Ake reproduktory ku receiver Denon AVC-X4700

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod leroj 30. 8. 2021 13:36

no vyfotit, možná jo, ale co? jestli myslíš ty levels chanels tak to je zbytečný, neb jsem s tím už po kalibraci hýbal. myslím si ale, že to není podstatný - jde tam o ty poměry hlasitosti mezi kanály, aby některé nehrály moc nahlas (potichu).
když je potřeba, tak klidně přidám o něco třeba zadní, abych zvýraznil efekty.
pokud zvedneš hlasitost např. o +5 dB na všech kanálech, tak se nic nezmění, jen to bude hrát vše víc nahlas a budeš v plusu :)
dynamic EQ mám tuším vypnuto, dynamic Volume vypnuto (to snižuje rozdíly v hlasitosti mezi tichými a hlasitými pasážemi) význam bych viděl, když večer nechceš rušit okolí výbuchy - film tím ovšem ztrácí na dynamice

zatlumeno mám dobře:
koberec, hodně závěsů, knihovny, velký gauč, stůl, taburetky, rohový stůl, kytka, dřevěný strop (to nevím jestli má význam, ale líbí se mi to) kamna, klima... to vše (a ještě víc) je v jedné místnosti :D

dám pohled z gauče mírně vpravo (naproti je také knihovna, jen nižší). od beden k boční zdi zbývá metr
Přílohy
F_R.jpg
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cheres1 1. 9. 2021 17:45

No parada , máš to fantastické v tej miestnosti , vela zavesov koberec , normálne ma fascinuje ta tvoja miestnosť, je mi jasné prečo ti to nedáva do minusu . U mna mám tvrdé podlahy , závesi žiadne , a málo nábytku, preto mi to dáva do minusu , pretože sa to všetko odráža. Mám ešte ak môžem pár otázok : Prosim ťa stačí ti na prehrávanie filmov čo som si všimol na obrázku Panasonic DP-UB450, pretože aj toto riešim že ktorý nový 4K UHD prehrávač aby tam bola výborná kvalita zvuku? Uz som to nastavoval cez audessey , ale nemám zatial subwoffer a pri velmi dynamických scenach, hlavne pri basových scenách, mi tie moje reproduktory nestihaju , normálne že chrapčia , korekcie mám na nule , channel level mam na nulách , ked vypnem audeseey je to rovnake dobre , ale je tam menší priestor , ale reproduktory nechrčia , a bez problemov , ako keby tam zosilovač cez audesey posielal ešte vačšiu silu do tých repro, alebo potom musím upraviť deliacu frekvenciu a nastaviť ešte manualne spodné frekvencie ? Aké požívaš kable k reproduktorom ak sa môžem opýtať? Fascinuju ma tie tvoje zosilovače ako to máš spravené cez ten prepínač, vieš mi to bližšie vysvetliť ked si mi písal že dať tam z tých zosilovačov čo písali chalani , tejto tematike trochu rozumiem , študujem to ako to prepojiť cez stereo zosík a tvoje riešenie je fantastické, viem že sú aj zosilovače so vstupom main in a obchadzaju hlasitosť, trebars našiel som okrem toho čo písaly chalani AUDIOLAB 6000A , len neviem či by to stačilo k mojmu zosilovaču , ale páči sa mi aj to riešenie čo máš ty. Ozaj aby som nezabudol , ja som včera tie Cantony Chrono 70 kupil , v hifi štúdiu, pripojím obrázok.

-- 1. 9. 2021 18:48 --

IMG_4724.jpeg
IMG_4724.jpeg
cheres1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 1. 9. 2021 20:34

no mě ten tvůj prostor nepřijde špatný, ale asi by to fakt chtělo něco na zem a taky na zdi. Třeba jen na zkoušku tam naházej peřiny, na boční zdi nějak (jak netuším) přichytit deky nebo něco a poslechnout co to udělá.
a když to pomůže, tak prosadit koberec, na zeď nějaký tapisérie, sem tam závěs - prostě samé maličkosti :)
pokud chceš mohutný filmový zvuk (basy), tak se ale subu nevyhneš - takhle musíš zesilovat aby basy vylezly, jenže vyleze vše, i hlasitost a pak to zlobí.
a jak to hraje ve stereu, oproti těm malým Focálům?

Panasonic jsem koupil abych ho měl v případě, že budu chtít náhodou něco přehrát :D
mám 4 BR disky (pustil jsem je jednou), pár DVD (už vůbec) a nějaká CD - mnoho z nich jsem taky nepustil. Kupuju málo a jen co se mi líbí (teď už jen české)
vše pouštím ze streamu, z Tidalu, případně z USB. a když vše selže, tak holt šáhnu po médiu
Obraz u toho BR je slušný (určitě ne nejlepší) a zvuk je taky OK. jen má pouze digi výstup, nemá displej... je to takový základ a ani netuším, jestli umí např. HDR nebo Atmos. chtěl jsem jen něco, co přehrává disky a to umí :)

k tomu main in ti nic nenapíšu, protože když jsem objevil přepínač, tak se mi to zalíbilo a dál jsem nic neřešil. jeho mínus je, že je mechanický, takže musím vstát z gauče, což je nemilé, ale dá se to zvládnout

jo a ještě kabely: k frontům mám Supra Ply 3.4, dozadu a k centru obyč měděný, snad Premium Cord
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cheres1 15. 9. 2021 20:56

tu je to slubene foto
Přílohy
IMG_4415.jpeg
cheres1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 15. 9. 2021 21:19

dík, ten držák se mi líbí, jestli budeš rušit zadní bedny, tak se o něj hlásím :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 16. 9. 2021 05:07

Má je v sekci Prodám, takže musíš křičet :)
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 16. 9. 2021 08:03

jasně, o inzerátu vím, ale taky vím, že kupuje jiné, takže držák buď zůstane, nebo bude prodán s těmi starými

já zadní mám a nechce se mi dávat 16t za jiné, byť lepší...
leroj
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků