Aktivní repro k PC, náhrada Genius SP-HF2000X - 5-20 tisíc

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tadeáška 30. 11. 2020 13:44

Zdravím a rovnou pro začátek píšu, že posledních 7 stran diskuze jsem pročetla a nejen tady. :)

Ráda bych pořídila nové repro k PC, cenově celkem nejsem omezená, ale vzhledem k tomu, že na tom pojede od Bacha po Vlacha ze Spotify a v podstatě cokoliv od 5k bude slyšitelný upgrade, zase nechci vrazit 20k do KEFů.
Připojení RCA, aktivní 2.0 vedle monitoru, krátká poslechová vzdálenost, za repro je prázdno.
Edit: ehm, tak teď jsem to zkoukla a do beden sice vedou cinche, ale vytažené z jacka, tzn. živí to zvukovka na základovce (nějaký Realtec na MSI desce). Tak nevím, jestli má smysl řešit jen repráky samostatně nebo si podarovaný bude muset opatřit nějakou rozumnou zvukovku (ale to on zvládne).

Mám tyhle adepty:
Quadral Breeze blue XL
Magnat Multi Monitor 220
Edifier S880DB
X Jamo S 801 PM (bez subwooferu dle muzikeru špatně)
X Heco Ascada 2.0 (aktuálně nedostupné)
zavrhla jsem Klipsch R-41 i 51, popisovaná charakteristika mi k našemu účelu nějak nesedí.

Celkem pestrý výběr, vím. Pomohlo by mi doporučení, rada proč to ano a to ne. Zkušenosti jsou jako vlastně se všemi dobré, takže jsem docela v pasti.

Díky, Tereza
Naposledy upravil Tadeáška dne 30. 11. 2020 20:07, celkově upraveno 1
Tadeáška
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yiakubou 30. 11. 2020 17:17

Ja jen poznamenam, ze vsechny zminovane repro maji v sobe digitalni vstupy, tedy DAC, takze externi zvukovka neni potreba. Dle modelu repro lze pripojit bud pres USB, nebo optiku / SPDIF primo z PC. USB ma kazde PC, minimalne SPDIF maji vetsinou vsechny zvukovky integrovane na deskach, opticky toslink konektor malokdy.

Vsechno to jsou repro ve stejne cenove hladine, kvalitativni uroven bude podobna. Bez poslechu a znalosti osobnich zvukovych preferenci tezko radit, byt v teto kategorii se to ani nekde moc poslechnout neda a holt clovek musi zariskovat, objednat a kdyztak to vratit behem 14 dnu.

Ja bych osobne sel do proverenych Edifier, ktere jsou i o neco levnejsi nez zbytek. Za zbytek, nebo proste 1-2 tisice navic, bych pak poridil nejake obstojne desktop stojany, nebo aspon podlozky pro potlaceni vibraci a nasmerovani na uroven usi, coz take muze mit relativne velky vliv na vysledny zvuk.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tadeáška 30. 11. 2020 17:56

Díky moc, já těmhle digitálním technologiím moc nehovím, myslela jsem, že to z integrované zvukovky poleze nějaké pomršené. Vyrostla jsem na analogu a ač jsem se snažila něco načíst, je to pro mě těžká neznámá. Ale snažím se :)
Tadeáška
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 1. 12. 2020 08:45

Pomršený zvuk, jak zmiňuješ, by lezl z té obyč zákl. zvukovky právě přes toho "džeka" nebo z klasických analog výstupů. Naopak tím, že signál vyvedeš jen jako digi jedničky a nuly z usb, coax, optiky, bude o zvuku rozhodovat pouze DAC v monitorech a ne zvukovka na zákl. desce. Při výběru bych se tedy zaměřil defacto na jediné rozhodující a to intenzitu šumu v blízkém poslechovém poli. Otázka tedy zní: "Který z výše uvedených monitorů je nejbohatší....eeehhhmmm, co to plácam, nejméně šumící?"
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tadeáška 1. 12. 2020 11:01

Díky Houbičkáři, budu si to pamatovat a pohlídám si, aby to přišlo zapojit digitálně :) Jinak všechny ty tři jsou asi v pohodě, z hlediska šumů, brumů a fujky zvuků jsem odepsala Mackie a mimochodem stejné info jsem dostala i o vychvalovaných Heco Ascada 2.0, nemám chuť to riskovat.
Tak si asi losnu nebo to vezmu podle ceny, na to šéfovo italský disco to bude beztak bomba :twisted:
Tadeáška
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kuba4 1. 12. 2020 11:31

Nebude lepší koupit nějaké aktivní repro s basákem aspoň 6-8¨, třeba Adam T7V, Kali Audio LP-8 nebo Focal Alpha 65?

a k tomu nějakou rozumnou krabičku, např. Audient iD14?

Mně přijdou ty repro bez subwooferu nepoužitelné.
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yiakubou 1. 12. 2020 11:39

Obecne plati, ze pro blizky poslech neni tak velky basak vhodny a je lepsi pripadny nedostatek basu resit prave tim subwooferem.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tadeáška 1. 12. 2020 12:00

Pro poslech z 60 cm? Nevím, nevím. K těm Quadral Breeze blue XL i Magnat Multi Monitor 220 jde připojit subwoofer, tam je to pro případný požadavek do budoucna v pohodě. K Edifier S880DB asi nejde.

Každopádně aktivní bedny jsou jistota, je milion jiných řešení, ale tady to musí být PnP. Prostě musí.

Kuba4 píše:Nebude lepší...
Tadeáška
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 1. 12. 2020 12:20

PnP? Jakože Policía nacional del Perú? No, v kombinaci s tim discem ala "La šáte mí kantáre", vypadáte na velice zajímavou firmičku.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tadeáška 1. 12. 2020 12:56

Ne, jako Památník národního písemnictví ;-) Muž je programátor, italský disco neposlouchá, ale 2Unlimited jo :D
Tadeáška
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goelr 4. 12. 2020 03:05

Quadral Breeze blue XL jsem testoval jeden kus a neskutečně šuměly, což u krátké vzdálenosti bylo dost iritující. Navíc zvukově nic moc (oproti Genius jsou samozřejmě jinde).

Zkus mrknout i na Audioengine 5+ . Za mne hrají výborně, nešumí. Používám je u PC, když nemohu mít sluchátka.
Ven: Fiio M11 Plus ESS -> Limeears Pneuma
PC: Burson Playmate 2 -> Audioengine A5+
goelr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba4 4. 12. 2020 11:15

Asi si úplně nerozumíme, ještě to zkusím jednou.

V Tvém výběru jsou aktivní bedny, které ale tak úplně aktivní nejsou. V jedné bedně je stereo zesilovač a ten vede signál do každé bedny kde jsou pasivní výhybky, kde se dělí signál pro výškáč a basák. Takže výhoda aktivní výhybky se ztratí.

Proto navrhuji místo toho pravé aktivní monitory, kde každá bedna má 2 zesilovače a signál se rozdělí už před těmito zesilovači. Zvukově je to zásadní změna.

Neříkej, že jeden síťový kabel navíc je problém, jinak je přece zapojení úplně stejné.

Krabičku jsem připsal jen proto, že mi přijde spojení s PC lepší přes USB, můžeš dobře regulovat hlasitost kolečkem a můžeš přirozeně připojit sluchátka.

Přijde mi zbytečné vyhodit 15tis. za, v prvním příspěvku, uvedené sračkoidní bedýnky s 10cm repráčkem.
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 4. 12. 2020 12:55

Tadeáška píše:...vedle monitoru, krátká poslechová vzdálenost

A vy nastřelíte Adam T7V, kdy už i T5V by byla volba na hraně.

Plně aktivní jsou Edifier S880DB, které obsahují rovnou i DAC. Pokud by byl silný bas zásadním kritériem, navrhl bych výbornou kombinaci Presonus Eris E3.5 + Presonus Temblor T8.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba4 4. 12. 2020 14:12

Vycházel jsem z prvního příspěvku, kde je uvedeno, že řešíme systém 2.0, tedy bez SW. Až po mém apelu byl SW "povolen" v budoucnu. Ty Presonusy nemají s aktivníma bednama nic společného. Ale v kombinaci s SW je to asi slušné.
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yiakubou 4. 12. 2020 19:49

Ja myslel, ze kdyz se rekne aktivni repro, tak to je repro, ktere potrebuje napajeni a nepotrebuje externi zesilovac. A ze je uz celkem jedno, jestli je ta zesilovaci cast v jedne bedne, nebo v obou pro kazdou zvlast, nebo jestli je tam DAC.

Taky nerozumim te snaze vnutit co nejvetsi menic. To proste pro blizky poslech neni obecne dobra vec. 10cm menic pro vzdalenost ~80cm je uplne v poho. Jinak jsou asi vsichni uzivatele cenenych near-feild monitoru jako Neumann KH 80, nebo Genelec 8020 uplne mimo.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků