tipy na repro do 10 tisíc na poslech hudby + občas TV

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Houbičkar 6. 12. 2020 07:57

vojtec
Nedal jsi na nás, ale dal jsi na mne....z čehož vyplývá, že mam u Tebe litr, pošlu Ti číslo účtu.
Jinak jsem koukal na obchod, odkuďs objednával, píšou normálně "pair" (někdy je psáno pouze 1ks), takže to je ok. Proč zabalili pouze jednu soustavu, je záhada. Dnes se pochopitelně vyplatí, natáčet si rozbalování na telefon, aby se předešlo případnému složitému dokazování, že sis třeba jednu bednu nenechal a druhou nepoškodil svévolně či svou neopatrností. Zkrátka je ten prodej na dálku trochu složitější. V kamenném obchodě ti musí zboží rozbalit, ukázat, předvést funkčnost a tak k podobným renoncům nedochází. Přeju mnoho štěstí s vyřízením nepříjemnosti, pak napiš, jak’s dopad.
Nedalo mi to a znovu jsem u tech tvych beden overoval cenu. Na tom DE Amazonu, kdes je kupoval, stoji 139€ a píšou pár. Tedy pár za nějakých 3.600kč? No nevim, podle mne to spletli, má to být cena za 1ks, neboť na Alze stojí 1ks 5.999kč a ta levnost by odpovídala. Nemůžou u nás stát ty bedny prece v páru 12 litrů a v Německu 3.600, to by mne trklo, že to nesedí. Pokud jsi chtěl tedy pár, vyšel by tě od nich 278€. To jen takový logický postřeh, je to pochopitelně jejich chyba, zmatení zákazníka v popisku.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Multi2000 6. 12. 2020 10:19

vojtec píše:Přátelé, díky za rady a jsem rád, že jsem dal na vás - dneska jsem bednu rozbalil, a jednak tam byl jen jeden reproduktor místo dvou, a druhak byl ještě zespoda naštípnutý, takže posílám obratem zpět a objednávám znovu odjinud.... příště kontrola hned, jak vše dorazí...

On ti přišel jen jeden reproduktor?? Jako že jen jedna bedna? Vždyť na tom balíku tedy muselo být vidět, že je nějak menší ne? A i váhově to muselo být znát. Jestli má jedna bedna okolo 14 kg tak je přeci rozdíl balík 14 kg a 28 kg.
Jinak moc děkuji, že si balík rozbalil a dal vědět. Naštěstí ještě šlo objednávku stornovat. Ušetřil si mi mnoho starostí.
Naposledy upravil Multi2000 dne 6. 12. 2020 10:43, celkově upraveno 1
Multi2000
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 12. 2020 10:43

Houbičkar píše:Nedalo mi to a znovu jsem u tech tvych beden overoval cenu. Na tom DE Amazonu, kdes je kupoval, stoji 139€ a píšou pár. Tedy pár za nějakých 3.600kč? No nevim, podle mne to spletli, má to být cena za 1ks, neboť na Alze stojí 1ks 5.999kč a ta levnost by odpovídala. Nemůžou u nás stát ty bedny prece v páru 12 litrů a v Německu 3.600, to by mne trklo, že to nesedí. Pokud jsi chtěl tedy pár, vyšel by tě od nich 278€. To jen takový logický postřeh, je to pochopitelně jejich chyba, zmatení zákazníka v popisku.

Jak jsem avizoval na úvodní straně tohoto threadu, nejnižší cena Magnat Tempus 55 Mocca u nás je v HiFi24 7899kč/pár
https://www.hifi24.cz/magnat-tempus-55-sloupmoka
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vojtec 6. 12. 2020 11:22

Špatně jsem se vyjádřil, přišla mi jedna reprobedna, čekal jsem dvě... balík jsem nezkoumal, ani váhu, přebírala to manželka a já to jen šoupl do dílny...

Mají v tom binec na německým Amazonu: podle anglické i české verze webu je v názvu položky Pair/pár, v popisu nepíšou nic o tom, že si má člověk objednat dvě. Pokud se ale přepnete do němčiny, tak tam najednou v názvu pár už není, a v popisu je vyloženě uvedeno:
- hochwertiger HiFi-Klang trifft zeitloses Design, Stückpreis ! - für ein Paar bestellen Sie bitte 2 Stück
takže to mají špatně přeloženo - někdo se jim to pomotalo a opravdu cena je za 1ks.... tím pádem opravdu jak doporučuje Nick - nákup v CZ za necelých 8 tisíc za pár vychází líp než Amazon....
vojtec
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 12. 2020 12:35

Měl jsem ty Magnáty v HiFi24 objednané, ale dal jsem storno a objednal tyto
https://www.hifimarket.cz/CAMBRIDGE-AUDIO-SX80-d541.htm
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Multi2000 6. 12. 2020 17:22

Jelikož původně zakoupené Magnat Monitor Supreme 802 jsem vrátil (líbilo se mi jak hráli) a akce na Amazonu s Magnat Tempus 55 ztroskotala, tak bych se zde rád zeptal, jaké repro byste doporučili v ceně do 8000 Kč.

Ve hře jsou zpět Magnat Monitor Supreme 802 za cenu 4900 Kč za pár
nebo připlatit a koupit
Magnat Tempus 55 za zde uváděných 8000 Kč za pár
nebo
Yamaha NS-F51 7800 Kč za pár.

Které budou mít nejlepší zvuk? Které doporučujete a proč?

Samozřejmě jsem si vědom, že jsou mnohem lepší bedny, ale nechci utratit více jak 8000 Kč.
Multi2000
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 12. 2020 18:18

nevíme co posloucháš a na čem, tak takhle na dálku těžko říct... ale teoreticky nejlepší z těch tří by měly být Magnat Tempus 55
...ale když se líbily Magnat Supreme 802 tak proč nezůstat u nich?
velmi dobře hodnocené v uživatelských recenzích byly také tyto
https://www.hifi24.cz/jbl-arena-170-black
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vojtec 6. 12. 2020 18:43

Jsem na tom podobně jako Mutli2000, taky teď ještě trošku váhám... rád bych do těch 10 tisíc vybral to nejlepší, ale ono to asi bude všechno na stejno:
- Magnat Tempus 55 se mi líbí, asi první varianta
- zaujaly mě i ty Cambridge Audio SX80 - Nicku, myslíš, že to bude hodně velký rozdíl, oproti těm Tempusům?
- no a další - levnější - varianta, na kterou koukám, je Polk T50

Chápu, že by bylo ideální, si je někde na živo poslechnout, ale časově to teď není reálný, tak jedny vyberu/zkusím a uvidíme :)
vojtec
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 12. 2020 18:55

Cambridge Audio SX80 mají, dá se už tak trochu říct, audiofilský přednes, krásné výšky, detailní středy a překvapivý basový základ, na svou cenu jsou velmi muzikální

Magnat Tempus 55 ani 77 jsem neslyšel, takže nemohu porovnat
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vojtec 7. 12. 2020 10:21

Ještě jendy repro mě zaujaly, už trošku přes limit, ale recenze mají velmi dobré - nemáte někdo náhodou zkušenost s Fyne Audio F302? Na What hifi je víc než chválí v dané cenové kategorii..
vojtec
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 12. 2020 10:45

Fyne Audio založilo pár bývalých vývojářů od Tannoy, jsou na našem trhu poměrně nové, takže zas tolik lidí je mít nebude
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrajss 7. 12. 2020 15:03

vojtec píše:Špatně jsem se vyjádřil, přišla mi jedna reprobedna, čekal jsem dvě... balík jsem nezkoumal, ani váhu, přebírala to manželka a já to jen šoupl do dílny...

Mají v tom binec na německým Amazonu: podle anglické i české verze webu je v názvu položky Pair/pár, v popisu nepíšou nic o tom, že si má člověk objednat dvě. Pokud se ale přepnete do němčiny, tak tam najednou v názvu pár už není, a v popisu je vyloženě uvedeno:
- hochwertiger HiFi-Klang trifft zeitloses Design, Stückpreis ! - für ein Paar bestellen Sie bitte 2 Stück
takže to mají špatně přeloženo - někdo se jim to pomotalo a opravdu cena je za 1ks.... tím pádem opravdu jak doporučuje Nick - nákup v CZ za necelých 8 tisíc za pár vychází líp než Amazon....


Stalo se mi něco podobného. Objednával jsem 2 roky zpátky Polk T50 na rozbaleno.cz za nějakých 6000 (normální cena za pár byla tehdy 8000). Poslali jeden reprák a ještě se dohadovali, že se přece prodávají po jednom a normálně stoji 8000. Prostě klasika pro přeprodejce rozbaleného / vráceného paletového zboží, často právě z Amazonu, kdy nemají základní znalost produktu, nebo se to ztratí v překladu.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod Multi2000 10. 12. 2020 13:52

Vážení, zakoupil jsem Magnat Monitor Supreme 802, které mimochodem hrály velmi dobře a navíc za výbornou cenu necelých 5000 Kč za pár. Poté co tu Vojtec dal info o Amazonu a možnosti za stejnou cenu koupit pár o třídu vyšších reprosoustav Magnat Tempus 55, jsem původně zakoupené repro Supreme 802 vrátil a objednal Tempus 55. Naštěstí než bedny odeslali, sem dal Vojtec info, že se nejedná o pár, ale pouze o jeden kus a to ještě poškozený. Na základě toho se mi podařilo objednávku ještě před odesláním stornovat.
Následně jsem neváhal a dle odkazu od Nick Cave, jsem Magnat Tempus 55 v tmavě hnědé barvě, pár za necelých 8 000 Kč objednal. Druhý den byly bedny doma - krásné, nepoškozené, 2 ks. Dnes jsem je zapojil a hrají parádně a navíc i krásně vypadají.
Má rada tedy je, pokud někdo shání sloupové repro a nechce utratit více jak 5000 za pár, kupte si Magnat Monitor Supreme 802. Pokud chcete bedny do 10 000 určitě koupí Magnat Tempus 55 neprohloupíte. Já jsem velmi spokojen a obchod hifi24.cz mohu jen a jen doporučit.
Multi2000
Junior

Odeslat příspěvekod vojtec 10. 12. 2020 14:02

Multi, díky moc za shrnutí a jsem rád, že seš spokojen! Já jsem se ještě pořád nerozhoupal, co pořídit, před chvílí jsem se vrátil z pošty a poslal nazpět tu jednu reprobednu...
Dokážeš porovnat Magnat Monitor Supreme 802 a Tempus 55? Je tam nějaký jasný/zřetelný rozdíl v kvalitě zvuku a stojí z Tvého pohledu zato si připlatit? Nevím, jestli pro mě laika to nebude na stejno - zdali bych nějaký rozdíl dokázal rozlišit... ;-)
vojtec
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 12. 2020 14:05

Multi2000
tak to jsi měl štěstí na cenu, dívám se, že jsou teď znovu o tisícovku dražší
https://www.hifi24.cz/magnat-tempus-55-sloupmoka
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků