Regálové repro do 15000

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Buja 21. 2. 2021 14:25

Ahoj rád bych poprosil o radu. Mám sestavu 5.1 s AVR Yamaha HTR-4063, přední a zadní repro Yamaha NS-BP300, center Yamaha NS-C444 a subwoofer Magnat Monitor Supreme Sub 302A. Místnost je asi 20m2. Využítí 50% hudba (metal, rock), 50% film/TV. Zvuk není špatný. Co se týče filmů, tak jsem spokojen. Chtěl bych ale udělat upgrade předních reproduktorů a to kvůli hudbě. Na hudbu mi to prostě zvukově nějak nesedí. Neumím říct co, ale prostě tomu něco chybí. Něco z čeho bych si prostě sedal na *****. :-D Nové repro bych rád zvukově trošku na úrovni. Nejde mi ani tak o hlasitost, dunění basů, ale spíš o nějakou dinamiku zvuku, separované nástroje a tak. Z prostorových důvvodů si nemůžu dovolit sloupy. Strop je 15000 a zatím mám vybrané Monitor Audio Bronze 100. Líbí se mi jak parametry, tak naprosto ideální velikost a krásný vzhled. Je to dobrá volba? Nebo to nebrat a poradíte mi něco jiného?
Děkuji a snad mě profíci neukamenují. :-) :-)
Buja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 21. 2. 2021 15:18

Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 21. 2. 2021 15:26

Myslím ,že z té základní Yamahy víc nedostaneš ani s lepšími reproduktory.
Napsal jsem ti SZ.
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 21. 2. 2021 15:36

Něco tomu chybí,ale neumím říct co...Že by upgrade zesilovače..na klasické stereo;-)?
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Buja 21. 2. 2021 16:29

Takže si myslíte, že můj problém je zesák a ne bedny? Jasně samozřejmě si ho na hudbu přepínám na stereo a vypínám "zkrášlovací" efekty. Vím, že ta yamaha není nic moc, ale myslel jsem, že bednama bych si pomohl. Nedostal bych z nich 100% potenciálu, ale 80% může taky hrát dobře. Takže momentálně se dál nehnu? Hele a jak řešit tenhle problém, kdy chci hrát hudbu i filmy na jedněch bednách? 5.1 AVR a k tomu solo stereo zesák? Nebo AVR v ceně auta, aby dobře zvládal obojí? Nebo jak? :)
Buja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matt33 21. 2. 2021 16:55

Podobný problém som nedávno rieši ja mál som AVR Marantz 1506 a dokúpil som k tomu Advance Acoustic PlayStream A7 ktorý používam na hudbu AVR som k nemu pripojil cez vstup AMP IN predné repro idú do AA keď chcem občas pozerať film musím ale mať zapnute oboje.V tom prípade to ale ovládam DO AVR cez AA prechádza len zvuk do predných repro,kino ale využívam minimálne riešil som to kvôli kvalitnejšiemu stereu a to AVR som nechcel zrušiť a ani k nemu dávať ďalšie repro.
matt33
Junior

Odeslat příspěvekod brodus 21. 2. 2021 17:40

Buja píše:Takže si myslíte, že můj problém je zesák a ne bedny? Jasně samozřejmě si ho na hudbu přepínám na stereo a vypínám "zkrášlovací" efekty. Vím, že ta yamaha není nic moc, ale myslel jsem, že bednama bych si pomohl. Nedostal bych z nich 100% potenciálu, ale 80% může taky hrát dobře. Takže momentálně se dál nehnu? Hele a jak řešit tenhle problém, kdy chci hrát hudbu i filmy na jedněch bednách? 5.1 AVR a k tomu solo stereo zesák? Nebo AVR v ceně auta, aby dobře zvládal obojí? Nebo jak? :)
Můžeš přepínat,co chceš..:-(
Klasický stereo zesik okolo 10k přehraje av za 45k bez problému,tedy co se týče hudby a na filmy stačí bohatě.To i kdyby si koupil základní yamahu rs 202,zapojil ji do tvého av,plus 8-9k regalovky které hodíš na předek případně si je vybereš ve studiu..a budeš mít opravdu pohodový poslech hudby s kterým budeš spokojený.:-). V ložnici mam taky stereo v základu s klipsch r51m,bd od Pioneer,cd od Denonu a zvuk je moc fajn.Na to že sestava v obýváku byla o 15k dražší,rozdíl tam je ale určitě ne tolik;-).Prostě stereo zesiky jsou dělané jednoduše a na hudbu,a av se na ně chytají,jen ty velmi drahé,a i o tom by se dalo polemizovat;-)
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Buja 21. 2. 2021 17:48

Super tak díky moc :)

-- 21. 2. 2021 18:58 --

Ale v situaci, kdy bych chtěl muziku pustit na 2.1, tak jsem se stereo zesákem tam, že? :)
Buja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brodus 21. 2. 2021 18:10

Tak si to přepneš na av,kam potřebuješ;-).Při pohodovych regalovkach se stereo zesikem nepotřebuješ nějaký nablbly subáč či centr:-).Nicméně myslím,že tvůj poslech vyřeší párty box za 10k ,a máš vystaráno:-).Za malý sarkasmus se omlouvam,ale..Hodně štěstí,,při výběru.
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Buja 21. 2. 2021 18:17

To zas asi neee, to mi připadá spíš jako hračka no :) Já vím, že se snažím o nemožné. Hodně muziky za málo peněz. :D
Buja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 21. 2. 2021 19:58

Zatím tě tady přesvědčují, že tvůj problém je AVR Yamaha HTR-4063. Což nemusí být tak jisté a nikdo ti nezaručí, že pořízením zesilovače budeš mít svou nespokojenost se zvukem vyřešenou.
Mimochodem, jakým kabelem máš připojené stávající bedny?
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 2. 2021 21:35

zkusil bych objednat a poslechnout Cambridge Audio Aeromax 2
https://www.hifimarket.cz/CAMBRIDGE-AUD ... 2-d520.htm

nebo ještě Dynavoice DM 6
https://www.htpshop.cz/regalove/dynavoi ... et-2x2-0m/
Yamaha AX-900, Yamaha AVX-500, Marantz CD67, Harman/Kardon HD750, Kenwood GE- 7030, Cabasse MT32 Alderney, Focal JMLab Chorus 707
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Buja 22. 2. 2021 05:40

Denkez: už si nejsem úplně jistej značkou a tím, kde jsem kabely kupoval. Už to několik let je, ale něco takového. Průřez 1,5 souhlasí. https://www.expert.cz/hama-reprokabel-2 ... -nebaleny/

Nick Cave: To vypadá hezky. Asi by za to stály. �
Buja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 22. 2. 2021 06:32

Riesis problem, ktory sa aj tu na fore opakuje celkom frekventovane. Potrebujes zozstavu domaceho kina, co by hrala slusne aj v stereo rezime :) Vyriesit sa to da, ale stoji to vela penazi ;) Ako pise Denkez. Do znacnej miery to bude sposebene AVR, ale mozu v tom mat prsty aj reproduktory. Nemam s reprom od Yamahy dobru skusenost. A ake mas teda moznosti? Mozes kupit kvalitny AVR, ktory vie hrat slusne aj v stereu. Tam by si musel ist niekam do RX-A1080 od Yamahy a k tomu vymenit aj tie predne repro. Ist do AVR, ktore ma pre-out na predne repro a dokupit nejaky zosik (kludne aj bazarovy) co ma main-in. Mal by si to zapojene ako pisal matt33. Tak isto vymenit aj tie predne repro. Dalej mozes vyskusat vymenit tie predne repro, ci to aspon trochu nepomoze. Maximalne ich vratis ked to nebude ono. Posledna moznost je sa vykaslat na domace kino a ist do sterea. Tam su dve moznosti. Da sa kupit nieco ako Pioneer SX-S30DAB, ktory dokaze vytvorit aj pseudo priestorovy zvuk, takze by to bola taka "nahrada" domaceho kina, alebo pojdes len klasicke stereo, ktore mozes mat doplnene o SW. Najlacnejsie riesenie, je vyskusat nove bedne. Tam sa s rozpoctom zmestis. Kazde dalsie riesenie je nad rozpocet a zahrna predaj vacsiny toho co mas ;-). Skusenost za mna. Presiel som zo sostavy domaceho kina na ciste stereo s tym, ze som vymenil uplne vsetky komponenty a nelutujem. Tych efektov v tych filmoch az tak moc nebolo (aspon tie co pozeravam), takze mi priestorovy zvuk nechyba. Ked je dobre nastavene stereo, tak nedochadza ani k "slabej" reprodukcii dialogov, kedze chyba stredovy kanal. Za dva roky som som si nic take nevsimol...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 22. 2. 2021 06:52

Bujo, neházej pomyslnou malorážku do biatlonového žita. Dělá se tu z toho občas naprosto zbytečně věda. U zvuku sice všechno souvisí se vším, ale jak známo, největší vliv na jeho změnu mají právě bedny. Ty Yamahy jsou skutečně zlé, celá řada regálovek je přehraje o veliký kus a kupodivu nemusí být vůbec drahé. Urči si strop, který jsi za ty budky ochoten vydat (třeba těch tvých 15k) a pak prostě jedny vyber a objednej. Zapoj, testuj, poslouchej, když nebudeš se zvukem spokojenej, tak je vyměníš či vrátíš, je to přece tak jednoduché, na všechno ostatní je tady MasterCard.
Naposledy upravil Houbičkar dne 22. 2. 2021 07:03, celkově upraveno 2
Houbičkar
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků