Reprosoustavy Klipsch?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod brodus 15. 2. 2021 13:49

Přesně tak,ale ty Klipsche jsou prostě zábavné..a přesto nejede vlak. ;-)).Ty Tannoy v obýváku stály v polovině 90let skoro 20k..a když odečtu lepší bas a cinkani,dynamika,tak těm Klipschum o tolik na zádel nedávají;-) v poměru k ceně. A právě proto mam 2sestavy ..obyvakova je vychutnat si album..a ložnicova na dlouhý relax poslech,který bych na Tannoy nedal ani náhodou. Nehledě na to že zvuk regálů je prostě jiný. Prušvih je když po pár letech člověk zatouží po upgradu,a našinec je pořád v bludném kruhu

-- 15. 2. 2021 14:01 --

LubiD píše:" v porovnani s wharfedale nebo kef pohoří. "
Je to podle tvého ucha.
Já byl 10 let zvyklý na Yamahu NS-777 velká bedna s " velkým zvukem - bass, prostor..." Nikoliv přesnost a puristické hifi.
Nedávno jsme si řekl, že bych uvítal změnu - chyba. Ve studiu jsem poslouchal Ket q750 a bylo to pro mě zastřené, jako kdyby jsi tu bednu nevybalil z krabice. Hrála pro mě, jako z druhé místnosti. Za tohle tu asi dostanu políček :))
Dál jsem poslouchal Quadral Argentum 590, to bylo pro mě lepší, čistější, ale stále chyběl prostor, Bass atd....
Poslední jsem dal šanci Dynavoice DF 6. Byl jsem ve studiu unesen, připomnělo mi to Yamahu, ale takové čistější velký prostor, ale jiný bass. Nicméně jsem je koupil.
Doma hrály téměř 2 měsíce v kuse a prostě jsem si na ně nezvykl. Nemyslím, že nebyly rozehrané a že by se ještě razantně změnil jejich přednes. Otravovaly a unavovaly mé uši. Co tím chci říct je, že ve studiu uslyšíš charakter bedny, ale doma v rámci prostoru a klidného i hlasitého poslechu - dlouhodobého je to jiné.
Rozuzlení - sehnal jsem Klipsch R 28f a nemůžu přestat poslouchat, prostě bomba maximální!!!! Vše píšu, jak to zní mě, žádné repro nechci hanit ani odsuzovat.
R28F super na hudbu basů požehnaně, ke kino poslechu, ale potřebuju třepat s gaučem, takže R 12sw dotváří atmosféru.

A kdyby něco tajnik se ptal na regálové repro;-) ?a ne na sloupy,regalovky vs sloupy jsou dva různé světy. Za mně přes některé neduhy regalovky na dlouhý poslech vyhrávají!!!Tedy na poslech z krátké vzdálenosti nebo na přímo.Aspoň tak to je u mně,ale jsem jen ambiciozni posluchač,ne hifista:-))). A když jsem mému kolegovi tak nějak zkalkuloval ty moje základní hifi z obou pokojů,řekl že jsem magor:-))).
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LubiD 15. 2. 2021 19:59

Je jedno jestli regály, nebo sloupy s Klipschem chybu neudělá. Pokud má rád dynamiku.
LubiD
Junior

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 3. 3. 2021 23:59

Asi jste zaregistrovali nedávnou recenzi. Každopádně ty Klipsche vypadají esteticky naprosto skvěle, takže se nebudou ani manželky a přítelkyně moc zlobit "cos to zase přitáhl a kolik to stálo?" Nevim jak hrajou, ale zpracování mě zaujalo. 8-)
https://avmania.zive.cz/klipsch-spl-120 ... est#part=1
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 28. 4. 2021 11:19

Počuli ste niekto naživo Klipsch Forte III alebo IV?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků