovaného řešení týče, tak zde zase narazim na cenu, kdy treba ten Denon s Tidalem stojí cca 12 tisíc, a jestli to chápu správně, tak to není tak kvalitní zesilovač jako ten DENON PMA 600. Nicméně je klidně možné, že na použití s těmi repráky 220 nebo 225 od WD je to zcela dostačující - pak bych to třeba mohla být kombinace DENON RCD N10 za cca 11 tisíc + WD REpro 220 nebo 11.2 za cca 8 - 10 tisíc a budu na o něco větších penězích, ale s kvalitním výstupem a connectivitou...

Nicméně tohle vůbec nedokazu posoudit, protože to nemám s čím porovnat, takže doufám, že se tu někdo objeví, kdo tohle posoudit dokáže...:)

Ale z původního rozpočtu do 10 tisíc už jsem skoro na 20...ale co si budeme povídat, to je tak skoro vždy a u všeho...když tomu člověk nerozumí.
Smashdash91
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 20. 11. 2020 15:04

Tidal Hifi, tedy ta nejvyšší kvalita stojí v ČR 298Kč měsíčně. Kvalita je minimálně CD, takže podstatně vyšší než youtube.
Zesilovače to má celkem kvalitní a zrovna ty Denony jsou s Warfy doporučované. Zvuku bych se vůbec nebál, víc tě budou limitovat ty repro, než něco jako RCD N10.
Jo rozpočet skáče. Dá se to v případě repro řešit bazarem. Za tu desítku se dají sehnat podstatně lepší jeté repro než nové a pokud to nejsou 25 let staré trosky, nemáš se čeho bát. Ale to je na zvážení. Osobně si myslím, že tě kombinace RCD N10 s WD plně uspokojí
martas38
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka