Edifier R2750DB vs Panasonic SC–PMX92 vs iné?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ládínek76 14. 7. 2021 20:05

3x4 v poho.12x12 ani omylem. Neznám Tvé nároky na zvuk.Ale asi to bude líbivý zvuk od spoda a žádné nature HiFi.Pokud ti vyhovuje velikost nebo spíše maličkost Panáče +vestavěná zvukovka,nekoukej u beden na watty. Spl se dovíš spíš v profi sféře.90decibel +. I když i tam výrobci kecaj.Ale platí že čím víc db tím menší nárok na výkon zesilovače. Pokud chceš basy,mrkni po sloupech 10-12k.Vic je zbytečné.Z vlastních zkušeností, se mrkni na bazar. Dají se tam sehnat dobré kousky i celkem nové.Pokud lpíš na nových koukej po Magnat ( Supreme 2xxx basu dost, celkem hrají a k Panáči akorát.Mel jsem půjčené. Žádné HiFi, ale hraje to a hezky za rozumný peníz a celkem nahlas), Aq,Qacustic,Polk audio (T něcojako Magnat, ale víc HiFi. Čistější.S Panasonic OK.,ale s Denon m40 velké zklamání) ,Jamo (S) ,Dali (Spector) Indiana line,. Levné řady, ale hrají.Jbl dobré, ale dost připlácíš za značku.Pure Hifisti by mne hnali.Ale když člověk může rád poradí.Obyvak je jinde, ale v ložnici mi udělá super službu a za pár peněz. A pokud někdo kouká na prášulky. Hraje to.A možná ještě jedna ráda. FM u nás bude ještě dlouho.Na dab toho moc nechytíš.Pmx 80,90 koupíš o dost levněji. 80 nemá digi vstup. A mezi 90 a 1xx je hlavně rozdíl v reproduktorech.V zesiku minimálně.Výkon je stejný a bateriové napájení předzesilovače neopodstatni rozdíl 6-8k.A repro koupíš jiné. Nedej na marketing.Mikro Denon je o kompromisech.Mnel jsem 39,40,41.Vsechny šuměli zvuk není lepší. Vyspělejší. Víc hifi.A buď máš Bluetooth nebo USB.Bez zvukovky.
Ládínek76
Junior

Odeslat příspěvekod hanes1 14. 7. 2021 20:10

Ono tých 300€ je strop .. max 400€.
Panasonic udáva od 60Hz ... Priemer basového reproduktora 5,5" je málo na nízke tóny okolo 50-60Hz?

A ak by som oželel tuner a CD prehrávač a namiesto Panasonicu zobral tieto aktívne repro bedne : Edifier R2750DB (majú optiku + BT) .. je tam 6" bassový + 4" stredový + 0,75" výškové repro ... (výrobca udáva 40W pre bassový 6" repro ... 14W pre stredový 4" repro a 14W pre 0,75" repro)
K tomu nejakú externú zvukovú kartu na USB, čo mi prevedie signál na optiku.
https://inter-asia.com.my/product/edifi ... s/r2750db/

Bolo by to zvukovo lepšie ako spomínaný Panák ?

12x12 ani omylem

Ono .. nie som veľmi audiofil :) A keď sa mi podarilo ozvučiť takúto miestnosť so 2.1 chrastítkami Logitech Z523 (2x8W satelity + 21W "sub" ) a ľudia boli na párty spokojní, tak potom Panasonic musí byť oproti tomu luxus :-D
Ináč ten kvázi subwoofer na Logitechoch Z523 má len 5,25" a "duní" to riadne .. Keď som skúšal na PC generátor tónov podľa Hz, tak to hralo (teda skôr dunelo) aj na 40Hz :)
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod hanes1 15. 7. 2021 20:56

Zatiaľ so nedostal jednoznačné hodnotenie Edifier R2750DB vs Panasonic PMX92

Ak si odmyslím prítomnosť tuneru a CD prehrávača ... Čo je po zvukovej stránke lepšie ?
a) Edifier R2750DB (mini recenzia) : https://ayumilove.net/edifier-r2730db-speaker-review/ (recenzia je na starší model R2730DB ale malo by to byť to isté, minimálne, čo sa meničov a týka)

b) alebo Panasonic PMX92 ?

Ďakujem
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod hanes1 20. 7. 2021 21:57

Objednal som napokon Edifier R2750DB z Mezamo.sk ... Dám potom vedieť.
Čo sa týka pripojenia, chcel by som to riešiť cez optiku (kvôli kvalite .. nemám moc kvalitnú zvukovku v PC a v NTB) ... Môžem použiť toto ? : https://m.alza.sk/axagon-ada-71-soundbo ... emEALw_wcB ... Má to optický výstup (toslink). Keďže je to čisto digitálny prenos dát, tak by to malo stačiť, čo sa týka kvality, no nie?

Ďakujem
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 21. 7. 2021 05:37

Skus sa pozriet, ci tvoja zakladna doska nema moznost optickeho vystupu. Potom staci len takato "redukcia" a nepotrebujes taketo drahe riesenie...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanes1 21. 7. 2021 07:56

Veď práve, že moju základná doska nemá optický výstup a navyše, občas budem potrebovať pripojiť tie repraky aj k NTB. Preto sa pýtam, či tá zvukovka bude postačovať.
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 21. 7. 2021 08:51

V tomto pripade by som sa asi vykaslal na prevod z USB do SPDIF a riesil by som rovno konverziu z USB na analog. Poriesis to lacnejsie a myslim ze kvalita prevodnikov v tych zvukovkach a v tych repro bude rovnaka. Ked si mal v plane kupovat takto "komplexnu" zvukovku, tak si mohol kupit repro len s analogom. Teraz v podstate zaplatis za dva prevodniky aj ked by ti stacil len jeden...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanes1 21. 7. 2021 13:13

Do 30€ ext. zvukovku s kvalitným analógovým výstupom nezoženiem ... Takže z USB na analóg za 30€ to nebude bohviečo...
Preto to chcem riešiť cez optiku .. Však spomínané repráky majú opticky vstup ... Prečo by som to nemal zapojiť cez optiku ? Však kvalita bude vyššia ...

Ešte raz : Repro majú vstupy :
Analógové :
2x RCA cinch analógové vstupy
Digitálne :
Optika (Toslink)
Coaxial

Moje PC nemajú optický zvukový výstup ... ani coaxial .. ani žiaden iný digitálny zvukový výstup

Prečo by som teda mal riešiť prevodník zo USB na analóg? Aký by to malo význam? :D .. Keď to môžem mať cez optiku bez nejakej straty kvality.
Ďakujem
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 21. 7. 2021 13:36

Link co ste dali je na zariadenie all in one. To znamena ze robi aj extrakciu z USB a posiela to dalej ako digitalny signal a tak isto ma aj D/A prevodnik + zosilnovac na sluchatka. Preco si myslite ze toto zariadenie bude kvalitnejsie ako nejake zariadenie, ktore bude robit len D/A prevod. Tak isto, preco si myslite, ze ten nasledny D/A prevod v reproduktoroch bude pocutelne kvalitnejsi ako ten D/A prevod do 30 EUR. Kompletne reproduktory stoja cca 200 a mate v nich vsetko. Ako kvalitny D/A prevodnik tam asi tak bude?
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanes1 21. 7. 2021 18:31

Ďakujem za objasnenie.
Tak potom aký DAC / ext. zvukovku by ste mi doporučili?

Ďakujem
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod hanes1 23. 7. 2021 14:23

Edifier-y R2750DB sú doma.
Prvé pocity sú zmiešané ... Z môjho laického pohľadu : Na jednu stranu výšky a stredy sú pekné, čisté, zreteľné ... Čo som trošku sklamaný sú basy pri nižšej hlasitosti .. Zdajú sa mi byť trochu slabé v skladbách .. Buď je to tým, že pri tom sedím strašne blízko (momentálne som od nich 1m) alebo ja neviem ... Pri strednej až vyššej hlasitosti je to relatívne OK a basy už cítim (doslova).
Potenciometer basov a výšok mám "vyhúlený" na maximum.

Poriadné basy (ktoré od 2x 6,5" 40W basového reproduktora človek očakáva) sa ozvú až pri strednej až vyššej hlasitosti ...
Zrejme je chyba vo mne, keďže som bol doteraz zvyknutý na lacné 2.1 sústavy od Logitechu Z523 a Z623 ktoré rozvibrovali celý stôl aj pri nižšej hlasitosti ...

Vzadu na Edifieroch je výstup subwoofer --- Aký SW by ste k týmto bedniam kúpili ?
Ďakujem
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 24. 7. 2021 01:22

Dejte tomu pár dní. Psychoakustika se mění dle návyku na typ reprodukce. Nicméně pokud máte korekci basů na max a stále je to málo, budete zřejmě zvyklý na opravdu divokou basovou složku :)
SW můžete vybrat libovolný aktivní, třeba i z druhé ruky.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanes1 24. 7. 2021 10:34

Po jednom dni som zistil, že tie repro sú veľmi smerové... T.j. Premiestnil som ich do väčšej miestnosti a keď som ich dal nižšie (zhruba na úroveň uši) a som od nich 4m tak to hrá lepšie (basová zložka je neporovnateľne výraznejšia).

Dnes ich idem otestovať na oslave (miestnosť asi 7x7).
Dám im šancu pár dní a uvidím.

Každopádne, ak by som si nezvykol a chcel
ich vrátiť, tak ísť s tým na poštu a ťahať tam 20kg krabicu bude zaujímavé :D

Ešte otázočka : Pomohlo by týmto bedniam zahorenie? Napr. Ružový šumom (pink noise)? Alebo nejak inak? Malo by to pri týchto repro význam?
Naposledy upravil hanes1 dne 24. 7. 2021 10:56, celkově upraveno 1
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 7. 2021 10:47

hanes1 píše:Po jednom dni som zistil, že tie repro sú veľmi smerové... T.j. Premiestnil som ich do väčšej miestnosti a keď som ich dal nižšie (zhruba na úroveň uši) a som od nich 4m tak to hrá lepšie (basová zložka je neporovnateľne výraznejšia).

na velikosti místnosti nezáleží, ale regálovky mají tu výhodu, že pokud je dáš co nejníže k podlaze, tím více hrají basy a naopak...

-- 24. 7. 2021 11:50 --

hanes1 píše:Každopádne, ak by som si nezvykol a chcel
ich vrátiť, tak ísť s tým na poštu a ťahať tam 20kg krabicu bude zaujímavé :D

Pošta nebo kurýr nabízí po objednání odvoz balíků z domu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanes1 24. 7. 2021 11:26

Nick Cave píše:na velikosti místnosti nezáleží, ale regálovky mají tu výhodu, že pokud je dáš co nejníže k podlaze, tím více hrají basy a naopak...


Asi to tak bude. V tejto chvíli, pokým som ešte doma, mám posluch na nízkej hlasitosti a prepínam si výstupy BT z mobilu medzi Edifier R2750db a mini BT repro Sony SRS XB-30 .. Nechápem čím to je a ako je to možné, ale aj taký mini BT repro pri tejto nízkej hlasitosti zahrá trošku hlbšie než obrovské Edifiery ... (bavíme sa ovšem o nízkej hlasitosti .. pri strednej a vyššej je to OK a Edifieri zabasujú). Možno je to aj tým, že momentálne Edifiery nemieria na mňa.
Tak či onak zdá sa mi, že zvuk sa oproti včerajšku mierne zlepšil, ale stále to nie je to práve orechové čo by som vzhľadom na veľkosť, 2x 6,5" 40W bass repro očakával.
Na druhú stranu musím pochváliť stredy a výšky. Krásne počuť detaily skladieb aj cez bluetooth z mobilu.
K pc budú zapojené potom cez optiku.


hanes1 píše:Pošta nebo kurýr nabízí po objednání odvoz balíků z domu


Nuž áno, máte pravdu, tých 13€ mi už nikto nevráti. Čo už, zmieril som sa s tým.

A čo to rozohratie? Ružový šum ? Malo by to význam pri týchto repro?

Ďakujem (najmä za trpezlivosť pri odpovediach :D )
hanes1
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků