tipy na repro do 10 tisíc na poslech hudby + občas TV

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vojtec 23. 11. 2020 22:52

Ahoj,

rozhodl jsem si udělat k Vánocům radost a po letech poslechu na všem možném si pořídit kvalitnější repro. Rád bych si víc užil poslech hudby, nejen já, ale i ostatní členové rodiny (přes BT / Spotify - mix žánrů, kombinace hlavně rock/pop, trochu jazz) a zároveň napojit i na TV a víc si užít filmy.

Ocením jakýkoliv tip, co koupit do 10 tisíc - v tuto chvíli je moje představa taková, že zatím zůstane starý receiver Technics HD301 a k němu bych teď rád připojil kvalitnější repro. A v budoucnu, až budou peníze, tak vyměnit i receiver za něco kvalitnějšího a potenciálně i rozšířit na 5.1 domácí kino. Místnost 4m x 5m, prostor na reproduktory je.

Budu rád za jakýkoliv tip/komentář, co byste doporučili, nebráním se ani zajímavým bazarovým kouskům, díky moc!
vojtec
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 11. 2020 00:02

Bazar nebrat, momentálně za velmi zajímavou nabídku považuji Magnat Tempus 55 v tomto eshopu
https://www.hifi24.cz/magnat-tempus-55-sloupmoka
test zde
https://stereo.ru/to/gjz4q-test-napolno ... -hi-fi-mir
Nick Cave
Moderátor

Odeslat příspěvekod martas38 24. 11. 2020 00:15

Vůbec bych se bazaru nebál, pokud to nebude 25 let starý muzeum. Určitě se dají za desítku sehnat daleko lepší kousky od lepších výrobců, než levný Magnat.
iMAC -> Audirvana -> RME ADI 2 DAC FS -> Audeze LCD-X
Astell&Kern A&norma SR25 ->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E

Na prodej Chord Mojo
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 11. 2020 00:39

k těm repro Magnat bych později dokoupil aktivní subwoofer, třeba tento
https://www.magnat.de/de/heimkino/alpha ... =D14242252
a máš sestavu, na kterou žádný bazarový a obávám se že ani nový kousek v ceně okolo 10tis. co se týče basů nemá
Nick Cave
Moderátor

Odeslat příspěvekod Kenajo 24. 11. 2020 01:02

urcite by som dosetril a kupil nieco lepsie aby ta desiatka nebola vyhodene z okna.
je velmi tazko vybrat nieco, pretoze mal som repro co hralo velmi super, ale u mna doma katastrofa, tak to islo hned prec a hlavne zalezi cim to budes krmit.

pokial byvas v bytovke, tak susedia sa velmi potesia subwooferu.
aj pri nizkej hlasitosti to narobi v sesednych izbach peknu srandu
Kenajo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 11. 2020 01:49

jinak bez subwooferu samostatné bedny na elektroniku, techno a rock i efekty DK jsou výborné Indiana Line DJ 308
https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... ne-dj-308/
nebo ještě lépe Indiana Line DJ 310
https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... ne-dj-310/
ty mám a rock dokáží zahrát velmi precizně
Nick Cave
Moderátor

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 24. 11. 2020 02:26

Ten Tempus je teď na Amazonu DE za 5600 Kč i s dopravou do ČR. Cena je za pár. Za tu cenu je to opravdu kouzelné. Každopádně i přes vysokou citlivost bych měl trochu obavy z té nízké impedance.
Za 10K je tamtéž kompletní sestava Polk Audio 5.0 (přední T50, zadní T15 a střed T30). A to už je hodně muziky. Recenze hifi-voice.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vojtec 24. 11. 2020 09:57

Skvělý pánové, díky moc za tipy! Moc se mi líbí ten Tempus, obzvlášť za tu cenu, i ten Polk Audio vypadá moc pěkně... rovnou do 5.0 asi nepůjdu, krok po kroku, tím pádem teď porovnávám Magnat Tempus 55 versus Polk Audio T50 - těžký srovnávat, když se to nedá na živo poslechnout, co byste brali vy? :)

Asi půjdu nakonec do těch nových, když jsou takový možnosti, navíc se to bude líp prodávat, pokud bych se rozhodl jít brzy k něčemu lepšímu :D

Ještě by mě zajímal váš názor na Dali Spektor 2 - sice regálovka, ale taky vypadá pěkně a cenově je to za nějakých 6-8 tisíc, případně mě zaujaly i Jamo S 801 PM - jsou to aktivní regálovky, předpokládám, že kvalita nebude tak dobrá jak u těch výše, na druhou stranu bych nemusel řešit i do budoucna receiver, rovnou to má Bluetooth připojení apod. - tak mě taky zaujaly... ale předpokládám, že kvalita těch Tempus nebo Polk bude asi jinde?

Díky moc za názory, už se nemůžu dočkat, až něco z toho bude doma :D !
vojtec
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 11. 2020 10:14

tady je recenze na Magnat Tempus 77 což je vyšší model
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... -tempus-77
ale v tom testu na stereo.ru se víc líbil recenzentovi na rock a metal Tempus 55

v tom eshopu se už 2 páry za tu akční cenu prodaly, zbývají ještě 4
Nick Cave
Moderátor

Odeslat příspěvekod Houbičkar 24. 11. 2020 12:59

Vojtec
To si budes muset asi nejdriv ujasnit, co chces. Na jednu stranu, krok po kroku, zvažujes rozšíření na 5.0 a na druhou stranu koukas po aktivnich Jamo 2.0 s tim, ze bys nemusel do budoucna řešit receiver. To si trochu odporuje, aby ses do toho nezamotal.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vojtec 24. 11. 2020 13:17

Díky za pošťouchnutí Houbičkáři, máš pravdu, je pro mě důležitější mít možnost/potenciál na rozšíření na 5.0/5.1 a zároveň posutpně vylepšit kvalitu i lepším receiverem.

Tím pádem Jamo škrtám a zůstávám u těch pasivních.... asi se kloním teď k tomu Tempus 55 - pro krok nahoru od klasické minivěže to rozhodně bude stačit, věřím, že zlepšení bude výrazné, a pak můžu v klidu pomalu uvažovat, co dál :)

S těmi Polk Audio T50 někdo větší zkušenost nemáte?
vojtec
Junior

Odeslat příspěvekod divr 24. 11. 2020 21:02

Nick Cave: Prosím moderatory, aby nepropagovali svůj byznys. Magnat Tempus 55 stojí i s poštovným k nám z německého Amazonu 210 €. A posílají do CZ. Že ti není hanba propagovat toto za 8K jako " zajímavou nabídku " o 50 % dražší :grr:
divr
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 11. 2020 21:46

Re divr
zcela zbytečně hrotíš diskuzi v tomto tématu, nepropaguji žádný ,,svůj byznys'' ani nepodporuji konkrétní eshop, jen jsem prostě postl nejlevnější nabídku na Heurece, akční cenu, když jinde Magnat Tempus 55 stojí o 2-3 tisíce více pár, o té možnosti na Amazonu jsem nevěděl, jinak bych ji samozřejmě uvedl, což ovšem vzápětí učinil uživatel Emil Pastelka který má všeobecně větší přehled o cenách. Takže vlastně tvoje jakési podivné rozhořčení je zcela zbytečné a záleží na tazateli, co si sám nakonec vybere a kde nakoupí. Na závěr tě žádám, abys dále v podobném stylu diskuze nepokračoval, a zdržel se jakékoli provokace a konspiračních teorií
Nick Cave
Moderátor

Odeslat příspěvekod divr 24. 11. 2020 22:26

Omlouvám se uživateli, Emil Pastelka byl rychlejší :-)) . Nemyslím si, že uvádět veřejně cenu o 50% vyšší jako " výhodnou" je od moderátora sekce Reprosoustavy , profesionální.
divr
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 11. 2020 23:08

Především si neuvědomuješ, že ne každý nakupuje v obchodech v zahraničí, a navíc cena kterou jsem sem dal, je aktuálně za tento pár reprosoustav na našem trhu nejnižší, takže pokud tazatel dostal dva tipy, tak si určitě vybere ten výhodnější, s nižší cenou a v tomto ohledu jsou tvé příspěvky zcela irelevantní, neboť tazatel se rozhodne sám, dle svého vlastního uvážení co, kde a za kolik koupí
Nick Cave
Moderátor

Odeslat příspěvekod vojtec 27. 11. 2020 13:55

Díky chlapi všem za diskusi a rady,
balík s Magnat Tempus 55 právě dneska přišel, už se nemůžu dočkat, až je rozbalím, škoda, že je to až pod stromeček :(((
A zároveň díky tomu, že jsem se do rozpočtu 10 tisíc vlezl se značnou rezervou, tak jdu začít pokukovat po nějakém receiveru :D
vojtec
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 27. 11. 2020 16:53

Kde jste je nakonec lovil?
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vojtec 27. 11. 2020 17:08

Na tom Amazonu z Německa, díky moc za tip, rozdíl v ceně oproti českým obbchodům skoro 3 tisíce, to za to riziko složitější reklamace stojí :)
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B ... GN83&psc=1
vojtec
Junior

Odeslat příspěvekod Multi2000 3. 12. 2020 20:45

vojtec - zkoušel jsi už ty Magnat Tempus 55 nebo čekáš až na vánoce?
Slyšel jste někdo hrát Tempus 55 v reálu? Zakoupil jsem nyní reproduktory Magnat Monitor Supreme 802 a nyní jsem objevil nabídku na Amazonu, kde Magnat Tempus 55 jsou jen o pár stokorun dražší, než mnou zakoupené Magnat Monitor Supreme 802, které se mi po zvukové stránce líbí. Předpokládám, že bedny Tempus 55 by měly hrát ještě lépe. Pokoušel jsem se na internetu hledat nějaké testy či hodnocení uživatelů a našel jsem stovky kladných hodnocení beden Monitor Supreme 802, ale co mě zaráží, skoro žádné hodnocení Tempus 55.
Reprosoustavu Monitor Supreme 802 mám jen 2 dny, takže by nebyl problém ji vrátit. Budou Tempus 55 hrát (mnohem) lépe, než Monitor 802 ?
Naposledy upravil Multi2000 dne 4. 12. 2020 10:55, celkově upraveno 1
Multi2000
Junior

Odeslat příspěvekod vojtec 3. 12. 2020 22:27

zatím jsem je nevyzkoušel, čekají až pod stromeček, tak nemůžu referovat :( v mezičase jsem objednal i zesilovač (Loxjie A30), tak se uz nemůžu Vánoc dočkat...
vojtec
Junior

Odeslat příspěvekod Multi2000 4. 12. 2020 10:55

Ještě se zeptám, bedny přišly zabalené dohromady nebo každá zvlášť. Díky za odpověď.
Multi2000
Junior

Odeslat příspěvekod vojtec 4. 12. 2020 11:15

Dohromady jeden balík ;). Tyo koukám, že jsou ještě levnější, pod 5 tisíc i s poštovným :)
vojtec
Junior

Odeslat příspěvekod Multi2000 4. 12. 2020 14:57

Jojo, po přepočtu na českou DPH jsou za 4999,30 i s balným. Objednáno, tak snad budu spokojen.
Multi2000
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 5. 12. 2020 09:49

Už jsem to někde zmiňoval. Chlapci, proč odkládáte první otestování těch "maslostrojků" až pod stromeček? Ochuzujete se, v případě zakoupení přes eshop, o to nejdůležitější a to možnost vratky ve lhůtě 14-i dnů. Pokud bude zboží vadné, poškozené či dokonce nefunkční, čeká vás méně komfortní reklamace (komplikovanější, budete třeba měsíc i déle tzv. na suchu) a nebo, v případě nevyhovujícího charakteru zvuku, budete prodávat pod cenou.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vojtec 5. 12. 2020 11:28

Houbičkář, máš pravdu, to bych neměl podcenit, díky - asi nenápadně doma rozbalím a otestuju... máš nějaký tip, jak rychle/jednoduše otestovat, že je vše ok? Já jako amatér na první poslech poznám asi jen, že to všechno zní lépe, ale jak přijít na nějkou vadu/poškození na první pohled, nevím... nějaké testovací audio tracky? díky!
vojtec
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 5. 12. 2020 13:26

S tím si, příteli, vůbec nelámej hlavu. Hlavně omrkni případné opticky zjistitelné poškození, pozapojuj, vyzkoušej funkčnost, pusť si hudbu, kterou máš rád, znáš ji a budeš nadále poslouchat, dej tomu pár desítek minut a pokud se bude zvuk líbit, není důvodu vracet. O potěchu před dalším zapojením čtyřiadvacátého tě to nepřipraví ba naopak, budeš natěšen ještě víc a dokonce bez nervozity z možného, případného zklamání.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 5. 12. 2020 15:50

Houbičkar zde narazil na záležitost, kterou jsem v posledních dnech opakovaně řešil po telefonu se známými, kteří si cosi pořídili. Prostě jsou věci, které je vhodné vyzkoušet. Nejde o nutnost je podrobit profesionálnímu zkoumání. Jen si prostě překontroluji obecnou jakost materiálu, předpokládané funkce a v závěru si odpovím na dotaz, zda ona věc, alespoň z větší části, plní má očekávání. Ano, zabalím, těším se. Ne, zabalím, posílám zpět a vybírám dál.

Výhodou v dnešní divoké době je to, že některé e-shopy nabízejí prodlouženou lhůtu pro vrácení zboží. Dosti často tam ale už není přímé vrácení peněz, ale poukaz v hodnotě vráceného zboží, na další nákup. Určitě lepší než nic, nicméně nejjednodušší je základní funkce vyzkoušet a mít nějakou představu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Multi2000 5. 12. 2020 17:17

Repro jsem teprve včera objednal a dorazit by měly příští týden. Osobně je ihned vyzkouším. Lhůta na případné vrácení je až do 31.12.2020, takže i kdyby vojtec čekal až pod stromeček, tak o nic v případě nějaké závady nepřijde.
Nyní jsem na krátko měl Magnat Monitor Supreme 802 a se zpracováním a kvalitou zvuku jsem byl spokojen (poměr cena/výkon = velmi dobrý ). Nicméně po objevení Tempusu 55 na Amazonu za necelých 5000 za pár, jsem bedny Monitor Supreme 802 vrátil a objednal Tempus 55.
Dle vyjádření hifi-guide.cz:
Tempus 55 - vyšší řada než Supreme, adekvátně k tomu vyšší zvuková
kvalita. Lepší ozvučnice, lepší měniče, ten posun v kvalitě
je nejen vidět, ale i slyšet.

U sloupových repro je u nás vůbec problém je předem vyzkoušet, protože většina obchodů je v prodejně nemá a nelze je tedy předem okouknout a poslechnout. Nezbývá než objednat, vyzkoušet a buď si je nechat nebo vrátit.
Multi2000
Junior

Odeslat příspěvekod vojtec 5. 12. 2020 22:09

Přátelé, díky za rady a jsem rád, že jsem dal na vás - dneska jsem bednu rozbalil, a jednak tam byl jen jeden reproduktor místo dvou, a druhak byl ještě zespoda naštípnutý, takže posílám obratem zpět a objednávám znovu odjinud.... příště kontrola hned, jak vše dorazí...
vojtec
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 6. 12. 2020 01:02

Jeden reproduktor? Jako že to byl úplně jiný typ, nebo myslíte jen jeden kus reprobedny?
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 6. 12. 2020 08:57

vojtec
Nedal jsi na nás, ale dal jsi na mne....z čehož vyplývá, že mam u Tebe litr, pošlu Ti číslo účtu.
Jinak jsem koukal na obchod, odkuďs objednával, píšou normálně "pair" (někdy je psáno pouze 1ks), takže to je ok. Proč zabalili pouze jednu soustavu, je záhada. Dnes se pochopitelně vyplatí, natáčet si rozbalování na telefon, aby se předešlo případnému složitému dokazování, že sis třeba jednu bednu nenechal a druhou nepoškodil svévolně či svou neopatrností. Zkrátka je ten prodej na dálku trochu složitější. V kamenném obchodě ti musí zboží rozbalit, ukázat, předvést funkčnost a tak k podobným renoncům nedochází. Přeju mnoho štěstí s vyřízením nepříjemnosti, pak napiš, jak’s dopad.
Nedalo mi to a znovu jsem u tech tvych beden overoval cenu. Na tom DE Amazonu, kdes je kupoval, stoji 139€ a píšou pár. Tedy pár za nějakých 3.600kč? No nevim, podle mne to spletli, má to být cena za 1ks, neboť na Alze stojí 1ks 5.999kč a ta levnost by odpovídala. Nemůžou u nás stát ty bedny prece v páru 12 litrů a v Německu 3.600, to by mne trklo, že to nesedí. Pokud jsi chtěl tedy pár, vyšel by tě od nich 278€. To jen takový logický postřeh, je to pochopitelně jejich chyba, zmatení zákazníka v popisku.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Multi2000 6. 12. 2020 11:19

vojtec píše:Přátelé, díky za rady a jsem rád, že jsem dal na vás - dneska jsem bednu rozbalil, a jednak tam byl jen jeden reproduktor místo dvou, a druhak byl ještě zespoda naštípnutý, takže posílám obratem zpět a objednávám znovu odjinud.... příště kontrola hned, jak vše dorazí...

On ti přišel jen jeden reproduktor?? Jako že jen jedna bedna? Vždyť na tom balíku tedy muselo být vidět, že je nějak menší ne? A i váhově to muselo být znát. Jestli má jedna bedna okolo 14 kg tak je přeci rozdíl balík 14 kg a 28 kg.
Jinak moc děkuji, že si balík rozbalil a dal vědět. Naštěstí ještě šlo objednávku stornovat. Ušetřil si mi mnoho starostí.
Naposledy upravil Multi2000 dne 6. 12. 2020 11:43, celkově upraveno 1
Multi2000
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 12. 2020 11:43

Houbičkar píše:Nedalo mi to a znovu jsem u tech tvych beden overoval cenu. Na tom DE Amazonu, kdes je kupoval, stoji 139€ a píšou pár. Tedy pár za nějakých 3.600kč? No nevim, podle mne to spletli, má to být cena za 1ks, neboť na Alze stojí 1ks 5.999kč a ta levnost by odpovídala. Nemůžou u nás stát ty bedny prece v páru 12 litrů a v Německu 3.600, to by mne trklo, že to nesedí. Pokud jsi chtěl tedy pár, vyšel by tě od nich 278€. To jen takový logický postřeh, je to pochopitelně jejich chyba, zmatení zákazníka v popisku.

Jak jsem avizoval na úvodní straně tohoto threadu, nejnižší cena Magnat Tempus 55 Mocca u nás je v HiFi24 7899kč/pár
Nick Cave
Moderátor

Odeslat příspěvekod vojtec 6. 12. 2020 12:22

Špatně jsem se vyjádřil, přišla mi jedna reprobedna, čekal jsem dvě... balík jsem nezkoumal, ani váhu, přebírala to manželka a já to jen šoupl do dílny...

Mají v tom binec na německým Amazonu: podle anglické i české verze webu je v názvu položky Pair/pár, v popisu nepíšou nic o tom, že si má člověk objednat dvě. Pokud se ale přepnete do němčiny, tak tam najednou v názvu pár už není, a v popisu je vyloženě uvedeno:
- hochwertiger HiFi-Klang trifft zeitloses Design, Stückpreis ! - für ein Paar bestellen Sie bitte 2 Stück
takže to mají špatně přeloženo - někdo se jim to pomotalo a opravdu cena je za 1ks.... tím pádem opravdu jak doporučuje Nick - nákup v CZ za necelých 8 tisíc za pár vychází líp než Amazon....
vojtec
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 12. 2020 13:35

Měl jsem ty Magnáty v HiFi24 objednané, ale dal jsem storno a objednal tyto
https://www.hifimarket.cz/CAMBRIDGE-AUDIO-SX80-d541.htm
Nick Cave
Moderátor

Odeslat příspěvekod Multi2000 6. 12. 2020 18:22

Jelikož původně zakoupené Magnat Monitor Supreme 802 jsem vrátil (líbilo se mi jak hráli) a akce na Amazonu s Magnat Tempus 55 ztroskotala, tak bych se zde rád zeptal, jaké repro byste doporučili v ceně do 8000 Kč.

Ve hře jsou zpět Magnat Monitor Supreme 802 za cenu 4900 Kč za pár
nebo připlatit a koupit
Magnat Tempus 55 za zde uváděných 8000 Kč za pár
nebo
Yamaha NS-F51 7800 Kč za pár.

Které budou mít nejlepší zvuk? Které doporučujete a proč?

Samozřejmě jsem si vědom, že jsou mnohem lepší bedny, ale nechci utratit více jak 8000 Kč.
Multi2000
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 12. 2020 19:18

nevíme co posloucháš a na čem, tak takhle na dálku těžko říct... ale teoreticky nejlepší z těch tří by měly být Magnat Tempus 55
...ale když se líbily Magnat Supreme 802 tak proč nezůstat u nich?
velmi dobře hodnocené v uživatelských recenzích byly také tyto
https://www.hifi24.cz/jbl-arena-170-black
Nick Cave
Moderátor

Odeslat příspěvekod vojtec 6. 12. 2020 19:43

Jsem na tom podobně jako Mutli2000, taky teď ještě trošku váhám... rád bych do těch 10 tisíc vybral to nejlepší, ale ono to asi bude všechno na stejno:
- Magnat Tempus 55 se mi líbí, asi první varianta
- zaujaly mě i ty Cambridge Audio SX80 - Nicku, myslíš, že to bude hodně velký rozdíl, oproti těm Tempusům?
- no a další - levnější - varianta, na kterou koukám, je Polk T50

Chápu, že by bylo ideální, si je někde na živo poslechnout, ale časově to teď není reálný, tak jedny vyberu/zkusím a uvidíme :)
vojtec
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 12. 2020 19:55

Cambridge Audio SX80 mají, dá se už tak trochu říct, audiofilský přednes, krásné výšky, detailní středy a překvapivý basový základ, na svou cenu jsou velmi muzikální

Magnat Tempus 55 ani 77 jsem neslyšel, takže nemohu porovnat
Nick Cave
Moderátor

Odeslat příspěvekod vojtec 7. 12. 2020 11:21

Ještě jendy repro mě zaujaly, už trošku přes limit, ale recenze mají velmi dobré - nemáte někdo náhodou zkušenost s Fyne Audio F302? Na What hifi je víc než chválí v dané cenové kategorii..
vojtec
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 12. 2020 11:45

Fyne Audio založilo pár bývalých vývojářů od Tannoy, jsou na našem trhu poměrně nové, takže zas tolik lidí je mít nebude
Nick Cave
Moderátor

Odeslat příspěvekod petrajss 7. 12. 2020 16:03

vojtec píše:Špatně jsem se vyjádřil, přišla mi jedna reprobedna, čekal jsem dvě... balík jsem nezkoumal, ani váhu, přebírala to manželka a já to jen šoupl do dílny...

Mají v tom binec na německým Amazonu: podle anglické i české verze webu je v názvu položky Pair/pár, v popisu nepíšou nic o tom, že si má člověk objednat dvě. Pokud se ale přepnete do němčiny, tak tam najednou v názvu pár už není, a v popisu je vyloženě uvedeno:
- hochwertiger HiFi-Klang trifft zeitloses Design, Stückpreis ! - für ein Paar bestellen Sie bitte 2 Stück
takže to mají špatně přeloženo - někdo se jim to pomotalo a opravdu cena je za 1ks.... tím pádem opravdu jak doporučuje Nick - nákup v CZ za necelých 8 tisíc za pár vychází líp než Amazon....

Stalo se mi něco podobného. Objednával jsem 2 roky zpátky Polk T50 na rozbaleno.cz za nějakých 6000 (normální cena za pár byla tehdy 8000). Poslali jeden reprák a ještě se dohadovali, že se přece prodávají po jednom a normálně stoji 8000. Prostě klasika pro přeprodejce rozbaleného / vráceného paletového zboží, často právě z Amazonu, kdy nemají základní znalost produktu, nebo se to ztratí v překladu.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod Multi2000 10. 12. 2020 14:52

Vážení, zakoupil jsem Magnat Monitor Supreme 802, které mimochodem hrály velmi dobře a navíc za výbornou cenu necelých 5000 Kč za pár. Poté co tu Vojtec dal info o Amazonu a možnosti za stejnou cenu koupit pár o třídu vyšších reprosoustav Magnat Tempus 55, jsem původně zakoupené repro Supreme 802 vrátil a objednal Tempus 55. Naštěstí než bedny odeslali, sem dal Vojtec info, že se nejedná o pár, ale pouze o jeden kus a to ještě poškozený. Na základě toho se mi podařilo objednávku ještě před odesláním stornovat.
Následně jsem neváhal a dle odkazu od Nick Cave, jsem Magnat Tempus 55 v tmavě hnědé barvě, pár za necelých 8 000 Kč objednal. Druhý den byly bedny doma - krásné, nepoškozené, 2 ks. Dnes jsem je zapojil a hrají parádně a navíc i krásně vypadají.
Má rada tedy je, pokud někdo shání sloupové repro a nechce utratit více jak 5000 za pár, kupte si Magnat Monitor Supreme 802. Pokud chcete bedny do 10 000 určitě koupí Magnat Tempus 55 neprohloupíte. Já jsem velmi spokojen a obchod hifi24.cz mohu jen a jen doporučit.
Multi2000
Junior

Odeslat příspěvekod vojtec 10. 12. 2020 15:02

Multi, díky moc za shrnutí a jsem rád, že seš spokojen! Já jsem se ještě pořád nerozhoupal, co pořídit, před chvílí jsem se vrátil z pošty a poslal nazpět tu jednu reprobednu...
Dokážeš porovnat Magnat Monitor Supreme 802 a Tempus 55? Je tam nějaký jasný/zřetelný rozdíl v kvalitě zvuku a stojí z Tvého pohledu zato si připlatit? Nevím, jestli pro mě laika to nebude na stejno - zdali bych nějaký rozdíl dokázal rozlišit... ;-)
vojtec
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 12. 2020 15:05

Multi2000
tak to jsi měl štěstí na cenu, dívám se, že jsou teď znovu o tisícovku dražší
Nick Cave
Moderátor

Odeslat příspěvekod Multi2000 10. 12. 2020 16:42

No hned jak jsem ty hnědé koupil, tak o 1000 zdražily, ale naopak v černé o 1000 zlevnily. Takže Tempus 55 v černé, mají za 7 899,-Kč.

-- 10. 12. 2020 15:53 --

vojtec: Před koupí jsem vznesl dotaz na firmu, které dělá záruční servis a odpověděli mi toto:
Monitor Supreme 802 - dobrá reprosoustava za bezkonkurenční cenu na
trhu. V této cenové kategorii nemá konkurenci. Ideální pro vícekanálový provoz.
Tempus 55 - vyšší řada než Supreme, adekvátně k tomu vyšší zvuková
kvalita. Lepší ozvučnice, lepší měniče, ten posun v kvalitě
je nejen vidět, ale i slyšet. Zvažujete-li stereo provoz a nevadí Vám
něco připlatit navíc, zvolil bych Tempus.

Tempus za těch necelých 8000 je myslím moc dobrá koupě. Pokud bych kupoval za 12000 jako je cena skoro všude jinde, asi bych už nekoupil a spokojil se s Monitor Supreme 802. Jednak proto, že mé maximum, co jsem byl ochoten utratit, bylo právě těch 8 000 a při více než dvojnásobné ceně 5000 Kč za Supreme 802 a 12 000 Kč za Tempus 55, bych řekl, že až tak velký zvukový projev není. Ale pokud se dají koupit za 8000, tak těch 3000 navíc za to stojí.
Těžko radit, já jsem rád, že jsem těch 3000 přidal a koupil Tempus 55. Spokojen bych ale byl i s původními Motitor Supreme 802, které se v Datartu v rámci VIP dají koupit pod 5000.
Oboje sestavy hrají lépe než mé původní Technics, které se ve své době dávaly k věžím co stály 40 -50000.

Ještě bych doplnil, že je docela i rozdíl v tom co posloucháš. Kvalita zvuku je vždy oproti původním Technics znatelná, ale u některých skladeb je rozdíl ve zvuku fakt velký.
Multi2000
Junior

Odeslat příspěvekod perpeťák 20. 1. 2021 19:36

Vybral bych Tempus. Mám Supreme 202. Obyčejná učebnicově provedená regálovka. Bez naleštěných prdů vzácných dřev a průvodních keců. Jestliže Tempus je lepší, za tu cenu není co řešit. U 802 jako ve všech jiných případech je příplatek za nejspodnější oktávu, která v reálném domácím poslechovém prostoru vyvádí lecos.
A za větší peníz mě napadá Dali. Výborný poměr cena/výkon. Co je nad tím, jsou jen naleštěné prdy. Ne, že by bedničky vyšší kategorie například od Barletty nehrály výborně, jsou dobře navržené, jenže stejně dobře by hrály i z korpusu z lisovaných pilin.
perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod perpeťák 21. 1. 2021 23:18

Provokativní nápad. Vyzkoušet jak hraje sestava složená například ze čtyř sérioparalelně zapojených malých reprosoustav, sestavených do jednoho kvádru pro každý kanál. Řekněme, že Magnat 102 lze koupit po párech za dva tisíce. Čtyři na kanál, to je osm tisíc. Jak by tahle sestava hrála v porovnání s osmitisícovým párem.
perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 21. 1. 2021 23:58

Troufám si říct, že ta osmitisícová bude hrát líp už jen z důvodu použití kvalitnějších měničů (což samozřejmě nemusí být pravda) a patrně i díky většímu objemu beden (což taky nemusí být pravda :D )
U těch dvoutisícových se může promítat i nevyrovnaná kvalita jednotlivých kusů, co se při tak nízké ceně může stát.
iMAC -> Audirvana -> RME ADI 2 DAC FS -> Audeze LCD-X
Astell&Kern A&norma SR25 ->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E

Na prodej Chord Mojo
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod perpeťák 22. 1. 2021 16:01

Čtyřem deseticentimetrovým středobasům odpovídá plocha jednoho středobasu dvacet cm. Jak by se při takovém nekonvenčním upořádání v praxi projevilo zvětšení vyzařovací plochy? Proč zdroj zvuku musí být bodový? Umístění jednoho zdroje v neideálním prostoru ve spojení s neideální polohou posluchače vede k různým výsledkům především na nízkých frekvencích. Stačí se projít po místnosti. K čemu je soustava jdoucí hodně dospod, v nevhodném umístění? Krok stranou, duní, další krok, kdeže jsou ty basy? Projev v poslechovém studiu, anebo v ideálních podmínkách je jedno, projev v běžně zařízeném obytném prostoru je druhé. Symfonický orchestr domů beztak nenacpu. Potíž je i v tom, že hudební těleso má nějakou virtuální vyzařovací plochu, reprosoustava ji má menší. O to musí pumpovat s větší amplitudou. Ta znamená sníženou linearitu. Velká plocha membrány má více vlastních kmitů, při buzení se deformuje. Proto čím větší membrána, tím náročnější je na materiál, aby byla co nejtužší a přitom nejlehčí, tím větší musí být budič, aby k ní nebyl připojený jen v jejím středu. To znamená vysoké náklady a cenu. Více menších reproduktorů snižuje účinnost.

Možností je buzení v celé ploše, jenže takový, ortodynamický, magnetoplanární, elektrostatický reproduktor je nákladný a plošně rozměrný. Jenže i velké elektrostaty potřebují klasickou basovou sekci, viz Martin Logan. Jak jsem je slyšel, mám je za referenci. Ta vzdušná průzračnost! Ta brilance. Jen zvuk. I velmi ceněné B&W proti nim hrály, jako...jako bedny. Kdž člověk ví na co se zaměřit. Jenže bez ohledu na cenu jsou rozměrné. A jsme tam kde jsme byli. Zkoušel jsem NXT, v malém a pro nenáročný poslech je to zajímavá technologie. Mám čtyři měniče, zkusím až seženu vhodný panel, tak metr na metr a půl. Ale stejně jako doplněk basujících soustav.

Kromě toho jsou také manželky se svými představami uspořádání bydlení, k nimž nepatří bydlet v poslechovém studiu. Neřeší posazení vokálů, hloubku a pevnost basů, cinkot činelů. Nejčastějším reálným ppožadavkeme je "Stáhnitomusítotutakřváttoužneníkvydržení!" To kromě prostoru a financí je naprosto zásadní parametr. Jestliže nebydlíte na samotě u lesa a rámusidla nemáte o pořádný o kus dál, nejlépe v hifistickém vejminky. S ohledem na to, většinou, protože audiofilie v naprosté většině je mužskou chorobou, jde o to, aby rámusidla, včetně toho, co k nim patří, nebyla dominantou prostoru, ale aby pokud možno byla nenápadná. Aby hrála příjemně a přitom přiměřeně detailně i nenahlas, aby vytvářela příjemnou kulisu. Manželka je toho názoru, že všechno to hraje dobře. Hlavně když to neřve. A třebaže v reklamě a v recenzích není zmiňována, manželka je důležitý parametr.

Tak se tu mějte, mé povídání berte s rezervou a s nadhledem, a nesahejte zbytečně do trezoru na superhyper. Když stačí aby to doma jen tak příjemně hrálo. K tomu účelu stačí jakékoli technicky poctivě udělané reprobedny, které se vám líbí a které máte kam umístit. A hlavně, které vám odsouhlasí manželka.
perpeťák
Junior