jak připojit 1 repro na 2 zesilovače ?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Trooper77 24. 1. 2021 10:12

Dobrý den, potřebuji poradit - mám 5.1 receiver s 5-ti repro pro domácí kino. Jako hlavní pár mám sloupové Yamahy. Nyní jsem si koupil ještě kvalitní stereo zesilovač, ke kterému bych chtěl připojit ty Yamahy, ale abych je mohl používat i pro kino s tím receiverem. Samozřejmě, že vždy pojede jen jeden ze zesilovačů. Mohu repro přímo připojit dvěma páry vodičů k oběma zesilovačům najednou nebo se to musí udělat jinak ?
Trooper77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 24. 1. 2021 11:16

Současně připojit jeden pár reprobeden ke dvěma zesilovačům bez rizika nelze.
Tento problém řeší bezpečně přepínač typu 2 zesilovače 1 reprobedna:
https://www.avcenter.cz/Dynavox-AMP-S-S-d7147.htm
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Trooper77 24. 1. 2021 15:33

Tohle zařízení je teda dost drahé. Každopádně dekuji za nasměrování, díval jsem se, že jsou k mání i levnější přístroje, zkusím ještě pohledat.
Trooper77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 24. 1. 2021 17:52

Tie lacné nestoja za veľa. Viete si to vyrobiť aj doma s použitím kvalitných konektorov, kablov, prepinacov. Ďalšie možnosť je používať avr ako pre-out, ak tam táto možnosť je. Výstup z avr by potom išiel do zosiku. Takto by ste mali bedne napojené len na stereo zosik, ale hrali by aj pri zapojení domáceho kina. Inak to isté som riešil dva roky späť. Skončilo to tak, ze ostal len stereo zosik a kúpil som lepšie stĺpy. Inak neviem co máte za bedne, ale Yamahy bohvie ako nehrajú ;-) vlastná skúsenosť..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Trooper77 24. 1. 2021 23:25

Že by v AVR byly jen zadní repro a středový a sloupy by šly přes stereo zesilovač ? To by asi šlo - kino nepouštím moc často. Sloupy mám Yamaha NS-555 a jsem s nimi spokojený - ale nejsem žádný audiofil. Nedávno jsem začal budovat takový vintage hi-fi systém a čerstvě jsem si koupil zesilovač Technics SU-V60 přes který jsou teď sloupy zapojené.
Trooper77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 24. 1. 2021 23:59

nie tak uplne :) len predne stlpy by sli zo zosiku. Zadok a stred z AVR, ale to len za predpokladu, ze AVR ma pre-out na tie predne stlpy a zosik ma main in. Skuste napisak ake AVR to je. A NS-555 som mal. Mne ten zvuk nevyhovoval. Malo dynamiky. Vobec nie dobry bas. Ako som pisal vyssie. Vymenil som to za to co mam v podpise. Mal som NS-555, NS-333, vzadu mensie Cantony + maly SW a ako AVR bol RX-V679-na tusim...
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Trooper77 25. 1. 2021 08:21

AVR je postarší Panasonic SA-HE7 (mám ho fakt už 20 let) - nevím jestli umí to co píšete, spíš asi ne :-/
Trooper77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 25. 1. 2021 08:55

Vyzera ze nie. Tak tam len ten prepinac a vyrobit si ho doma ak nechcete minat viac za "kvalitny"...
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Trooper77 25. 1. 2021 09:26

Tak to si to nejspíš vyrobím - ta cena se mi zdá nepřiměřená. Děkuji moc za všechny rady a informace.
Trooper77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Česlo Česlič 25. 1. 2021 09:41

... jak píše viking - vyrobit si přepínač doma... je to otázka pár minut a pár stovek i při použití poměrně kvalitních součástek (tedy terminálů, přepínače/vypínače a kabeláže)... navíc si můžete zhotovit buď "pasivní" (s přepínačem), nebo "aktivní" (s vypínačem a relé s optočleny - třeba na 5V, aby se dalo použít USB)... mám oba, a který má menší vliv na zvuk nedokážu říct (ovšem u "pasivního" by ani teoreticky nemělo hrozit žádné rušení)...

... jen 1 upozornění - pokud budete stavět s přepínačem, musíte (je dobré) koupit přepínač on-off-on s 12 kontakty...
Česlo Česlič
Junior

Odeslat příspěvekod Trooper77 25. 1. 2021 10:26

jj, díky. Ohledně přepínače - myslíte 1. zesík, prázdná pozice, 2. zesík ? Díval jsem se na tenhle : https://www.tme.eu/cz/details/h20307rr0 ... inace/c-k/ ??
Trooper77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Česlo Česlič 25. 1. 2021 15:43

... ne - něco, jako https://www.amazon.com/380V-Positions-L ... B00NQCFUP4 - je jedno, jestli páčkový, nebo otočný, ale měl by mít 12 kontaktů (pinů)... dá se i s 9, ale musely by být propojené "-"...a také musí (nebo by alespoň měl) mít 2 krajní spínané polohy a mezi nimi rozepnutou (ale to jste možná myslel tím :"1. zesík, prázdná pozice, 2. zesík")...
Česlo Česlič
Junior

Odeslat příspěvekod petison 26. 1. 2021 09:42

Nebo můžeš koupit z Aliexpressu:
https://www.aliexpress.com/item/4000266212120.html
petison
Mírně pokročilý