Výkonné repro s dobrým zvukem na doma i na party?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Riffage 14. 7. 2021 12:07

Ahoj,
prosím o váš názor na výkonový upgrade...

Potrpím si na rozumnou (takže nadprůměrnou) kvalitu reprodukce hudby, ale zase se nepovažuju za zatvrzelého HiFistu ... tyhle ambice jsem už vzdal :-)

Aktuálně mám v obýváku sestavu zesilovač Cambridge Audio (2x80W) + pasivní studiové monitory Tamia + Subwoofer (800W). S kvalitou zvuku jsem spokojený, krmím to z DAC převodníku, na zesilovači mám akorát trochu vystažené basy a výšky a s tím mi i barva zvuku vyhovuje. Slyším všechno co potřebuju a jsou tam i nějaké emoce :-)

Pro poslech v obyváku je výkon tak akorát, ale chci upgrade, protože občas pořádám zahradní party kde to potřebuju pořádně osolit a stávající zesilovač to dlouhodobě neuchladí. Navíc to jede na hraně výkonu, tak to nechci trápit.

Kdysi jsem dělal DJe a míval jsem vlastní PA, tak první co mně napadlo by bylo koupit cca 2x400W 12'' aktivní PA repro. Zvučet party HiFi aparátem je tak trochu magořina :-) Jenomže PA reproduktory jsou těžký a velký krávy a skladovat to v baráku jenom proto abych je 2x za rok vytáhnul na zahradu mi nedává smysl. A na nic jinýho než výkonový hraní se nehodí.

Tak místo toho zvažuju nahrazení stávající domácí sestavy výkonnější.
Myslím že 2x120W jako minimum (ideálně tak 150) by mělo pro moje potřeby malé party stačit.

Zatím se mi jako nejlepší možnost jeví aktivní studiové monitory. Jenom nevím jestli by to nechtělo nějaký ekvalizační prvek, abych si mohl trochu doladit přednes - ovšem další prvek v řadě většinou znamená kvalita dolů, plus další výdaje... A taky nevím jak to bude hrát na větším prostoru.

Rozpočet ideálně do 20 tisíc, se skřípáním zubů ale i víc (až 30, když mně něco fakt nadchne bez kompromisů).

Shrnutí závěrem: Je mi jasné že chci splnit dva zdánlivě protichůdná zadání, ale věřím že rozumný kompromis se najde. Jde mi o to aby to hlavně slušně hrálo doma v obyváku, ale mělo to i dostatečnou výkonovou rezervu na menší pařbu. To znamená výkonné a přitom rozumně kvalitní řešení pro domácí poslech.

Předem díky za vaše názory a doporučení!
M.
Riffage
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 14. 7. 2021 17:07

Potrpím si na rozumnou (takže nadprůměrnou) kvalitu reprodukce hudby...

Myslím že 2x120W jako minimum (ideálně tak 150) by mělo pro moje potřeby malé party stačit...

Rozpočet ideálně do 20 tisíc...

...včera jsem koukal na film "Zabil jsem Einsteina, pánové!", tam se děly taky takovýhle věci...
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Riffage 14. 7. 2021 21:32

Tak a mám chuť to tu smazat, protože jako první mi odpověděl nabubřelej hifistickej vocas.
A asi to i udělám.

Doby kdy jsem do vybavení sypal několik vejplat už minuly. Když ale vidím na čem poslouchají "normální" lidi muziku, tak trvám na tom, že moje vybavení za bratru 50 tisíc v tehdejších cenách je nadprůměrné. Proto píšu nadprůměrné, ne špičkové. Ale chápu že pro někoho to může bejt póvl, nemá to lampy....

Repro mezi 20-30ti tisíci to uhrát prostě musej, jinak na to ale vážně seru.
Co třeba tohle - jasná nekvalita za babku?
https://kytary.cz/adam-audio-a7x/HN113402/
Riffage
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brrouk1 15. 7. 2021 06:07

Na zahradní párty asi nepůjde o náročný poslech, ale aby to hrálo nahlas... Já bych zkusil toto : https://elektro.bazos.cz/inzerat/138179 ... e-1200.php a k tomu nějaký bazarový zesilovač v stejné cenové kategorii a máš vystaráno.
DK-Pioneer LX 85, Canton Gle, REL HT 1003
Stereo- Rotel RA 1070- IFI nano IDSD- NHT Super Zero
Head-Audeze LCD 2 C, CA Polaris,IFI micro black signature , Lotto Paw S1,Hidzis Mermaid MS 4 BT cable
brrouk1
Junior

Odeslat příspěvekod p79avt 15. 7. 2021 11:02

Dobrý den, osobně bych spíše volil citlivé repro s 2x středobasem s odolnou povrchovkou a hnízdem na stojan + bych nadále krmil tím CA nemyslím si že by to nedal ( jaké jsou přesně ty stávající repro - parametry ? ) + ten SW, sám takhle hraju občas venku s menšíma sloupkama a 75W koncem do 4ohm + externí zvukovka a NTB a bedny mají 100W do 4Ohm a hraje to venku bezvadně. Ale nemám představu jak dření u Vás, taky jsem dříve zvučili a výkon jako PA to jasně že nemá, ale to je slušné za jinou cenu není to na doma.

ten ADAM A7X bych ven nedal, je to malý, sice aktivní ale 100W bas / 50 pro výškový, to je tak do studia, navíc ke každému tahat kabel 230 a signál.

P.

Riffage píše:Ahoj,
prosím o váš názor na výkonový upgrade...

Potrpím si na rozumnou (takže nadprůměrnou) kvalitu reprodukce hudby, ale zase se nepovažuju za zatvrzelého HiFistu ... tyhle ambice jsem už vzdal :-)

Aktuálně mám v obýváku sestavu zesilovač Cambridge Audio (2x80W) + pasivní studiové monitory Tamia + Subwoofer (800W). S kvalitou zvuku jsem spokojený, krmím to z DAC převodníku, na zesilovači mám akorát trochu vystažené basy a výšky a s tím mi i barva zvuku vyhovuje. Slyším všechno co potřebuju a jsou tam i nějaké emoce :-)

Pro poslech v obyváku je výkon tak akorát, ale chci upgrade, protože občas pořádám zahradní party kde to potřebuju pořádně osolit a stávající zesilovač to dlouhodobě neuchladí. Navíc to jede na hraně výkonu, tak to nechci trápit.

Kdysi jsem dělal DJe a míval jsem vlastní PA, tak první co mně napadlo by bylo koupit cca 2x400W 12'' aktivní PA repro. Zvučet party HiFi aparátem je tak trochu magořina :-) Jenomže PA reproduktory jsou těžký a velký krávy a skladovat to v baráku jenom proto abych je 2x za rok vytáhnul na zahradu mi nedává smysl. A na nic jinýho než výkonový hraní se nehodí.

Tak místo toho zvažuju nahrazení stávající domácí sestavy výkonnější.
Myslím že 2x120W jako minimum (ideálně tak 150) by mělo pro moje potřeby malé party stačit.

Zatím se mi jako nejlepší možnost jeví aktivní studiové monitory. Jenom nevím jestli by to nechtělo nějaký ekvalizační prvek, abych si mohl trochu doladit přednes - ovšem další prvek v řadě většinou znamená kvalita dolů, plus další výdaje... A taky nevím jak to bude hrát na větším prostoru.

Rozpočet ideálně do 20 tisíc, se skřípáním zubů ale i víc (až 30, když mně něco fakt nadchne bez kompromisů).

Shrnutí závěrem: Je mi jasné že chci splnit dva zdánlivě protichůdná zadání, ale věřím že rozumný kompromis se najde. Jde mi o to aby to hlavně slušně hrálo doma v obyváku, ale mělo to i dostatečnou výkonovou rezervu na menší pařbu. To znamená výkonné a přitom rozumně kvalitní řešení pro domácí poslech.

Předem díky za vaše názory a doporučení!
M.
RIHA audio
p79avt
Junior

Odeslat příspěvekod Riffage 15. 7. 2021 11:07

Ahoj,
omlouvám se členům fóra za svůj předchozí příspěvek, kapku mi ujely nervy...

>> brouk1: díky za tip, nákup PA sestavy ještě zvážím.
Nese to s sebou ale jistý problémy:
1. ultralevný PA komponenty mívají opravdu tristní zvuk, který nechci poslouchat ani v opilosti na party
2. mám doma trable s místem na skladování. Z obou výše uvedených důvodů jsem se už podpobných šperků před lety zbavil. No ale když by jinýho nezbylo...

-- 15. 7. 2021 11:24 --

[quote="p79avt"]Dobrý den, osobně bych spíše volil citlivé repro s 2x středobasem s odolnou povrchovkou a hnízdem na stojan + bych nadále krmil tím CA nemyslím si že by to nedal ( jaké jsou přesně ty stávající repro - parametry ? ) + ten SW, sám takhle hraju občas venku s menšíma sloupkama a 75W koncem do 4ohm + externí zvukovka a NTB a bedny mají 100W do 4Ohm a hraje to venku bezvadně. Ale nemám představu jak dření u Vás, taky jsem dříve zvučili a výkon jako PA to jasně že nemá, ale to je slušné za jinou cenu není to na doma.

ten ADAM A7X bych ven nedal, je to malý, sice aktivní ale 100W bas / 50 pro výškový, to je tak do studia, navíc ke každému tahat kabel 230 a signál.

P.

Dobrý den,
díky za odpověď!

Pro upřesnění:
Zesilovač je Cambridge Audio Azur 651 (2 x 75 W 8 ohm), problém je s chlazením při delším provozu na vyšší výkon, v létě. Ale s odpovídajícím repro by to asi opravdu dal.
Jak jsem psal, nechce se mi ho moc trápit :-)

Repro jsou v tomto případě slabý článek, jsou to Tannoy Reveal (50-100W RMS / 8 Ohm).
Nemáte tip na pasivní repro? Klidně sloupovky ...
Riffage
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 7. 2021 11:52

co říkáš na tyhle? mám je a sound je brutální :-)
https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... ne-dj-310/
Nick Cave
Moderátor

Odeslat příspěvekod Kuba4 15. 7. 2021 12:00

Chápu správně, že Tamia z prvního příspěvku neexistují a jedná se o Tannoy Reveal? Který typ? A jaký sub, konkrétní typ?
Kuba4
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Riffage 15. 7. 2021 13:38

Jojo, byl jsem unavený a přepsal jsem se - nevím proč Tamia :D
Subwoofer je Velodyne SPL (750W RMS)
Riffage
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kuba4 15. 7. 2021 14:31

Vidím to na větší Canton Ergo z druhé ruky. Bude to mít výkonovou rezervu a má to plechové mřížky, tak to venku nikdo jednoduše nezničí.
Kuba4
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Riffage 20. 7. 2021 10:15

Ahoj, ještě jednou díky všem!

Po přečtení vašich názorů zde a po zralé úvaze jsem dospěl k názoru, že moje představa výkonového upgrade bez ztráty na kvalitě - zabití dvou much jednou ranou - se ukazuje jako neschůdná. Jak už tady někteří naznačili, bude asi nakonec výhodnější pořídit dedikovaný aparát na parties a nechat stávající domácí sestavu tak jak je (případně si vylepšit zvuk - mám tam rezervu v reproduktorech).

Takže na zahradu a na party pořídím PA sestavu, ať už s využitím stávajícího zesilovače pouze zakoupením výkonného repro, nebo pořízením komplet sestavy. Tam už se to bude řídit hlavně tím kolik budu do takového aparátu chtít vrazit peněz, jak slušně budu chtít aby to hrálo, kolik tomu obětuju místa ve skříni atd.

Díky moc všem kdo odpověděli (kromě Houbickare) a znovu se omlouvam za svuj vylev na zacatku.
Riffage
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brrouk1 20. 7. 2021 14:03

Nebo na hifibazaru teď májí v nabídce aktivní sloupové Cantony, to by také stálo za úvahu.
DK-Pioneer LX 85, Canton Gle, REL HT 1003
Stereo- Rotel RA 1070- IFI nano IDSD- NHT Super Zero
Head-Audeze LCD 2 C, CA Polaris,IFI micro black signature , Lotto Paw S1,Hidzis Mermaid MS 4 BT cable
brrouk1
Junior

Odeslat příspěvekod Riffage 20. 7. 2021 14:16

brrouk1 píše:Nebo na hifibazaru teď májí v nabídce aktivní sloupové Cantony, to by také stálo za úvahu.

Diky za tip - omrknu to!
Riffage
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 21. 7. 2021 06:38

Houbičkar píše:Potrpím si na rozumnou (takže nadprůměrnou) kvalitu reprodukce hudby...

Myslím že 2x120W jako minimum (ideálně tak 150) by mělo pro moje potřeby malé party stačit...

Rozpočet ideálně do 20 tisíc...

...včera jsem koukal na film "Zabil jsem Einsteina, pánové!", tam se děly taky takovýhle věci...

Nakonec jsi při rozhodování došel do bodu, který se přesně shoduje s touto mojí odpovědí (byť v sarkastickém tónu), takže bych ti pro příště doporučoval těma hifi ocasama šetřit, respektive podobné lichotky směřovat spíš směrem k osobě vlastní...á propos, co má znamenat to cílené a jistě veledůležité zmínění mého nicku při závěrečné děkovačce? To už vypadá na nějakou obsesi - radím nepodceňovat.
Houbičkar
Mírně pokročilý