Edifier R2750DB vs Panasonic SC–PMX92 vs iné?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hanes1 12. 7. 2021 12:59

Dobrý deň.
Plánujem kúpiť nové repro do 300€ (t.j. cca 7700Kč).
Ponúkajú sa mi Edifier R2750DB za 240€ ale zaujal ma celkom aj mikrosystém Panasonic SC–PMX92 so zabudovaným USB DAC prevodníkom + vstup na optiku.

Využitie : zdroj bude väčšinou hudba z PC/NTB (streamovacie služby napr. Spotify ... hi-res flac minimálne, skoro vôbec).. Keďže mám len integrované zvukovky, preto by to chcelo nejaký externý DAC / zvukovku ....
Chcem aby to bolo trochu prenosné (a vstup bol na USB ak by som to chcel pripojiť k notebooku)...

Čiže ak by som zobral Edifier R2750DB tak asi by som zobral k tomu aj toto : https://www.alza.sk/axagon-ada-71-soundbox-d4953773.htm .. (AXAGON ADA-71 SoundBox)
Zapojenie by vyzeralo takto : PC (USB) -> Axagon zvukovka -> optikou do Edifier R2750DB....
Aký máte na toto zapojenie názor z hladiska kvality? Je to čistý digitál ...

Alebo je tu ďalšia alternatíva :
Panasonic SC–PMX92 - má zabudovaný USB DAC takže by som nemusel kupovať externú zvukovku ... Navyše poteší aj prítomnosť FM a DAB+ rádia (čo by bolo zatiaľ jediné DAB+ rádio v domácnosti). Nie je to však nutnosť.
Je to taktiež 3 pásmo = Má to 5,5" bassák (Edifier R2750 majú 6") + tweeter + piezzo menič .
Recenzia : https://avmania.zive.cz/panasonic-sapmx ... vukem-test

Čo by ste uprednostnili a prečo?

Za odpovede ďakujem vopred.
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod TigiGold 12. 7. 2021 13:18

Mikrověž Panasonic PMX90 (což je téměř to stejné jako PMX92, ovšem bez několika funkcí, jako je digitální tuner) jsem koupil manželce do ložnice. Stříbrná verze má velmi líbivý vzhled, zpracování i ergonomie jsou vynikající. Zvuk rovněž není špatný, porovnávali jsme to s JBL 250ti a mě tedy Panasonic svým projevem rozhodně neurážel. Otázka je, jestli má taková mikrověž (all-in-one) význam pro tebe, když nebudeš (podle popisu) využívat CD přehrávač a tuner. Je-li tvým primárním zdrojem signálu PC, bude asi lepší jít cestou samostatného DAC/předzesilovače a aktivních beden, popř. integrovaného zesilovače a pasivních beden.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanes1 12. 7. 2021 14:05

Ďakujem za odpoveď.
Tuner raz za čas využijem .. páči sa mi i prítomnosť DAB+ prijímača (do budúcnosti) ..

Zaujíma ma ale zvukový prednes PMX92 vs Edifier R2750DB ... z hľadiska výkonu a kvality zvuku.
Nikde som sa (zatiaľ) nedočítal o frekvencií tých repro (pri PMX92) .. zahrajú basy aj pod 50Hz?
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 13. 7. 2021 06:01

Nevim jak moc jseš náročnej na zvuk, každopádně mně jeden takovej kousek defacto toho samýho Paňáka (PMX 80) zbyl v pracovně a je třeba uznat, že ve vodách mikrosystémků za cca 6-7tis. tato značka nejen že nezklame, ale dokonce, řekl bych, tomuhle pelotonu stran zvuku i vévodí.
Ohledně basů bych strach opravdu neměl. Korekce, přednastavené možnosti ekvalizéru + d.bass navrch. Že se nejedná o žádnou audiofílii? Jistě, ale co bys chtěl za šest litrů, když jde o allroundera (cd,rozhlas,bluetooth) a navíc neplastovýho (broušenej hliník, plech)?
Rozumný samostatný bedýnky budou zvukově určitě víc hifi, s lepšími středy, budou míň tlačit na pilu, ale nakonec je třeba se rozhodnout i s přihlédnutím na výkon, tedy v jaké místnosti, z jaké vzdálenosti bude k počúvaniu toho "rambajzu" docházet...mně "Panďulák" kdysi v poho ozvučil i obývku ± 25m², tož asi tak.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 13. 7. 2021 06:56

PMX-82 mam doma. Co sa basov tyka, tak ich je na moj vkus aj moc :) Takze toho by som a nebal. Ako pisali predomnou, zvuk je ladeny skor na to aby sa pacil. Takze dost zalezi na tvojich preferenciach. Idealne si chod ten Panasonic niekam vypocut. Myslim ze ho bezne maju v elektrach...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanes1 13. 7. 2021 10:18

Ďakujem za odpovede ..čo ma však na tom Panasonicu zaráža je, že výrobca udáva výkon 120W (t.j. 60W RMS na kanál) ... ale zároveň uvádza spotrebu iba 40W ... Je to perpetum mobile ? :D Alebo si z nás výrobca robí dobrý deň?

A trošku možno prekáža, že nemá SUB OUT (ak by som časom chcel dokúpiť subwoofer)
Ale možno ani nebude treba ..zatiaľ som to nepočul hrať.


Ešte ma napadlo DENON D-M41DAB (predáva sa bez repro) za 220€ ale či zoženiem nejaké adekvátne repro (minimálne takej kvality ako má ten Panasonic) do 150€ je otázne ...

A aký máte názor na ten Edifier R2750DB ? .. Nemal by som tuner, CD ale má to aspoň optiku ... + k tomu toto : https://www.alza.sk/axagon-ada-71-soundbox-d4953773.htm (alebo nejaký iný prevodník z USB na optiku) ..
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod TigiGold 13. 7. 2021 12:51

Na počet Wattů samozřejmě nemá vůbec smysl se dívat. Je to jen marketingový údaj pro určitou skupinu nevědomých lidí, kteří se domnívají, že větší výkon znamená kvalitnější zvuk. Neznamená. I pokud uvažujeme o potřebě dosažení určitého akustického tlaku, nelze bez znalosti údaje o citlivosti reproduktoru z údaje o výkonu zesilovače zjistit, jak nahlas nám bude reprosoustava hrát. V tomto ohledu je zajímavější údaj SPL, který však u těchto lacinějších sestav většinou není specifikován. Na základě zkušenosti můžu říct, že ten diskutovaný Panák ozvučí normálně vybavenou místnost o ploše 20 m2 s naprostým přehledem.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanes1 13. 7. 2021 14:04

Ďakujem. A čo napríklad zmienený Denon RCD-M41DAB + napr. Magnat Monitor Supreme 202 ?
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 14. 7. 2021 05:52

Ten Denon je v pohode, ale reporo by som volil ine. To chce zdvihnut rozpocet tak na 250-300 EUR len na repro. Potom by som pozrel Elac, Dali, Wharfedale, Q Acoustic, .... Zalezi od preferencii zvuku. Rataj ale ze pre mnohe tieto mensie regalovky bude treba dokupit SW. Panasonic SW out nema, ale ako sme pisali, ani ho moc netreba. Chod si ho niekam vypocut a potom sa rozhodni ako to budes riesit dalej ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanes1 14. 7. 2021 10:21

Ďakujem - skúsim si ho niekde vypočuť a rozhodnem sa :)
Len trochu mám strach, či ten výkon bude stačiť a či s basmi budem spokojný.

Ináč písali, že ten Panasonic má vraj nejaké slabé dodávané repro káble ... Keď tak akú kabeláž k tomu objednať? Vraj po výmene kabeláže sa zvuk výrazne zlepšil.
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 14. 7. 2021 10:49

1) Paňáka si poslechni třeba v Datartu a přestaň předjímat, dokuďs ho neslyšel
2) co furt sejčkuješ s tim výkonem? dva lidi, který tady z vlastní zkušenosti vypisujem, že neni ohledně nedostatečnýho výkonu, potažmo hlasitosti žádnej problém, ti nestačí? Tak co by tě přesvědčilo? Čestný prohlášení vlastnoručně podepsaný u notáře?
3) obyč. dvojlinka z elektry 1,5-2,5mm
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanes1 14. 7. 2021 13:42

@Houbičkar 1 : To mám aj v pláne .. 2. Veď kľud, iba som sa pýtal na názor .. nie je to malý peniaz, preto si rád zisťujem čo najviac podrobností . 3. Našiel som, že odporúčajú takýto kábel : https://www.trinasty.sk/tovar/audioquest-flx-db-14-4/ ... ale 4-žila na repro ? Príde mi to nezmysel ... Skôr niečo takéto : https://www.alza.sk/hama-reproduktorovy ... 219554.htm ??

@Viking81 Taktiež ďakujem za názor ..

ale reporo by som volil ine. To chce zdvihnut rozpocet tak na 250-300 EUR len na repro.


Ale chcem sa opýtať, prečo? Dám si povedať, len ma zaujíma názor. :)
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 14. 7. 2021 14:04

To si treba ist vypocut a pochopis ze preco. Magnat Supreme nie su ziadne hi-fi reproduktory a skor su urcene do zosav domaceho kina, kde to bude hrat ok (ako zadne efektove). Na pocuvanie hudby by som ich ale neodporucal. Ked uz by som riesil zvlast zosik a k tomu repro, tak by som vybral nieco co dobre zahra aj hudbu. Zas na druhej strane ani od toho Panasoniku necakaj audiofilny zazitok. Hra to skor na efekt. Preto si to treba ist vypocut a potom sa rozhodnut. Kadzy mame ine zvukove preferencie ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanes1 14. 7. 2021 14:27

Ja skôr nie som veľmi audiofil :) .. Dokonca ako som už písal vyššie, čo sa týka kvality nahrávok, nepočúvam hudbu vo FLAC-u (skoro vôbec), zväčša len stratové formáty ala streamovacie služby Spotify Premium, alebo moju knižnicu MP3-jok, kde je to všetko s dátovým tokom okolo 320 Kbps ... Napájané to bude z notebooku (v prípade toho Panasonicu to bude cez integrovaný DAC prevodník vo veži)

Počúvam classic-rock, pop, oldies ale aj elektornickú hudbu (house, dance, dnb a podobne)....
Čo sa týka basov samozrejme nečakám, že mi to rozbije okná, ale ak to primerane zahrá aj okolo 50Hz i bez subwooferu, bol by som rád ....
Nazvem to ináč : Ak to zabasuje aspoň tak ako lacné 2.1 zostavy (logitech-y a podobne) do 100€ k PC, tak asi budem spokojný :D Napr. ako Z623 od Logitechu.
Samozrejme nejde mi iba o basy .. Nech sú pekne počuteľné aj výšky a stredové pásmo .. Nech sa to nezlieva dokopy.

Na 80% to bude na domáci posluch v miestnosti 3 x 4m ... tých 20% to budem sem-tam brávať na oslavy, ktoré budú v miestnosti 12 x 12 m - predpokladám, že to dokáže ozvučiť i takúto miestnosť.

A akú kabeláž teda k tomu objednať ? Houbičkar spomínal hocikajú obyč. dvojlinka z elektry 1,5-2,5mm ... Tak 1,5 alebo 2,5 ?
Na internete som ohľadom tejto veži vedel odporúčaný tento drahší kábel : https://www.trinasty.sk/tovar/audioquest-flx-db-14-4/
Alebo by stačil aj lacnejší ? : https://www.alza.sk/hama-reproduktorovy ... 219554.htm

Jo a ešte ma napadla jedna vec : Tie repro k Panasonicu majú bassreflex vzadu .. nebude to vadiť, keď budem mať tie repráky pri stene ?

Ďakujem
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod Ládínek76 14. 7. 2021 18:16

Ahoj.Neznam bedny,které chceš.Ale setové šly ihned pryč.Děsný útlum na středech.Vzhedem k výkonu Panáče, nějakých 15w v8ohm se podívej po bednách s větší citlivostí.Aspoň 91db.Nějaký čas jsem ho provozoval s nějakými sloupy Eltax a za ty prachy to šlo.Myslím že Magnat supreme 2002, nevím přesně označení, by to šlo.Sopreme 1000 se vyhni.Dunítka.Nic lepšího k němu nemá cenu.Panáč dává výšky solidně.V rámci třídy.Basy nejsou pevné, spíš takové rozpláclé.Prostor také nic moc, ale na mikro systém za desítku solidní.Pokud nejsi náročný OKS Eltaxy to hrálo i docela nahlas.Supreme 2002 jsou určitě lepší.Monitor Audio bronze6 a monitor audio monitor500 už jsou moc.Mel jsem možnost slyšet.Monitor 500 mi jde s Panáče v ložnici a k Bronze6 jsem koupil Cambridge audio axr 100 a super. Tři digi vstupy a v akci Cambridge+Monitor 500 u nás v jednom obchodě za 27k super voba.Myslim to tak že Panáč a ty tvoje bedny bude také +/- 20k.Trošku přidáš a zvukem jsi někde jinde.Hlavne získáš super stereo receiver s digi vstupy

-- 14. 7. 2021 19:27 --

Teď jsem si všimnul, že se ptáš jestli bedny zahrají 50hz.Ne.Jsem na pivu a nechce se mi gůůglit kolik Panasonic udává. Pocitově bych řekl něco mezi 50-80hz.Jestli udávají níž než 50 bude to v útlumu tak o 12db.Tudíž hodnota kterou vživotě neuslyšíš.NA to je průměr měniče příliš malý.
Ládínek76
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků