Výběr reproduktorů k PC

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petan320 19. 2. 2021 10:38

Dobrý den,
vybíráme stereo reproduktory k pc.
Vybíráme mezi:
https://www.muziker.cz/edifier-r2750db-bluetooth
https://www.muziker.cz/edifier-s880db

Které budou hrát lépe? Zajímají mě výšky a středy.
Zvukovka na PC ALC 1200.
Děkuji za rady.
Petan320
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 19. 2. 2021 13:01

Oba typy mají digitální vstupy, které doporučuji používat. Pokud Vaše PC má otický výstup, použij ten. Obejdete tak největší úskalí levných zvukových karet - analogové převodníky. Navíc převod v prostředí rušení okolní elektronikou, tedy uvnitř PC.
R2750DB má pouze optiku, ale s ohledem na velikost zahraje opravdu od podlahy. Bas je jako u malých 2.1 sestav. Střed a výšky uspokojivé.
S880DB je jiná kategorie, malé repro s vysokou kvalitou zvuku, určené k blízkému poslechu. Vzhledem k tomu, že S880DB má USB vstup, pak bude fungovat jako samostatná externí zvuková karta. S bednami tak koupíte i kvalitní DA převodník.
Po zvukové stránce mají S880DB velmi kvalitní a lineární přednes. Středy i výšky jsou znamenité. Nižší tóny jsou uspokojivé, ale s ohledem na rozměr beden nelze čekat zázraky.
Pokud pro Vás nemají nejnižší basové tóny až tak zásadní význam (například preferujete mluvené slovo, klasickou a akustickou hudbu), pak s S880DB získáte vynikající a kvalitní přednes.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 2. 2021 10:25

Prosím o radu. Povinny obcasny HomeOffice ma pritlacil zamysliet sa nad kvalitou sucasnych reproduktorov k NB - Creative T20 II. Boli kupovane davno, kedy som nemal ziadne velke naroky na kvalitu hudby, no zo sluchatiek som rozmlsany. T20 nie je ziadna slava, pride mi to zahuhlane, musim si znizit basy a zvysit vysky, aby to na bolo ako tak pouzitelne, ale aj tak to nie je ono.

Aj ked pri PC pocuvam hudbu minimalne, chcel by som nieco, co bude poznatelny upgrade k Creative T20 II, hlavne detaily a cistota zvuku. Mali by to byt co najmensie (idealne nieco vo velkosti T20, mozu byt samozrejme sirsie) aktivne reproduktory bez SW na blizke pocuvanie (po stranach externeho monitora). Zapojene budu 3,5mm jackom z externej DAC (DF Red/Chodrd Mojo). Bluetooth je fajn vec, ale nie je to rozhodujuci faktor. Pocuvam hlavne tvrdsie styly - nemali by chybat basy (aj ked nie som ziaden basshead) a urcite ani vyssie stredy a vysky.

Cenu si predstavujem cca 130 EUR. Kludne pojdem do dvojnasobku, ak to bude rozdiel, ktory ma odvali... No vzhladom na tu obcasnost pouzivania do toho nechcem davat ovela viac.

Zatial som si vytipoval z netu a zvukovych dem na youtube tieto:
Presonus Eris E3.5 - vraj maju menej basov, ale zo zvukovych demacov na YT hrali asi najlepsie
Mackie CR3-X(BT) - viem, ze CR4 budu hrat lepsie, ale uz su velke a aj viem o problematickej kvalite prevedenia, no nie je problem ich vratit
Edifier R1280T/DB - su trochu vacsie na stol,ale mozno by som to zvladol

Co asi nie:
Audioengine A2+ - zo zvukoveho dema na youtube ma vobec nepresvedcili - malo basov a zahuhlane, ale dizajn sa mi paci, cenovo su uletene vzhladom na ten zvuk
Pioneer DM-40BT - prilis velka rozmerova hlbka
Edifier-R1700BT - uz su moc prilis velke na moj ucel
Bose Companion II - pridu mi trochu plastaky a aj ten zvuk tak posobil
Edifier S880DB - zvukovo asi velmi dobre, ale ta dvojnasobna cena nezodpoveda dvojnasobnej kvalite voci R1280 resp. Presonus a Mackie.

Pripadne su ine aktivne ine rozmerovo minimalisticke monitory na trhu?
Dakujem.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod honza.c 24. 2. 2021 12:12

mam IK Multimedia iLoud Micro Monitor a na svou velikost hraji solidne.
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 2. 2021 14:05

Tie iLoud Micro su zaujimave, doteraz som na ne nenarazil. A podla tych demo ukazok na youtube, zvukovo nezaostavaju. Nenasiel som priame porovnanie s Presonus E3.5, len E4 a tam mi popravde vsak vysli lepsie Presonus. iLoud akoby viac akcentovali bas (hlavne subbas) a mierne utlmili vysky (oproti E4). Ale pri porovnani s inymi reprakmi zneli velmi dobre, urcite ich zahrniem do vyberu. Mozno skoda toho dizajnu, ale ten nie je v tomto pripade priorita.
Inak som nasiel este JBL 104, ktore tiez nevyzeraju marne.
Dakujem.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petan320 25. 2. 2021 09:49

Podle youtube se mi více líbí ty Edifier S880DB. Vzhledem k tomu, že budu poslouchat cca 1-2m od reproduktorů. Jak jsou na tom ohledně prostorovosti. Mám staré repráky, u nich žádný prostor neslyším. Chtěl bych slyšet odděleně nástroje, jako u sluchátek.
Petan320
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 2. 2021 12:31

Sorry, som sa ti sem votrel a teraz si každý "ideme svoje".
Naposledy upravil _daRK dne 27. 2. 2021 19:33, celkově upraveno 1
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petan320 27. 2. 2021 18:11

Máte někdo typ co k Pc jako alternativu k těm Edifier s880DB? Zdají se mi dost malé, na stole mám místo i pro větší repro. Poslechová vzdálenost je ale těch 1-2m od repráku.
Petan320
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 4. 3. 2021 08:59

Petan320, už si to nejako poriešil? Tie Edifier by som bral hneď, keby nepísali, že sú úplne bez basov. Ja som zatiaľ zúžil z tých Edifierov záber na R1700/1850 alebo potom väčšie Presonus/Mackier (4,5" resp. 4"). Mackie 3" a PreSonus 3,5" budú s basmi na tom ako tie S880DB.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 4. 3. 2021 12:06

R1850DB jsou relativně malé bedny, proto bych nějakou extra porci basu nečekal. Spodní pásmo u nich končí u 60 Hz (což odpovídá velikosti) a pokud by to bylo málo, pak mají výstup pro SW.
Nicméně i těch 60 Hz zahraje uspokojivě, zvláště na blízký poslech. Pokud budete mít navíc stůl blízko stěny a rohu, bude těch basů i zbytečně moc.
Každopádně měkké hluboké tóny, které umí velké objemy beden, od tohoto řešení nečekejte. A to ani od Presonus Eris E5 nebo větších KRK Rokit 8.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 6. 3. 2021 16:30

No uvidíme, v utorok prídu Presonus Eris E4.5 aj Edifier R1850DB, niečo z toho vyberiem. Nie som vyslovene milovník basov, skôr ich zvyknem uberať, ale na tých YT videách vyzerali Eris úplne žalostne s tými basmi. Tak si to overím na vlastné uši. Nerád zvyknem robiť z eshopov požičovňu, ale oni mi to doporučili. :-)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 6. 3. 2021 17:14

Schválně napište, jak na Vás budou působit. Můj osobní dojem z těchto dvou je následující - Eris E4.5 jdou více směrem k pracovnímu nástroji (monitor). Projev mají světlý s velmi výrazným vyšší pásmem. Překvapivě umí zahrát hluboko, ale při většině projevu narazíte spíše na plochá charakter. Na svou velikost ale umí vytvořit relativně velké zvukové jeviště - prostor.
R1850DB jsou projevem/laděním spíše aktivní poslechové reproduktory. Při přímém porovnání na první poslechy vynikne výrazně akcentované spodní pásmo a lehce zastřené výšky a vyšší středy. Nicméně při dlouhodobém poslechu bych preferoval právě Edifier. Je zábavnější a méně únavný.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 17. 3. 2021 22:25

@Emil Pastelka:
Už mám týždňový posluch za sebou. Doniesol som ich naraz, nechal chvíľu hrať a pustil. Prvé 2 dni ma veľmi chytili PreSonus, Edifier ani poriadne nedostali šancu. No potom som začal prepínať výstup. Presonus sú veľmi detailne, priestorné a basy až toľko nechýbajú ako som sa obával. No jedna vec je u Edifier o poznanie lepšia - Edifier majú "telo", hutnosť. Mierne slabšie detaily na vyšších stredoch sa dajú u Edifier napraviť s EQ, ale s Presonus to "telo" už doplniť neviem. Basy majú Edifier určite zábavnejšie, Presonus ich má rýchle, ale trochu ploché. No mám pocit, že Edifier tak trochu podvádzajú a dostatkom stredobasov prekrývajú chýbajúci subbas. Fakt je, že na Presonus neviem ani s EQ spraviť divy na basoch, ale štýly mimo metal a rap hrajú tak, že za tú smiešnu cenu nechápem. Napr. Kenny Rogers hrá na nich možno lepšie ako na mojich Dali Zensor 3. Čo sa týka výšok a detailov, Edifier sú určite fajn, len pri A/B porovnaní sú proste o chlp slabšie. Je to tak, ako si/ste uviedol - Presonus majú zvuk vhodný pre monitoring, Edifier je dlhodobejšia zábava.

Zajtra jedny idem vrátiť, ráno sa ešte pošpekulujem. Ak to vyznelo, že sa mi Presonus nepáčia, nie je to tak - detailnosť za tú cenu k PC neskutočná, obávam sa len, či ma to počúvanie bude baviť. Ak by som si nechal Edifier, menšiu verziu E3.5 od Presonusu asi vezmem do práce, natoľko ma ten zvuk zaujal a tam človek až toľko basov nepotrebuje.

Nejdem z toho robiť raketovú vedu, veď ide len o občasné počúvanie pri PC. :hm Snáď aspoň niekomu moje dojmy pomôžu...

P.S. V inom vlákne mi niekto písal, že Presonus trochu hučia bez prehrávania. Ja mám práve problem so bzučaním zosiľnovača u Edifier, ráno budem mať RCA izolátor, snáď to pomôže.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 18. 3. 2021 15:41

naprosty souhlas, Oboji se pouziva u masteringu Videa, nemyslym tim klip hudebni, a je to presne, jak pises...
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jan.sedlarik 24. 3. 2021 10:54

Zdravim, rad bych se pridal se svym dotazem. Ma cenu resit, aby bedynky mely USB pripojeni? Mel by se tim omezit vliv nekvality integrovane zvukove karty?
Bohuzel jedine s USB jsem nasel Edifier S880DB. Nevite nekdo o nejake (klidne levnejsi) alternative?
jan.sedlarik
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků