Subwoofer ke stereu

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Radagabi 25. 4. 2021 15:45

Ahoj,

přemýšlím o koupi subwooferu k 2.0 stereu. Mám Edifier R1700BT a k mému účelu si je nemohu vynachválit. Z 90% je využívám jako repro k TV - tj. filmy + hry.

Přestože hrají dobře, 4' woofer se občas v basech trochu zakucká a myslím si, že přidáním kvalitního aktivního subu s crossoverem bych jim mohl výrazně ulehčit práci a zvuk ještě trochu pozvednout.

Rozpočet je cca 4-6k, přece jenom ty Edifiery nejsou žádný highend. Uvažuji o PreSonus Eris Sub8, jelikož mám zkušenosti s monitory z téhle řady, které mi přišly zvukově velmi věrné.

Otázka je jestli ten Sub nebude k těm Edifierům až moc "sterilní". Poslouchal jsem nějaké srovnání na youtube s obdobně drahým subwooferem od Mackie a Presonus mi přišel tedy výrazně lepší (v tomhle případě to jde opravdu poznat i z youtube).

Budu rád za jakékoli rady nebo tipy.
Radagabi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radagabi 26. 4. 2021 05:08

Další otázka je, jestli ten sub má vůbec smysl, resp. aby to nebyla zbytečná investice.

Frekvenční rozsah těch Edifierů : 60Hz-20KHz (±6dB)
Radagabi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 26. 4. 2021 05:38

Televize má výstup přímo na sub, nebo jak to chcete připojovat? Koukám na ty Edifiery a ty jsou asi připojené přímo k televizi, nebo přes nějaký receiver?
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radagabi 26. 4. 2021 05:50

Představoval jsem si to následovně : TV RCA -> aktivní sub in -> crossover v subu + sub out -> edifier stereo (též aktivní).
Snad to není úplná pitomost, mám za to, že by to celé mělo být jako obyčejná linka.
Radagabi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 26. 4. 2021 06:35

To by fungovat mělo, když koupíte sub s výstupy na repro.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radagabi 27. 4. 2021 13:33

Děkuji.

Nemá někdo zkušenosti s tím, jestli přidání subwooferu u takto relativně levných repro vůbec stojí za to? :-)
Radagabi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 27. 4. 2021 18:10

eviljack píše:... sub s výstupy na repro.

Pozor, SW s výstupem na reproduktory běžně jsou, ale takový určitě nechcete. Musí to být SW s klasickým linkovým výstupem stereo. Na obrázku jsou to výstupy nahoře. Pro pasivní reproduktory jsou pak výstupy dole.
Obrázek

Vhodným SW by byl například Presonus ERIS SUB 8 nebo jeho větší kolega 10. Oba mají RCA vstup, nastavení propustě a RCA výstup.
A pokud to chcete jen na film, pak to smysl má. Stačit bude i ten malý SW. Zvláště do menšího pokoje.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 27. 4. 2021 18:12

Sub určitě pomůže. A není to ani tak o ceně repro, jako spíš o tom, co těm repro chybí a zda je to sub schopen zahrát. Ovšem je třeba rozlišovat hučáky pro film a subwoofery na hudby (Rel a spol). Vodítkem už je cena sobwooferu, hádej který je dražší. Jinak lidi používají na stereo i dva subwoofery.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radagabi 28. 4. 2021 05:53

Moc děkuji za rady, půjdu tedy do toho.

V podobné cenovce je ještě Jamo 210 nebo AQ Tango 84 . Nemá s nimi někdo zkušenosti?
Radagabi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 28. 4. 2021 06:42

Jamo SUB 210 nemá linkový výstup pro aktivní repro, takže přes něj ty Edifier nezapojíš.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radagabi 28. 4. 2021 07:09

Děkuji za upozornění, asi to nakonec nebudu komplikovat a půjdu do toho Presonuse.

Ještě jednou všem děkuji za rady.
Radagabi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radagabi 9. 5. 2021 11:07

Ještě jednou otvírám tohle téma.

Nemá někdo nějakou vychytávku jak regulovat hlasitost výstupu na optice z TV? Mám DAC Fiio, který mi to převádí na RCA, ale nemá ovladač hlasitosti.

Regulovat zvlášť subwoofer a ty Edifiery je na palici, většinou to nechávám na jednu "seřízenou hlasitost" ale večer bych to rád ztlumil.

Našel jsem něco takového:
https://www.music-city.cz/fostex-pc-1e-black-am0075842

Ale nevím - je to 700 za absolutně jednoduchý prvek, to už si to možná radši spájím sám.

Nemá někdo prosím nějakou radu?
Radagabi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 9. 5. 2021 18:07

Na to nefunguje hlasitost přímo na TV?
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radagabi 10. 5. 2021 08:35

Nefunguje a nebo jsem na to nepřišel.

Podle mě má optical out z konstrukčního hlediska standardně fixní level hlasitosti, setkal jsem se s tím i u jiných zařízení, ale možná se pletu.
Radagabi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 10. 5. 2021 09:15

Změna hlasitosti na optickém resp. obecně digitlním výstupu bývá spíš vyjímečná záležitost, ale zažil jsem ji na satelitních přijímačích a na CD přehrávači. TV kterou by to měla si nevybavuju.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků