Regalove alebo stlpove? do 10-15k

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod leroj 14. 4. 2021 12:04

díky, tak já to asi s těmi 4.4 risknu... přinejhorším vrátím, což mě děsí už předem :)
s rozmístěním a směrovostí taky nemám problém, po stranách místa dost, budou 3 metry od sebe (poslech taky tak), místnost menší (24m), ale dobře zatlumená, tak to snad bude OK.

momentálně tady mám Polk S60 a hrají za ty prachy supr, jen ty Wharfy se mi líbí víc :D
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 14. 4. 2021 12:14

Ty špekulant. :D
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 14. 4. 2021 12:26

tak Polk jsou půjčené na pár týdnů od kamaráda, navíc jsem teď dal pryč sloupy DIY, takže náhrada být musí
ten REL je k nim nutný?
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 14. 4. 2021 12:37

Nie je nutný, ale je to fajn. :)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cingo 14. 4. 2021 13:49

zino333 píše:Ja osobne som prešiel z regálov na stĺpy aj v menšej izbe. A to aj napriek tomu, že som mal vynikajúce regály, ktoré hrali veľmi detailne, vzdušne s parádnym soundstage. Predal som a z druhej ruky kúpil veľmi výhodne to čo mám teraz v podpise. Boli prakticky nové len s poriadnou zľavou. Nebál by som sa bazáru. Nájdeš veľmi ľahko veľmi výhodné ponuky. Len treba hľadať a možno si niekedy počkať až sa objaví dobrá ponuka. A väčšinou sa môžeš jednoducho dohodnúť a ísť si vypočuť a obzrieť pred kúpou.

Iba možno odporúčanie, ak to chceš primárne na počúvanie hudby, tak skús hľadať lepší stereo zosík ako ten receiver onkyo čo si uviedol.


je nejaky lepsi zosik v podobnej cenovej hladine? Uz sa v tom pomaly, ale isto zacinam stracat..:D Na prd je, ze je vsetko zavrete a clovek si to nemoze nijak vypocut.. a kupit a potom vracat na 5 krat sa mi nechce..
co sa tyka sltpov, tak by som asi skor uprednostnoval regaly, uz len kvoli velkosti. Teda, neviem momentalne, kde by som ich dal, ze ci do stredu k telke, alebo po kraji stien.. Lebo co som videl fotky stlpovych, niektore mi prisli ako riadne obrovske.. ale tazko si to predstavit, ked som ziadne nevidel nazivo..
cenovo by som to chcel nejak zmestit do 1000e..
IMG_2889.jpg
cingo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 14. 4. 2021 14:43

Bojim sa ze tam budes mat problem umiestnit aj regalovky. Aby hrali idealne tak by mali byt na stojanoch a regalovka na stojanoch je vo velkosti stlpu. Mozes to dat na stolik pod TV ale to by musel byt dost nizky stolik aby si tam rozumny regalovy reproduktor zmestil. Kolko cm mas medzi TV a zarubnou? Nehovoriac o tom ze ked budu tak "blizko" pri sebe, idealny stereo priestor nevytvoris. Umiestnit ich niekam do rohov nie je tiez dobry napad. Repro by malo mat okolo seba priestor aby hralo dobre. Aj vzadu a aj po stranach. Na foto nie je vidno kolko je tam miesta ale predpokladam ze nie moc. Riesenim by mozno bolo otocenie celej obyvacky o 180 stupnov a dat tam mensi "gauc", len neviem ci tam nie su zas okna alebo dalsie "priechody"...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 14. 4. 2021 14:43

Tak tam se ti nevejdou ani regálovky. Ty potřebují stojany.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 14. 4. 2021 14:52

Tam se ti vejde leda neco takoveho:
https://www.canton.de/de/produkte/hifi/cd-serie/

Na klasicke sloupy nebo regalovky myslim muzes zapomenout. Toho prostoru je tam proste malo.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 14. 4. 2021 17:20

Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ladik1983 14. 4. 2021 17:43

Měl bys uvažovat nad novým bytem. Tahle dispozice je katastrofa :-D
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod anton12345 15. 4. 2021 05:22

Ja si myslim, ze nieco taketo sa tam vojde:
https://www.trinasty.sk/tovar/indiana-line-tesi-542/
Odhadom tam bude tak 18-20 cm, tie repro maju sirku 13,5 cm.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod divr 15. 4. 2021 09:35

Hlavně si kup subwoofer , aby zakryl ty zásuvky... :-D . Ti Ukrajinci neznají vodováhu ??? :D
divr
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 15. 4. 2021 11:03

To jo, tvl, ty zasuvky, to je teda dilo...
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 15. 4. 2021 11:57

Myslim zeto je "skreslene" objektivom v telefone. Lebo aj zarubna je kusok obla a aj zasuvka na druhej strane. Verim ze v skutocnosti su rovno :)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 15. 4. 2021 12:25

Kdepak, televize i stín je naprosto rovný. I ty vypínače nejsou symetricky umístěný. Prostě fušeřina..
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků