Rada pro zvolení soundbaru nebo dom.kina

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Slaisik 28. 3. 2021 10:38

Ahoj, můžete mi poradit či dát doporučení pro výměnu domácího kina. Mám stávající reciever ONKYO TX-NR414 a k tomu repro 5.1 Onkyo SKS-HT528, místnost v paneláku 30m/2.
Rád bych zlepšil přenášený zvuk z TV (Panasonic OLED) a poslech rádia. Zdroj zvuků je nejčastěji o2TV(sporty), občas filmy Netlix, HBO Go (Xiaomi Mi TV box S)
U zvuků mi chybí dynamika, něco co v táhne do děje a lahodí uchu.Vím, že stávající konfigurace není paráda a tak se poohlížím po něčem lepším, ale zase za rozumnou cenu. Prostě si polepšit. Nechci ale zas einvestovat do domácího kina desítky tisíc (a navíc nemám kam dát regálové či stojanové repro).
Přemýšlím se tedy vydat cestou soundbaru a koupit nějaký okolo 10.000Kč - polepším si, bude to hrát o poznání lépe? Další bonus je k tomu ten přenost přes BT/wifi s tím, že bych na tom pouštěl i zvuky z PC (a zrušil stávající PC repro).Vybrané soundbary jsem našel asi Samsung Q70T, TCL TS9030, Sony G700, LG SN6Y nebo něco od Philipsu.
A k tomu se váže, jestli využiji Dolby Atmos (má to má TV a NEtflix) nebo raději zvolit DTS Virtual X pro simulaci prostorových zvuků. Co jsem koukal, obojí soundbary nemají a nevím, jestli ty s Atmos mají nějakou jinou možnost virtualizace zvuku.

díky za radu či tipy/doporučení

Pavel
Slaisik
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 28. 3. 2021 12:36

Aj keď to domáce kino nie je žiadna výhra, tak soundbarom si nepolepsis. Určite nie soundbarom do 10000kc.
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod roman II 28. 3. 2021 14:48

Rozhodně si polepšíš, Třeba TCL s Dolby Atmos hraje velmi slušně https://m.avmania.zive.cz/tcl-ray-danz- ... ke-hvezdam
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 29. 3. 2021 08:48

Jak tě vůbec mohlo napadnout, že bys dostal z cca. půlmetrový štangle salámu lepší zvuk než z pěti kusů jednotlivých repro rozestavených v prostoru? Pseudoprostorový zvuk je o ničem, jakoby nebyl, stačí si tu dohledat pár diskusí. Před dvaceti lety jsem vlastnil domácí kino JVC 5.1 (taková plastová sranda i s DVD za cca. 17.000) a ten zvuk si dodnes pamatuju. Na muziku "totálšáde", prostě k zblití, ale ten blázinec u filmů (s ohledem na tu dobu), hlavně to mělo opravdovej prostorovej zvuk, kterej když porovnám se současnejma soundbarama, tak si řikam, jestli se ten svět náhodou nezbláznil. Radim nevymejšlet, popř. ochutnat přes eshop a do 14 minut vrátit (dýl ho určitě mít zapnutej nevydržíš).
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 29. 3. 2021 09:32

V tomto případě je největší problém s místem. Za jistých okolností by bylo akceptovatelné umístění beden klidně i výše po vertikální ose (směrem ke stropu) a natočení na posluchače.
Pokud chcete zlepšení zvuku, vyřešte nejprve otázku prostoru.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků