Regalove alebo stlpove? do 10-15k

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tibormi 15. 4. 2021 19:40

No tak ak máš miesto po stranách na krásne bedne, tak si ich kúp, to bude lepšie než soundbar určite :)
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yiakubou 15. 4. 2021 19:47

divr: To je jeste ok. Byt teda taky nechapu tu potrebu mit tolik repro. Chapu treba jeden set na stereo a druhy na surround. Ja ale hlavne neverim, ze min. ty QAcoustics sloupky a ty Magnat regaly vzadu hraji tak, jak by to v tom prostoru slo, i bez nejakych zasadnich akustickych uprav. Tu skrinku vzadu bych dal pryc. Magnat regalu na surround bych se zbavil a pouzival jedny ze sloupu misto toho taky na surround. Sloupy bych rozmistil minimalne tak, ze si nebudou tolik prekazet jako na te fotce. Zkusil bych vice do vedle sebe. Podle te fotky to vypada, ze ty Teufel musi tem QAcoustics dost prekazet, ale je tam dost malo mista. O to vetsi duvod poridit jedny sloupy na vsechno.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod divr 15. 4. 2021 20:36

Ty QAcoustic mám ve stereo zesiku Yamaze 701, asi by nebylo rozumné je připojit do "levného" Denonu receiveru.V stereo Marantz 6006 jsou Teufely. A bych tam měl přepínače na reprobedny nebo dokonce přendával banánky to je asi větší prasárna než stávající stav. Je tam toho hodně, to uznávám, ale je to v podstatě můj koníček. Jsou lidi co by si do obýváku dali basy s lahváčema .. :D :D :D
Naposledy upravil divr dne 15. 4. 2021 22:31, celkově upraveno 1
divr
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 15. 4. 2021 21:04

na přepínač zesilovačů čekám a teď přemýšlím, proč by to měla být prasárna.
zdá se mi to lepší, než mít vedle sebe dvoje bedny (zvlášť když je málo místa)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod divr 15. 4. 2021 21:20

Obávám se, že ty přepínače maji nekvalitní kontakty, nebo alespoň ty běžné činské co jsem viděl a mám i doma. Jestliže použivám čistou měď 2,5 nebo 4 mm2 tak se mi do přepínače nechce :?: Asi bych to sluchem třeba nerozeznal, ale přece...
divr
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 15. 4. 2021 21:34

čínskej nechci, čekám jestli někdy naskladní Dynavox.
je předražený, ale pobere i 4 mm a zhoršení zvuku prý není.
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 16. 4. 2021 05:29

cingo píše:Zasuvky su na krivo, bohuzial bolo narocne pilit do panelu, robil som to sam.. (normalne je tam efektny stolik, ktory vsetko zakryje)
Obyvacka sa teoreticky da otocit na opacnu stranu, ale kedze mam uz kupeny gauc, ktory sa do toho miesta nezmesti, zatial to zostane takto.
Ono to nevidno, ale v pravo od dveri je este 60cm priestor a na lavo je tak 1m priestor. Cize by som tie repraky mohol dat tam, asi by to bolo ok, keby boli zatvorene dvere, ktore su vlastne zatvorene furt. Niesom momentalne doma, tak nemam lepsiu fotku.
Soundbar mi bol vzdy proti srsti, aj ked som ziaden este nepocul, ale neverim nejak tomu, ze by mohol mat nejaky lepsi zvuk, nez velke reproduktory.
Ja som raz fotil jeden byt, kde hrala hudba a uplne ma ohromilo, aky sialeny rodiel moze byt v pouziti kvalitnych reproduktorov. Netusim presne co tam mal, ale podla fotiek som dohladal, ze mal ONKYO receiver a focaly regalove reproduktory. A odvtedy ma to drzi a chcem aspon nieco podobne doma.. pre klud mojej duse..


Ak tam mas po stranach tolko miesta, tak dat tam stlpy nebude problem. daj ich aspon 20-30cm od stien (bocnych aj zadnych) ak sa bude dat. Trosku bude asi problem potiahnut kable cez oboje "dvere", ale snad to nejako vyriesis. Zapracuj potom na akustike. Nejaky koberec aspon na cast podlahy a hlavne na steny podavaj veci (obrazy, policky s knihami)...
Naposledy upravil viking81 dne 16. 4. 2021 09:51, celkově upraveno 1
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 16. 4. 2021 09:16

jak píše viking81, dej po stranách sloupy a ty dveře zruš - místo nich závěs, zašupovačky nebo tak něco.
získáš tím i víc prostoru
ještě jednou ti doporučím ty Polk: S55 mají šířku asi 20cm a ty S60 22cm. ty rozměry na netu jsou brané s roztečí nožek, takže jen u země. stejně je ale musíš dát šikmo - no myslím, že by se tam v pohodě vešly
leroj
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků