Reproduktory k PC - do 3000Kč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pein šesti cest 27. 12. 2020 11:59

Dobrý den,
vybírám nové reproduktory ke stolnímu PC s cenovým stropem 3k.
Nejsem žádný audiofil, občas koukám na seriály nebo si zahraju nějakou tu hru, sem tam víkendové hudební seance ale to je vždycky takový žánrový mišmaš, takže použití je veskrze univerzální bez požadavku kvalitativní výchylky jakýmkoli specifickým směrem.
Moc se v tématu nevyznám, můj vrchol zapojování bylo připojení starých beden od HiFi věže přes Cinch->Jack redukci, takže v oboru prakticky zcela nepolíben :-)
Moje představa jsou tedy 2.0/2.1 reproduktory zapojené napřímo do integrované zvukovky PC a aby to nějak slušně hrálo, nebzučelo a tak (momentálně mám zapojené přes drátky a Genius subwoofer dvě dřevěné bedničky od starého gramofonu, takže asi naprosto cokoli bude krok kupředu.. :D )

Co jsem si pročítal zdejší fórum a koukal po netu, tak se mi jako dobré varianty jeví tyto možnosti:
MAGNAT Supreme 102
EDIFIER R1280T

Vizuální požadavky mám, že repráky musejí být celé černé, ideálně i s mřížkou bez designových prvků ale u těch Edifierů ten stříbrný proužek ještě přežiju.
Které byste doporučili při těchhle požadavcích, nebo nějaké docela jiné?

Za odpovědi předem děkuju :-)
Pein šesti cest
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CZ550 27. 12. 2020 12:36

Zdravím,
Magnaty jsou pasivní, budete k nim potřebovat nějaký zesilovač ( stačí nějaká levná čína z Wish) a napřímo do integrované zvukovky přes jack taky není dobrý nápad, uslyšíte to, co určitě nechcete ( docela to bere ruchy z počítače). Já mám sestavu Magnat + Nobsound NS15G + zvukovka USB Vention a kabel AQ Tover Ke kancelářskému PC bohatě stačí. Pro nějaké serióznější poslouchání mám u svého soukromého PC Wharfedale Diamond 220, ale to už je finančně trošku jinde.
CZ550
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pein šesti cest 27. 12. 2020 14:51

Moje představa by byly nějaké asi aktivní? reproduktory, co by šly zapojit jackem do PC a nic mezi nimi nebylo v cestě ideálně.
Případně mám tedy k dispozici ještě subwoofer ze sady Genius SW-2.1 370, který už doma mám, ale nic nového bych kupovat moc nechtěl. Občas sestavu přesouvám jinam, takže bedna + repráke a jeden dva kabely jsou ok ale též jsem trochu estét, takže čím víc kabelů a krabiček okolo, tím víc mě to pak s** O:-)

Tedy k těm EDIFIER R1280T, chápu správně, že ani ty není možné vzít a jedním kabelem připojit k PC?
Pein šesti cest
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CZ550 27. 12. 2020 15:23

Ty Edifier jsou v pohodě, na jejich připojení 1 kabel stačí. Jen chci napsat, že 300 za usb zvukovku -"fleška" není vražedných a na zvuku jsem to, alespoň v mém případě, citelně poznal.
CZ550
Kolemjdoucí