Regalove alebo stlpove? do 10-15k

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod viking81 15. 4. 2021 12:42

Objektiv ma tendenciu viac skreslovat smerom do krajov a tien pod tv je mierne prehnuty. Nesedi mi ani ta lava zarubna. Respktive stena pri nej. Tiez je "prehnuta". Nechce sa mi verit ze by to niekto az takto zvrzal :) Plus moze robit nejake korekcie este aj telefon a toto je vysledkom toho. Kazdopadne sa musi autor fotky vyjadrit :)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ladik1983 15. 4. 2021 13:03

Bohužel tohle je dost špatně řešený umístění TV. Chtělo by to vymyslet něco jinyho pokud to jde. Pokud ne, tak Sennheiser AMBEO Soundbar.
Naposledy upravil ladik1983 dne 15. 4. 2021 16:35, celkově upraveno 1
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod divr 15. 4. 2021 16:07

No jestli ten pokoj má 20 m2 a máš v ůmyslu tu setrvat a nestydět se před návštěvou, tak jediným POUŽITELNYM řešením je sádrokarton - zmenšit pokoj a pak tam můžeš nacpat jakékoli bedny. Já mám obývák 14 m2 a dá se... :-)
divr
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 15. 4. 2021 16:21

Nemyslíte, že některé průpovídky mohou tazatele lehce urazit? Možná by bylo vhodné se vyjadřovat více k tématu samému a nerozebírat s posměchem některé záležitosti. To, že je možné tyto zmínit, OK. Ale ne z nich dělat obecný posměch. To se mně nelíbí.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod divr 15. 4. 2021 16:34

Já si myslím, že je lepší,když uslyší názory od " kámošů na fóru" než od později od reálných lidí z okolí. Pak to může být bolestivější.. :-) Já se nestydím, mám téměř totéž ( 14m2), levé repro až vedle dveří.. Přepůlit to nejde na tak malé ploše :D
Přílohy
metal wide.jpg
divr
Junior

Odeslat příspěvekod ladik1983 15. 4. 2021 17:06

Tam se ten zvuk z těch sloupů musí neskutečně mlátit v tý klícce, to musí být paráda :-D Někdy méně znamená více.
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod divr 15. 4. 2021 17:56

Nikdy nehrají dohromady :-)) ! Acousticy na vše kromě metalu, na ty Teufely. Magnat set je na kino 5.1. Na větší byt nemám, ale tady mám hodné a milé sousedy :D :D :D Regálovky mi nikdy nesedly, vždy jim něco chybělo.
divr
Junior

Odeslat příspěvekod Yiakubou 15. 4. 2021 18:10

No ale vypada to jako akusticky peklo. To radsi ty zasuvky nakrivo.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod divr 15. 4. 2021 18:20

Jasně, že akustika není ideální . Od repráků sedím 3 metry ( samozřejmě uprostřed) , a snad nevadí, že to střídám ?To mám hudbu poslouchat až v příštím životě ... :roll: Vždyť tady jsme na avM A N I A 8-)
divr
Junior

Odeslat příspěvekod ladik1983 15. 4. 2021 18:55

Já taky netvrdil, že všechno co tam máš hraje najednou, já jen říkám, že na tak malou místnost a ještě tak blbě umístěný a natočený sloupy se to musí pěkně třískat.
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod divr 15. 4. 2021 19:09

Ne, ta fotka dost zkresluje je to natočeno a umístěno v rovnostraném trojuhelníku - 3 m . I ta televize je přímo před pohovkou. Jediný problém je , že pravé repro jsou více u boční stěny než levé.
Vyzkoušel jsem už v ledaco ( repro i byty), ale myslím, že toto není úplně nejhorší , ani poslechově ani vizualně ( ve skutečnosti, ne na obrázku :-] )
divr
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 15. 4. 2021 19:24

Já měl taky v pidibytě, co měl dohromady asi 35 metrů a "obývákoložnice" z toho těch 14 max., ty Acousticy + centr a zadní bedny na filmy a šlo to, ale nestrašily tam dveře. Holt někdy musí člověk čarovat.

Ono teď to mám taky všechno v jedné místnosti, která má ale dohromady cca 27 metrů, takže už to šlo (ale stejně tomu prd rozumím, takže bych dostal vynadáno i tak, hehe).
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 15. 4. 2021 19:27

Není lepší koupit jedny sloupy co zvládnou všechny žánry?
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cingo 15. 4. 2021 19:35

Zasuvky su na krivo, bohuzial bolo narocne pilit do panelu, robil som to sam.. (normalne je tam efektny stolik, ktory vsetko zakryje)
Obyvacka sa teoreticky da otocit na opacnu stranu, ale kedze mam uz kupeny gauc, ktory sa do toho miesta nezmesti, zatial to zostane takto.
Ono to nevidno, ale v pravo od dveri je este 60cm priestor a na lavo je tak 1m priestor. Cize by som tie repraky mohol dat tam, asi by to bolo ok, keby boli zatvorene dvere, ktore su vlastne zatvorene furt. Niesom momentalne doma, tak nemam lepsiu fotku.
Soundbar mi bol vzdy proti srsti, aj ked som ziaden este nepocul, ale neverim nejak tomu, ze by mohol mat nejaky lepsi zvuk, nez velke reproduktory.
Ja som raz fotil jeden byt, kde hrala hudba a uplne ma ohromilo, aky sialeny rodiel moze byt v pouziti kvalitnych reproduktorov. Netusim presne co tam mal, ale podla fotiek som dohladal, ze mal ONKYO receiver a focaly regalove reproduktory. A odvtedy ma to drzi a chcem aspon nieco podobne doma.. pre klud mojej duse..
cingo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod divr 15. 4. 2021 19:37

Bedny na všechny žánry ,aby se mi vyhovovaly, jsem bohužel nenašel , a hledal jsem dost dlouho :-D ..Možná existují , ale asi pro mě mimo přijatelnou cenu. :-|
Pozn. Co se tyká těch dveří v obýváku , zas takový problém nejsou - bydlím sám tak jsou trvale zavřené :D Mám ještě jeden velký pokoj , ale tam jsou za zdí sousedi. Ten malý obývák je bez společné stěny - kompletně izolovám od sousedů :!: :D ).
divr
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků