TCL TS9030 - soundbar kolem 10K?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Verxes 1. 4. 2021 13:03

Ahoj, mám v hledáčku soundbar TCL TS9030. Docela se mi líbí, recenze slušné. Problém je, že neumí DTS, co to pro mě znamená?

Mám totiž starou TV, která dožívá - SAMSUNG UE40H6400, tady asi bude problém, protože má ve specifikacích jen DTS, DTS Premium a pak nějaký Dolby MS10.. V současnosti mám zvuk vyvedený do stařičkého, levného soundbaru přes HDMI-ARC. TV používám pouze jako zobrazovátko z PC (po HDMI), popř. STB (po HDMI), nebo Google Chromecast 3 (po HDMI), zvuk ve všech případech jde do soundbaru přes HDMI ARC z TV. Novou TV řešit nechci - využití TV už není tak časté, na filmy a hry mám projektor. Ale přes den mám třeba TV jako kulisu apod.

Pak mám teda projektor (EPSON EH-TW650) - promítám na něj z PC, nebo z konzole (oboje po HDMI), zvuk pak jde do soundbaru přes optiku.

Teď je teda otázka k TV zapojení - bude zvuk z TV do tohoto nového soundbaru přenášen, nebo ne? Dolby MS10 je Dolby Digital? Takže by to měl tento soundbar zkousnout, nebo ne? On má v parametrech jen nějaký Dolby Digital Plus..

A když bych chtěl pak přehrát někdy nějaké Bluray na PS4, nebo přes PC? Tam je většinou zvuk v DTS, takže pak mám smůlu u tohoto soundbaru tedy?

A alternativu, která je za podobné peníze = +/- do těch 13K, byste koupili jakou?

Díky
Verxes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roman II 1. 4. 2021 13:32

dts je už tak trochu historie, Dolby Atmos je oč tu běží
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod Verxes 1. 4. 2021 14:00

Což to je jasný.. ta telka je taky už historie. Na druhou stranu přemýšlím, že se se na to dilema úplně vyprdnu a prostě to objednám a zkusím, maximálně zapojím jinak, STB stejně už vyhodím, 90% času čumím přes PC, tak to by mělo jít.
Ještě jsem koukal, že ten TCL TS9030 má jedno HDMI vstupní a druhé HDMI výstup (kombinovaný s HDMI ARC) - takže hodně teoreticky bych PCčko zapojil - HDMI ne do TV, ale přímo do toho soundbaru a výstupní kabel pak do TV, projektor jde rovnou z PCčka.. takže akorát pak říct, že zvuk půjde po tom druhém HDMI do soundbaru, to není problém. Případný STB bych pak klidně mohl poslat optikou do soundbaru.. :hm
Verxes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slaisik 4. 4. 2021 14:13

roman II píše:dts je už tak trochu historie, Dolby Atmos je oč tu běží


S tím se dá souhlasit ale je otázka, jestli v menším bytě s rozpočtem 10000Kč jsi schopen se vlastnostmi přiblížit specifikaci Atmos.
Taktéž řeším, jestli si koupit soundbar s Atmos nebo raději koupit klasické 5.1 repro a zanechat stávají receiver (který je postarší a umí jen Dolby Surround a DTS s emulací max. PL II Neocineme6) Takže žádné Atmos či DTS virtual X.
Co jsem studoval světové rezence, tak hodnotně vychází amerikánská značka VIZIO ale při nákupu přes Amazon,Ebay se dá 4tisíce za dopravu (v evropě jsem nenašel, že by někdo prodával). JInak z oblíbených je to Yamaha YAS 207, SONY... G700 a možná LG
Slaisik
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků