Polk Audio RTi A3 - vypadlý tunel u bass reflexu

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod -JirkaCZ 26. 2. 2021 00:49

Ahoj,
mám nedávno koupené nové repro Polk Audio RTi A3. Vše funguje dobře a repro hraje pěkně.
Dnes jsem sundal mřížky z repro a zarazila mě jedna věc viz foto. Skrz bass reflex vpředu je vidět, že je vypadlý bass reflex tunel u obou repro na dně bedýnky a akustická pěna (spíš to vypadá jako vatelín) je tam umístěný také tak nějak cik cak. Repro jsou kupované z ebay z Německa, tak to vypadlo nejspíš při dopravě.

Obrázek

Obrázek

Samozřejmě se na to můžu vrhnout a repro rozebrat, ale nikde jsem nenašel návod přímo na tyhle repro, jak na to a zda to bude stačit odšroubovat jen vpředu, zda je reproduktor připevněn do konektoru anebo natvrdo atd. Jdou ty repro nějak lehce rozebrat (ANIŽ BYCH TAM NĚCO ZNIČIL) a upravit vnitřek?

Případně i můžete napsat, jak vylepšit vnitřek. Co jsem četl, tak se kromě úpravy utěsnění akustickou pěnou třeba dávají pytlíky s pískem na dno (to má asi smysl jen u sloupů si myslím) anebo se koše repro polepí modelínou či nějakou technickou izolací třeba armaflex apod.

Předem děkuju za každou radu.
-JirkaCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 26. 2. 2021 14:12

Už od pohledu bude stačit odšroubovat ty dva imbusy u krytky bassreflexu.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 1. 3. 2021 22:26

Vyšroubuj ty dva šroubky a ten nátrubek tam zpět zalep nějakým lepidlem. Zašroubuj zpět a víc bych to neřešil.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -JirkaCZ 3. 3. 2021 19:35

Bál jsem se toho zbytečně. Už je hotovo. Paradoxně byl pro mě zvuk poslechově lepší, když byl ten tunel sundaný. Zdálo se mi, že to hrálo lépe a trochu hlasitěji. Ten tunel je totiž dost dlouhý a zasahuje až do toho tlumícího materiálu. Že by tedy basy byly teď tím pádem tlumenější?
-JirkaCZ
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků