Stĺpové repro do 700 Eur

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavlicko 9. 4. 2021 10:43

Ahojte, dopytujem stlpové repro k Marantz PM7000N na metal, rock, aj ostatné žánre. (Pevný bas, dynamické, pekné výšky)
Požiadavka š. do 18cm, Bassreflex nie vzadu !!!
Dakujem za návrhy.
pavlicko
Junior


Odeslat příspěvekod pavlicko 12. 4. 2021 22:43

Ďakujem za typy. Ktoré z týchto by si mi odporučil? Nie hlboký bas, skôr pevný, pekné výšky a detailné stredy. Dali sú asi do tepla, ale to by mi mozno nevadilo. Hľadám skôr farebne tmavšie čierna, tmavý orech, sivá.
Mám v merku aj bazarové Canton Ergo Hľadám skôr tmavšie čierna, tmavý orech. Sú vhodné na metal? Je tam š.21,5 cm, ale to je max. . Čo na ne vravíš?
Alebo radšej ist do vytypovaných? Dakujem za odpoved
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 4. 2021 23:13

tak jestli může být šíře až 21,5cm tak se určitě podívej na Wharfedale Diamond 230 mají spodní bassreflex
https://m.heureka.cz/reprosoustavy-repr ... amond-230/

poslouchám také metal, mám poměrně nové Indiana Line DJ 310 ze začátku jsem se chtěl vrátit k dvoupásmovým Focal, byl jsem spokojen tak na půl, ale nedávno jsem výrazně zapracoval na akustice prostoru a novém umístění a výsledek stojí za to, CD u kterých jsem dříve nebyl spokojen s poslechem teď hrají konečně jak mají
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bruco 13. 4. 2021 09:28

Upriamil by som pozornost na vyssie spominane Dynavoice DF-5 a ich moznost doladenia stredneho pasma v 4 krokoch prepojkami. Navyse maju velmi robustnu konstrukciu, co sa prejavuje na ich hmotnosti.
Pouzivam PM7000N v kombinacii s ich vacsimi pribuznymi DF-8 (nastavenie prepojok +2dB) prevazne na pocuvanie metalu k maximalnej spokojnosti. Jedinym "problemom" bola nutnost dokupit hroty, aby sa zredukoval prenos basov do podlahy.
bruco
Junior

Odeslat příspěvekod pavlicko 13. 4. 2021 09:57

Dobrý deň, ďakujem za postreh... chcem ich zakomponovať do medzier v obývačkovej stene. Preto som limitovaný šírkou.
Preto vyplývajú z toho otázky:
1. Môžu byť osadené priamo? To jest bez vytočenia.Či nie sú náchylné na smerovosť.
2. Aká je šírka základne, ak šírka stĺpa je 17,5cm? Neviem to nikde nájsť. Max 21 cm mam priestor
3. Tie hroty kde kupim a ko ich osadím?

Ďakujem za odpoveď
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 4. 2021 10:31

Reprosoustavy je vždy potřeba ideálně natočit a umístit v prostoru, rozhodují i cm
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bruco 13. 4. 2021 11:11

1. Mám ich natočené, zvuk je tak lepší
2. Na DF-8 je šírka základne +1 cm každým smerom
3. Hroty napr. https://www.avcenter.cz/Hroty-Custom-De ... -d6238.htm a k nim podložky napr. https://www.avcenter.cz/Podlozky-pro-hr ... -d7626.htm. Skrutkuju sa do zavitov v zakladni reproduktorov. Len si musis zistit rozmer zavitu, bezne su M6 alebo M8.
bruco
Junior

Odeslat příspěvekod pavlicko 13. 4. 2021 16:57

Ahojte, prežije mikrosystém Denon Ceol N10 prepojenie so stĺpami Dynavoice DF-5?
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 14. 4. 2021 07:41

Denon to přežije, ale ... výkon Denonu je 65W/4Ω, takže pro 8Ω bedny Dynavoice to bude někde kolem 35-40W. Bude tak chybět výkonová rezerva, energie a tedy dynamika. Prostě potenciál těch beden nevyužiješ ani na 50%. Bedny mají naštěstí celkem vysokou citlivost a tak pokud to máš do malého prostoru (max. 20m²) budou hrát i bez maxima na Ceol celkem hlasitě. Jenom opravdu pozor na hlasitost, neboť je možné, že při nastavení nejvyšší hlasitosti bude zesilovač již natolik reprodukci zkreslovat (je to třída D), že parazitní signály posílané do reprosoustav by mohly zničit jejich výškové reproduktory ! 8-)
Naposledy upravil Tapir1 dne 14. 4. 2021 08:31, celkově upraveno 1
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavlicko 14. 4. 2021 08:05

Ďakujem za odpoveď. Mám teraz Marantz PM7000N...ale uvažujem nad výmenou za Ceol...ale myslel som si ze to bude blbosť. Kvoli ušetreniu...možno mi viete poradiť zosik lacnejsi a vhodnejsi k daným reprakom.
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 14. 4. 2021 08:22

V obecné rovině je vhodný zesilovač s výkonem alespoň 50W do 8Ω, jinak čím více, tím lépe. Já tyto bedny neznám a tak těžko radit s jakým zesilovačem je nejlepší je párovat. Třeba ti poradí někdo, kdo je má a je spokojený s jejich poslechem s konkrétním zesilovačem. Zkus projít také recenze těchto beden a tam se dozvíš také o párovaném zesilovači. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yiakubou 14. 4. 2021 10:38

Pokud prodas Marantz PM7000N, ktery ma velmi dobry pomer cena/vykon a misto toho vezmes Ceol, tak usetris nejakych 10 tisic. Ceol bude ale o dost horsi a pro tyto repro prilis slaby. PM7000N bych si nechal, ten rozdil za to stoji.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Staršísmutný 14. 4. 2021 16:05

Marantz PM7000N nepredávaj, je to výborný zosík. Kúp si repro Klipsch RP5000F. Hraje to spolu výborne. Repro majú zadný bassreflex, ale pokiaľ máš vzadu aspoň minimum miesta, bude to ok. Vyskúšaj, v najhoršom vrátiš.
Staršísmutný
Junior

Odeslat příspěvekod pavlicko 15. 4. 2021 21:13

Ďakujem za typ na Dynavoice DF5. Hrajú výborne so spomínaným Marantz PM7000N. Lepšie ako Klipsch RP600M, hlavne na stredoch resp. ich detailoch, ale aj v ostatných pásmach. Sú prekvapivo útle, ale zvukovo presvedčivé .
pavlicko
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků