Stropní repro

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kytaro 12. 3. 2021 07:52

Zdravím všechny.S přáteli řešíme jednu věc.Nainstaloval jsem 4x stropní repro Focal Dome,které jsou polohovací a využívám je k Dolby Atmos.Je možné je natočit na posluchače nebo je nutné jr nechat "viset" kolmo dolů?Díky za odpovědi.
Panasonic TX65 HZ2000,Panasonic DP-UB9000, Arcam HDA AVR20+PA410, Jamo D600 7.1+4x Focal Dome(atmos)
kytaro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p79avt 12. 3. 2021 13:20

Dobrý den, vždy když dělám Atmos/DTS-X a tak stropní monitory natočit do místa ke je posluchač, to je hodně znát, myslím pokud máte nakonfigurováno dobře, tak to musí být slyšet.

7.1.4 ?? a je to Efektový reproduktor DOME FLAX ?

Pavel K.
RIHA audio
p79avt
Junior

Odeslat příspěvekod kytaro 12. 3. 2021 13:50

Dobrý den a díky za odpověď.A ano,7,1.4 a Dome Flax....Co se týče natočení repro,někdo říká,že se natáčet na posluchače nemá.Že se ztratí ten efekt letící mouchy:-).Mám samozřejmě odzkoušeno a nevidím v tom problém.Ještě jednou díky.
Panasonic TX65 HZ2000,Panasonic DP-UB9000, Arcam HDA AVR20+PA410, Jamo D600 7.1+4x Focal Dome(atmos)
kytaro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 12. 3. 2021 14:19

https://www.focal.com/en/home-audio/hom ... e-flax-512
Bavíme se o těch zabudovaných nebo klasika?
Uvažuji nad nima ,co na ně říkáš ? Já bych je chtěl použít jako zadní efektový.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kytaro 12. 3. 2021 14:33

https://www.salonydenon.cz/nastenne-rep ... -flax.html
Ahoj tedy:-)Klasika...Jako atmosový hrají luxusně.Mají takovou tu čistotu.Když proletí letadlo,zní to moc pěkně.Není to takovej ten prkennej zvuk,co jsem u pár lidí slyšel.Plus jednoduchá instalace.
Panasonic TX65 HZ2000,Panasonic DP-UB9000, Arcam HDA AVR20+PA410, Jamo D600 7.1+4x Focal Dome(atmos)
kytaro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p79avt 12. 3. 2021 21:17

kytaro píše:Dobrý den a díky za odpověď.A ano,7,1.4 a Dome Flax....Co se týče natočení repro,někdo říká,že se natáčet na posluchače nemá.Že se ztratí ten efekt letící mouchy:-).Mám samozřejmě odzkoušeno a nevidím v tom problém.Ještě jednou díky.


https://www.dolby.com/about/support/gui ... tup-guide/

letící moucha :)))) vše musí být především sladěné k sobě, myslím charakteristika repro, pokud se rozmístí
jak má výsledek je perfektní. Zkuste si ze srandy úplně odpojit všechno a nechat jen stropy a pustit si Atmos nebo DTS-X ( ten se mě libí více ) co tam vše jde a to je někdy masakr. A proto mám na strope full repro.

P.
RIHA audio
p79avt
Junior

Odeslat příspěvekod kytaro 13. 3. 2021 04:00

No vidíte.Arcam v manuálu,také přímo od Dolby,má stropní zadní úplně jinde.A kalibrováno mám Dirac Live,což si myslím,že je úplná špička.

https://www.arcam.co.uk/ugc/tor/AVR20/D ... elines.pdf
Panasonic TX65 HZ2000,Panasonic DP-UB9000, Arcam HDA AVR20+PA410, Jamo D600 7.1+4x Focal Dome(atmos)
kytaro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p79avt 13. 3. 2021 22:08

no uplne nekde jinde ne u 7.1.4, proste uhlove jinak. Pokud je to cca dodrzeno tak je to cajk, vse ostatni je pak uz na kvalite repro, zesilovacu a akustice. Osobne mam Emotivu XMC-2 :)
RIHA audio
p79avt
Junior

Odeslat příspěvekod ladik1983 13. 3. 2021 22:52

Tak nějak nechápu smysl tohoto dotazu, když sis v další odpověďi v podstatě sám sobě odpověděl. Asi si chtěl zamachrovat předpokládám.
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kytaro 14. 3. 2021 04:35

Zdravím ladik 1983.Jestli je to mířeno na mne,tak nemůžu neodpovědět.Kašlu na nějaký machrování.Valná většina doporučuje nenaklánět.Jen jsem chtěl radu,jak to postavit co nejlíp.Co já vím,jak na tom jsem v poslechu atmos,když mi kouří ještě vajgl na nádraží.Mám ho teprve měsíc.A vestavěné repro jdou kolmo,asi to má nějakej smysl.Ale je pravda,že natočením na sebe ty vrchy víc vylezou,i po kalibraci.Jestli je to tím,že se výšky nasměrují a ucho začne víc "slyšet",netuším.Ale jinak taky díky.Alespoň to tady nestojí.Držte se a ať se daří.
Panasonic TX65 HZ2000,Panasonic DP-UB9000, Arcam HDA AVR20+PA410, Jamo D600 7.1+4x Focal Dome(atmos)
kytaro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p79avt 14. 3. 2021 13:43

jak se to vezme, nenaklánět, každý reproduktor je nějak směrovej a pokud chci aby mě prostor fungoval jak má, tak všechny repro musí mít velmi podobnou charakteristiku, to za prvé a za druhé tam kde sedím primárně tam bych měl mít směrovat repro. Když jsou obyč stropáky jako že zapuštěné, jasně že jsou rovně, zvuk většinou nic moc a když jsou dál jsou díry v prostoru. Ale pokud mám full atmos monitor, tak jsem X krát zkoušel a naklopení na sebe je znát, pokud ho namíří dolu tak to je roztržený. Zkoušel jste vypnout všechny repro a pustit si pár filmu ATMOS i DTS-X co tam všechno jde ? je to docela sranda :) mám nastaveno Full Stropní a jde toho tam opravdu hodně včetně basové složky.

PK
RIHA audio
p79avt
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků