Levnější reprosoustava WILSON / Dantax ?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ladis_ 26. 11. 2020 01:12

Dobrý den, prosím o doporučení nějaké levnejší reprosoustavy pro koukání na filmy co říkáte na tuto :

https://www.salonydenon.cz/reproduktorove-sety/2746-9585-reproduktorovy-set-50-cinematic.html
nebo
https://www.horizontrading.cz/Dantax-Classic-ONE-d5983.htm

receiver mám už koupený: denon avr-x550bt za 7400Kč (pokud by nebyl vhodný ještě ho mohu vrátit).

Dantax se mi více líbí vzhledem, Wilson je zase v akci z 12 tis tak možná bude lepší ?
Nebo jsou jeste nejake jiné vhodnejší levné varianty ? Limit mám repro+receiver max 15tis. Respektive se nebráním soundbaru v podobné ceně, ale asi nemají proti reprosoustavě šanci ? Děkuji
Ladis_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 26. 11. 2020 02:45

Akce na Wilson je uměle vytvořená. Před měsícem se prodával za stejnou cenu, pak zdražení a následná "sleva" ... no nekup to.
Pokud nutně nepotřebujete utratit peníze za první nekvalitní řešení, došetřete pár tisíc alespoň na set 5.0 Polk Audio, který je i s dopravou na Amazon DE za cca 10400 Kč. I zadní reproduktory toho setu budou hrát lépe, než přední obou výše zmíněných sestav.
Nezapomeňte ani na kabely, ty také nějakou stokorunu vezmou.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 26. 11. 2020 13:13

V minulosti tady na fóru byla zakoupena jedním členem sestava AVR Marantz NR1508(?) a Dantax Classic One a dle jeho vyjádření byl velice spokojený.
Celá sestava tehdy stála asi 25 tis. HTP následně nějakou dobu tuto kombinaci nabízel za akční zvýhodněnou cenu.
Koukám, že dnes by kombinace AVR Marantz NR1510 a Dantax vyšla na necelých 22 tis. Podle mě je to slušná kombinace za ty peníze.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ladis_ 26. 11. 2020 13:48

Děkuji z odpovědi. Pokud bych se rozhodl pro ten Dantax ( více by mi vyhovoval i tím že má přední bassreflex a tím pádem mohu dát repro více ke zdi) myslíte, že bych měl tedy denon avr-x550bt vrátit dokud to jde a pořídit ten Marantz NR1510 ? Bude tam rozdíl ? Děkuji

P.S. ještě bych se rád zeptal, díval jsem se že se na konec reprokabelů dají dát ještě konektory, má to vliv na kvalitu nečeho nebo to bude stejne jako když reprosoustavu propojim kabely bez nich ? Děkuji
Ladis_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 26. 11. 2020 15:12

Denon je snad nejlevnější model, lepší by byl Denon AVR-X1600H - takže ten Marantz by měl být lepší volbou...

vliv na kvalitu to mít může, ale spíš negativní, je to prostě kontaktní plocha navíc
samozřejmě pokud se to udělá pořádně, tak to je OK - pochybuju ale, že bys poznal nějaký rozdíl
význam to má hlavně pro snadnější manipulaci - pře(od)pojování beden
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 26. 11. 2020 16:29

Denonu X550 chybí především internetové streamovací funkce a konstrukčně i výbavou je to model z poloviny r. 2018, tedy zhruba v půlce své morální životnosti.
U AVR se více než u čehokoliv jiného vyplatí nákup nových modelů, protože změny v podporovaných audio a video formátech jsou poměrně rychlé a pro starší produkty výrobce zpravidla už nevydává aktualizace FW.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 26. 11. 2020 21:48

Pokud by vás držela ta sestava Dantax Classic ONE, pak doporučím nějaký ARV s hodně světlým projevem. Většina rozpočtu šla na design a povrchovou úpravu, zvukově jsou velmi závislé na zdroji. Celá sestava je 6 Ω a přední repro má citlivost cca 88 dB, což napovídá o vyšší náročnosti na zesilovač.
V dobové recenzi z roku 2010 je daný komplet až neuvěřitelně chválen. Nicméně jako konkurent je tam zmíněná sestava Heco Victa 500, která "není tak vzhledná, ale hraje lépe"... a Victa 500 dobře nehraje.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ladis_ 27. 11. 2020 00:49

Děkuji. Zkusím asi tedy i ten marantz a porovnám s tím laciným denonem co už mám jestli osobně budu slyšet rozdíl
Ladis_
Kolemjdoucí