Repro do obyvaku (Marantz NR1200)

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod misinof 28. 1. 2021 15:02

Skús pozrieť Onkyo TX-8270.
misinof
Junior

Odeslat příspěvekod Yiakubou 28. 1. 2021 16:05

Proc je vlastne nutny HDMI, kdyz to mas stejne hlavne na hudbu? Vzdyt muzes vsechno napichat do TV a TV pak jen spojit s receiverem optikou. Kdyby nebyl pozadavek na HDMI, moznosti vyberu by byly sirsi.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 1. 2021 19:04

mtko píše:Takže do cenovej kategórie sa prepadli aj Wharfedale Diamond 11.4, ktoré sa mi asi najviac pozdávajú.

ještě se podívej na KEF Q750 ve stejné cenové relaci
https://reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz/kef-q750/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtko 28. 1. 2021 23:25

Yiakubou píše:Proc je vlastne nutny HDMI, kdyz to mas stejne hlavne na hudbu? Vzdyt muzes vsechno napichat do TV a TV pak jen spojit s receiverem optikou. Kdyby nebyl pozadavek na HDMI, moznosti vyberu by byly sirsi.


Príde mi šikovné, keď sa automaticky po zapnutí TV zapne aj receiver. Ale ak existuje cenovo dostupná alternatíva s kvalitnejším výstupom, tak HDMI nepotrebujem. :-D Ak máš nejakú konkrétnu zostavu na mysli, tak šup sem s ňou.

Nick Cave píše:
mtko píše:Takže do cenovej kategórie sa prepadli aj Wharfedale Diamond 11.4, ktoré sa mi asi najviac pozdávajú.

ještě se podívej na KEF Q750 ve stejné cenové relaci
https://reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz/kef-q750/


Tie Wharfedale viem zohnať za 700€, KEFy nie.
mtko
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod bruco 29. 1. 2021 05:31

Automaticke zapnutie receivera po zapnuti TV funguje aj s optikou, nepotrebujes HDMI.
bruco
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 29. 1. 2021 08:49

Automaticke zapnutie receivera po zapnuti TV funguje aj s optikou, nepotrebujes HDMI.
Uveď prosím příklad takového AVR.
Mimochodem, nejde jen o zapnutí AVR, ale dále o regulaci hlasitosti jedním TV ovladačem.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bruco 29. 1. 2021 10:34

Osobne odskusane: Onkyo TX-8150, Marantz PM7000N.

Regulacia hlasitosti jednym ovladacom nebola predmetom otazky. Len spolocne zapnutie.
bruco
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 29. 1. 2021 10:55

Dík za upřesnění a tip. Tato funkce, kdy se receiver nebo zesilovač zapne po detekci signálu na opt. vstupu, není běžná.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bruco 29. 1. 2021 11:03

Netusim, nakolko je tato funkcia bezna, u oboch mojich zariadeni je mozne ju nastavit. Pokial dobre pamatam, standardne je vypnuta, musi sa povolit v nastaveniach a napr. u toho Onkya zapnutie umoznuje len jeden opticky vstup.
bruco
Junior

Odeslat příspěvekod Ujco 3. 2. 2021 17:06

Pořídil jsem kombinaci NR1200 black + Monitor Audio 200 white, model 2020 s černými membránami, oceňuji mimo jiné:
- cena setu
- ARC zapne a vypne TV, nastaví hlasitost ovladačem televize - tedy max.jednoduchost
- AirPlay2 udělá to samé, hlasitost korunkou hodinek(AW)
- nenáročné na prostor, překvapivý zvuk na velikost repro, bassreflex vzadu 20 cm od zdi nemá žádný problém se zvukem
- při mém stylu použití není ani přibalený dálkový ovladač potřeba
Ujco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misinof 3. 2. 2021 19:26

Mozem potvrdit mam odskusane aj cez optiku aj cez hdmi pripojenie nr1200 na TV.
Nebola to pre mna uplna priorita ale teraz to pouzivam iba cez HDMI. Ak chce niekto pravidelnejsie prehravat zvuk z TV cez zosilovac tak urcite riesenie cez HDMI je prakticke a bez komplikacii. Cez optiku to ide tiez ale pri pravidelnom prehravani vas to prestane bavit.
misinof
Junior

Odeslat příspěvekod bruco 4. 2. 2021 07:04

Mozes, prosim ta, trochu viac rozviest, co konkretne prestane bavit pri pravidelnom prehravani zvuku z TV cez optiku? Chyba automaticke zapnutie?
bruco
Junior

Odeslat příspěvekod misinof 4. 2. 2021 14:06

Ovladanie hlasitosti a automaticke prepinanie vstupov je pre ten komfort dost podstatne.
Cez optiku to nekomunikuje spat. Ked pridavas zvuk tv a mas nastaveny zosilovac na nizkej hlasitosti tak ti sice zvuk prida ale nie tak ako potrebujes. S HDMI pripojenim pridavas zvuk tv ovladacom a zaroven sa dviha hlasitost na zosilovaci. Niekto moze povedat, ze si treba nastavit zosilovac na strednu uroven. Ale to nie vzdy bude fungovat. Mne sa stalo ze som prepol z TV na Apple TV a tam ten zvuk isiel potom strasne nahlas a zas naopak. Cele to bolo o tom ze ked som chcel poizivat priblizne rovnaku uroven hlasitosti pri viacerych pristrojoch musel som stale menit hlasitost na zosilovaci v rozsahu cca 20 hore dole.
Teraz mam zariadenia pripojene v zosilovaci cez HDMI a odtial mam jeden HDMI kabel do TV. Vsetko funguje bezchybne, medzi sebou to prepina ked potrebujem uplne jednoducho, aky vstup poslem taky prepne automaticky nemusim dodatocne prepinat vstup na zosilovaci, hlasitost sa ovlada bez problemov. A ako bonus keby som nahodou z nejakeho dovodu nechcel mat zapnuty zosilovac, jednoducho ho vypnem a napr telka bezi dalej, lebo to ten signal pusti cez zosilovac aj vo vypnutom rezime. (Samozrejme da sa to nastavit aj tak, ze sa vsetko vypne aj vypnutim zosilovaca)
Pre mna je to bezchybne komfortne riesenie ktore mozem urcite odporucit.
misinof
Junior

Odeslat příspěvekod mtko 4. 2. 2021 14:22

Update 1: objednal som Wharfedale Diamond 11.4 - musím si na ne počkať vyše týždna

Update 2: predajca ma vehementne odhováral od stereo receiverov typu Marantz NR1200, Denon DRA-800H - vraj majú plochý chudobný zvuk bez detailov, kvôli lacným pulzným zosilnovačom triedy D. Že ich jediné vhodné využitie je ich konektivita a potom zapojiť koncový zosilovač. Vraj predať mi ich môže, ale lepšie pre mňa bude kúpiť zvlášť zosík a streamer.

Prehodnotil som teda požiadavky. HDMI nepotrebujem. Kludne môžem mať v TV stolíku aj viac krabičiek, hlavne aby som sa mohol pripojiť - WiFi, BT a externý HDD. Bazaru by som sa rád vyhol.

Pozdávajú sa mi zatial:
Marantz PM8006
Cambridge Audio AXR100
Cambridge Audio CXA60
Advance Acoustic X-i75

+ stramer: zidoo alebo mi box

Viete mi poradiť nejakú vhodnú zostavu do 800€?
mtko
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků