Subwoofer a Receiever - Dotaz

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Maverick5 30. 4. 2021 08:00

Zdravím.

Mám v plánu dokoupit si nový Subwoofer Klipsch R-100SW a napojit ho do Denon AVR-S650H, který má přístup na dva subwoofery. Jenže teď nevím jakým kabelem to mám propojit, jelikož jsem v tomhle fakt amatér.

Subwoofer má vstup 2 Cinche (nebo co to je) a reciever má výstup taky 2 nějaké díry, ale to je na 2 suby. Takže potřebuju nějaký Y CINCH kabel nebo čím se to má propojit?

Možná jsem popletl i vstupy a výstupy, sorry.
Přílohy
2021-04-30_8-59-57.png
- B&O Beoplay H6 2nd + Trinity: Delta Hybrid, Hyperion
- Audioengine D1
- Audioengine A5+, Microlab solo6c
Maverick5
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 30. 4. 2021 08:44

Jeden z tych SW pre-outov staci napojit na L/LFE vstup toho SW. Mal by to byt ten biely hore na sw. Kabel tu potom staci 1x cinch na 1x cinch. NIeco taketo napr.

https://www.alza.sk/vention-1-rca-male- ... tm#recenze

Ale kabel vyber podla potrebnej dlzky a rozpoctu co mas. Nepouzivaj tie najlacnejsie co pridu v baleni ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 1. 5. 2021 18:44

uff, no kdyz vidim tu nitku, co couha z izolace u centeru, tak bych to asi prekabloval cely :) ne nutne draze, ale tohle jsou kabliky jak od domaciho kina za pet svestek i s repraky... nehejtim, jen davam namet na zlepseni .)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 2. 5. 2021 06:54

Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maverick5 2. 5. 2021 08:49

Ta sestava je taky v ceně pěti švestek. Je to nějaká Polk 5.0 sestava, myslím že víceméně to nejlevnější co se dá aktuálně koupit, takže bych nepředpokládal že výměna kabeláže to posune někam brutálně na jinou úroveň.

Zkoušel jsem tohle a vůbec to nefunguje.
https://www.alza.sk/vention-1-rca-male- ... tm#recenze

Objednal jsem si tohle
https://lepsizvuk.cz/product/386-oehlba ... ct-sub-5-m
- B&O Beoplay H6 2nd + Trinity: Delta Hybrid, Hyperion
- Audioengine D1
- Audioengine A5+, Microlab solo6c
Maverick5
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 2. 5. 2021 09:08

A seš si jistej, že to nefunguje kvůli tomu kablíku? Aby subwoofer pracoval jak má, je taky potřeba provést určitá nastavení v receiveru, jinak může být sub zdánlivě nefunkční, páč v něm nemá co hrát.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Abox 2. 5. 2021 15:13

Orig. manuál, str. 125 (máš ho vůbec povolený)..?

Subwoofer
Turn subwoofer output on and off.
On: The subwoofer is used.
Off: The subwoofer is not used.

Jestli se nepletu, měl by tam být test všech připojených repro...
https://assets.denon.com/DocumentMaster ... _EU_EN.pdf
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 2. 5. 2021 20:25

Maverick5 píše:..který má přístup na dva subwoofery. Jenže teď nevím jakým kabelem to mám propojit, jelikož jsem v tomhle fakt amatér.

Subwoofer má vstup 2 Cinche (nebo co to je) a reciever má výstup taky 2 nějaké díry, ale to je na 2 suby. Takže potřebuju nějaký Y CINCH kabel nebo čím se to má propojit?

Možná jsem popletl i vstupy a výstupy, sorry.
Heh tak to mě těší, že nejsem sám úplně ztracenej! :D Stojím před nákupem podobnýho Marantz 7.2 a tam je to myslím stejně. Jak sub připojit skrz cinche zdířky červená +/- černá, také si myslím jedině Y kabelem. Ale proč to nemá klasika výstupy 2+2 na drát jak ostatní satelitstvo mi není jasno. Konkrétní pasiv sub sice ještě nemám (v merku mám kandidáta taky od Klipsch), ale předpokládám červená +/- černá na cinch/drát by měla většina repro hrombeden obsahovat,ne?
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 3. 5. 2021 05:06

Sub připojíš jedním cinchem, já třeba na Hecu mám přímo jeden konektor pojmenovaný AV input. Na druhém subu jsou cinche dva, ale levý má u sebe napsáno Left/Mono/LFE, takže kabel přijde sem a funguje to taky :) Ty drátové konektory jsou pro připojení beden přímo k subu. Tyhle suby jsou aktivní, tj. potřebují vlastní napájení.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Maverick5 8. 5. 2021 16:26

Jo měli jste pravdu. Musí se to i softwarově povolit. Nakonec mi to šlo s levným Cinch kabelem asi za 50 Kč, který ale i při vypnuté TV s recieverem vydával hluboký zvuk potichu, ale šlo to slyšet.

Nakonec jsem koupil nějaký Y Cinch za 500kč, který vypadal teda výrazně kvalitněji a problém vyřešen. Díky
- B&O Beoplay H6 2nd + Trinity: Delta Hybrid, Hyperion
- Audioengine D1
- Audioengine A5+, Microlab solo6c
Maverick5
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků