Repráčky hrají strašně slabě (amatér low lvl.)

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 4. 6. 2021 10:59

Dobrý den,

chci se zeptat jak docílit vyšší hlasitosti?

Repro jsem demontoval z Domácího Kina, kde hrálo hlasitě, ale po připojení skrze 3,5 Jack do PC hrají podstatně méně hlasitě. Skoro nejsou slyšet.

Kde dělám chybu?

Dá se vůbec nějakým způsobem zvýšit hlasitost? Rád bych pro ně vyrobil z dřevotřísky i bedynky, ale pokud budou hrát potichu nemá to pro mně cenu.

Nebo je třeba nějaký zesilovač aby hráli více? Jaký? Dá se někde koupit?

Tohle dělám poprve a nemam žádné zkušenosti, ale když mi někdo napíše postup jak postupovat rád bych z nich udělal bedynky k PC :)

Děkuji za rady a opravdu se omlouvám jsme amatér.

Obrázek
Obrázek
Good Morning America
Cyperpunk2077
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 4. 6. 2021 11:12

Chybí ti zesilovač, srral bych na to a koupil něco hotové.

https://www.sbazar.cz/hledej/pc/570-reproduktory
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 4. 6. 2021 12:08

Jo. To chce zosik ako pise kolega vyssie. K tym reproduktorom z domaceho kina to nema zmysel riesit. Hlavne ak este k romu chces vyrabat bednicky. Pozri sa po nejakych aktivnych repro k pc. Najjednoduchsia volba...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 4. 6. 2021 12:29

Takže je to na vyhození? Ach jo... ok koupím tedy Creative GigaWorks T20.

Děkuji za radu. Škoda myslel jsem, že vyrobím pěkné bedynky a udělám si repro zdarma...
Good Morning America
Cyperpunk2077
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 4. 6. 2021 12:57

Tak potom koupit u cínanů zesilovac trídy D,do kazdé bedýnky jeden a napájecí zdroj.K tomu konektory a a zjistís,ze na bazaru to más hned a levnejsí.
A protoze jak píses nemás s takovou úpravou zádné zkusenosti,výsledek nemusí odpovídat tvé predstave.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 4. 6. 2021 13:38

Napíšu to asi blbě: "Myslel jsem si, že když vyrobím z dřevotřísky bedynky tak pouze připájím sluchátkovej jack 3,5 na ty repro a zapojím do zadní zdiřky základní desky, že bedynky budou hrát jako u domácího kina" Zručný jsem, ale nemam vědomosti ohledně audia praktický žádné. Moje chyba a omlouvám se.

Nakonec jsem sehnal z bazoše (v záruce) Creative GigaWorks T20 Series II za 600,- Kč.

Byl jsme naivní, že se to dá vyrobit i když popravdě ty repro v domácím kinu hráli celkem pěkně. Repro tedy vyhodím... děkuji za rady a znovu se omlouvám za mou neznalost. Byl jsme naivní blb.
Good Morning America
Cyperpunk2077
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 4. 6. 2021 14:04

Domácí kino mělo zesilovače zabudované v hlavní jednotce a ta byla s repro propojená jen kabely. Samotné repro vlastní zesilovač nemají (jsou pasivní). Repro se zabudovaným zesilovačem jsou tzv. aktivní.
Pro připojení k PC bys musel použít např. nějaký externí zesilovač, ale to je cenově všechno moc nákladné.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 5. 6. 2021 20:30

Děkuji všem za rady. Jaký externí zesilovač mohu koupit?

https://www.ahifi.cz/acv-30-5000-02.html když to připojím na neaktivní repro budou hrát více? Ptám se záměrně, protože doma mám ještě 30W repro s třema pásmama a byla by škoda to vyhodit. Prosím tedy o nějaký základní zesilovač který mohu jako amatér koupit. Děkuji.

Nebo musím koupit přímo tohle? https://www.ahifi.cz/zesilovac-sony-xm-n502.html

Bude to potom přes Jack 3,5 z PC fungovat? Když je zesilovač připojený může připojené reproduktory zničit?

Děkuji za rady.
Good Morning America
Cyperpunk2077
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reproman 6. 6. 2021 08:17

Skvělá volba!
To první je galvanický oddělovač linkového signálu. To druhé je zesilovač k montáži do auta. Mimo auto se sice použít dá, ale k provozu potřebuje výkonný a kvalitní napájecí zdroj. Krom toho nemá regulaci hlasitosti. A byl by schopný malé repráčky poměrně rychle zprovodit ze světa. Využil by ho k alternativnimu použití znalý bastlíř. Ten si ho ale za takovým účelem nekoupí. Zužitkuje ho třeba jako trofej z bouraného auta.
Pro podobné hračičkování ti postačí klidně laciný zesilovač z Číny a bude to v důsledku fungovat aj líp jak levné PC repráčky. Stojí to kolem dvou stovek, napájí se adaptérem taky kolem dvou stovek. Pokud má PC Bluetooth připojení, doporučuju použít to. Ty minizesilovače mají zpravidla bluetooth i linkový vstup. Připojením přes Bluetooth se vyhneš možným problémům s intenzivním rušením.
Osobně doporučuji lidem s nulovými znalostmi používat buď věci hotové, nebo se striktně držet osvědčených návodů. Ikdyž myslím, že podobnými zoufalými pokusy jsme jako bastlíři kdysi začínali všichni...
Tohle téma v principu patří spíš na nějaké DIY fórum jako Elektrobastlírna a podobně.
Kdybys potřeboval, jsem s radami k dispozici. Možná doma i něco použitelného vyhrabu.
reproman
Junior

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 7. 6. 2021 14:51

reproman: Děkuji za obsáhlé a vcelku krásné psaní. Abych pravdu řekl tak moje inspirace pramení odsud: https://www.youtube.com/watch?v=OksvrCVQSWQ samozřejmě většina mi psala kup to... já to koupil, ale stejně bych si rád udělal svůj projekt. Co se týče dřeva, broušení tak jsem zručný a vyrobit si vlastní bedynky a nalakovat si je zvládnu, ale nemam technické znalosti ohledně vnitřního uspořádání. Kondenzátory, zesilovač, nemam zkušenosti, ale rád se to naučím a nevadí mi, že do tohoto projektu dám i 3 měsíce času. Co se týče financí tak hlavní repro mám, dřevo mám, nářadí mám a zesilovač a další potřebné věci si myslím, že by nemělo překročit 4500,- Kč

Momentálně si "rýsuji" rozměry bedynek a zjištuji si, co vlastně mám udělat. Je to for fun projekt s tím, že bych to chtěl mít na terasu. Njsem profi ale spíš samouk, zelenáč, amatér a rád se naučím základy. Děkuji za rady. Ještě se ozvu.

EDIT: Hlavně se chci vyvarovat toho, že to zapnu a repro prostě shoří... snad mi rozumíš.
Good Morning America
Cyperpunk2077
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reproman 7. 6. 2021 20:55

Dobře. Takovouhle věc stavět by dávalo smysl, pokud chceš za cenu továrního výrobku dostat buď něco exkluzivně designového, nebo lépe hrajícího. Oboje je možné.
Máš docela velkorysý rozpočet. Za ty prachy se už dají postavit slušně hrající regálové entry-level HiFi bedny a k tomu jednoduchý zesilovač. Samozřejmě si můžeš splácat dohromady cokoli kde najdeš. Ale třeba by bylo lepší, když už v tom budou zainvestované prachy a práce, nedělat to nazdařbůh. Třeba na tom videu jsem schopen ti vyjmenovat několik zásadních chyb, které tu (jinak pěknou konstrukci) degradují.
reproman
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků