Kombinace reprosoustav pro domácí kino

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod SmokeMan 12. 10. 2021 11:54

Rozbita scena je krasne popsane lerojem, to je to slovni spojeni, za coz urcite muzou ty geniusy. Kdyz jsem za mlada zkousel co a jak bylo doma a napasovat to k sobe, tak se to nikdy nepovedlo, pokud to nebyla stejna kategorie, coz proste tohle neni.

A neni to ani tim, ze by Geniusy byly "na blizsi" poslech, ony jsou skutecne tak spatne, pokud je postavis vedle neceho trosku lepsiho. Uz tenkrat bylo sakra slyset, jesli sis koupil gfh5100 nebo 6000 nebo jak to bylo a nebo sis pridal a vzal logitechy o treba litr draz. Nebe a dudy. Takze dnes to nemuze fungovat uz vubec s nicim. Ale do garaze porad dobry :)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vzteklik 14. 10. 2021 16:29

Ni, tak ja delal upgrade z Onkya nr676x na Denon x2700h, a dokoupil jsem k tomu wharfy diamond 10.4, 10.CS, a dozadu 10.2.

Je to super, ale co tady ctu, tak bych asi mel jeste koupit na to repro lepsi AVR:) PRVNE JSEM CHTEL JEN REGALY, TAk JSEM PREMYSLEL DOPREDU S 10.2, a dozadu myslim 10.1, plus CS. Na Atmos jsem misto Onkya koupil Klipsch, a jsem naprosto spokojenej. Zvuk uzasnej. A veslo se to do 40 tisic. Akorat to objednat z nemecka, tady uz jsem je za rozumny penize nesehnal. Rozdil mezi mou sestavou v CR a v Nemecku byl pres 15 tisic. Takze sehnat to jde, i v jedne kategorii, navic ted FDiamond 12 taly super recenze. Levnejsi, a pry plno novinel a vylepseni.
Vzteklik
Junior

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 14. 10. 2021 22:17

Takže máš zvuk poskládaný z wharfů a klipsche? Jakou máš konfiguraci? 5.1.4?
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 15. 10. 2021 07:58

Vzteklik píše:Ni, tak ja delal upgrade z Onkya nr676x na Denon x2700h, a dokoupil jsem k tomu wharfy diamond 10.4, 10.CS, a dozadu 10.2.


Tos bral v Německu včetně AVR? Někde na Amazonu, nebo v nějakém obchodě? Taky bych se mohl podívat po novém, bedny jsem taky tenkrát bral z NDR :) Sice přijely každá zvlášť, ale přijely...
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 16. 10. 2021 22:59

Ještě jinak, když budu chtít správnou kombinaci, bude asi nejlepší, když budou stejné parametry, takže hlavně stejnou impedanci, ty moje wharfy mají 6 ohmů, takže zbytek budu hledat se stejnou impedancí, a citlivost by měla být taky stejná, nebo minimálně se rozcházející...že? Ptám se jak úplný vůl, ale už v tom ležím tak dlouho že z toho vůl jsem �‍♂️
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 17. 10. 2021 09:01

A ještě předpokládám, že max zatížitelnost musí být minimálně stejná, jako výkon receiveru, že?
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 17. 10. 2021 09:49

Impedance by měla být stejná, nebo nižší, aspoň já mám v návodu k yamaze, že pokud připojím čtyřohmové repro, mám nastavit 6. Ideální je mít bedny z jedné řady, nebo co doporučuje kombinovat výrobce, ale i od jiných to nebude vadit, když budou mít stejné parametry.

Maximální zatížitelnost bude u větších beden vždycky vyšší, než výkon receiveru, hádám, ale to je ok - stejně to nikdy na max nedáš a kdyby, tak bedny mají pořád rezervu, abys je neodpálil (aspoň to takhle chápu, třeba mě někdo opraví a ukáže se, že jsem zase za vola :)). Třeba ty moje Heco sloupy mají krátkodobou zatížitelnost 280W.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TigiGold 17. 10. 2021 10:01

Jonaasisko: Ano, výkon zesilovače by měl být nižší nebo roven maximálnímu příkonu reprobeden. Odpálit bedny (typicky výškový reproduktor) lze ale nejen překročením jejich příkonu, ale také například tím, že se zesilovač dostane do limitace. A do limitace se většinou dostávají slabé zesilovače.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 17. 10. 2021 10:12

místo ležení ve fórech bys měl něco koupit, zvuk se totiž vyčíst nedá - navíc nikdo ti neporadí kup to nebo tamto, hodí se to k tomu co máš je

k těm ohmům:
mám vyzkoušeno, že to je jedno (ale neznamená to, že je to tak správně)
- měl jsem komplet vše 4 ohmy (AVR nastaven na 4)
- asi po půl roce jsem změnil přední na 8 ohm, AVR nechal, normálně to hrálo
- po měsíci jsem vyměnil centr za 8 ohm a opět to hrálo
- po měsíci jsem vyměnil zadní za 8 ohm a stále to hrálo :)
- po týdnu jsem si vzpomněl, že mám na AVR nastaveny 4 ohmy a tak jsem ho přepnul na 8
v této etapě jsem nezaznamenal žádný problém, ani s různou hlasitostí... ale je fakt, že po každé výměně jsem udělal kalibraci

zeptám se: dostal jsi dost doporučení na repro, které jsi slyšel a jak hrály? nebo jen čteš? :D
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 17. 10. 2021 11:10

Dostal jsem tady doporučení na několik repro, bohužel nemám z časových důvodu možnost vzít receiver a chodit po poslechových studiích, navíc budu kupovat stejně jiný a taky si pořád více uvědomuju, že je využití víc než 80% na filmy, takže nějaké laborování okolo kvality sterea můžu vypustit. Další věc je, že mi reproduktory budou hrát doma stejně jinak, než ve studiu, vzhledem k akustice prostoru, který tady mám tak trochu netradiční a budu ho stejně řešit. Teď jsem zjistil, že Denon, který budu kupovat má možnost 8 a 6 ohmů kdy při 8 je THD 0,07% a při 6ti je 0,7% což se mi zdá celkem dost, ale zaměřím se na 8 ohmové soustavy. Líbí se mi klipsche, ale jejich regály mají bassreflex dozadu a já je chci dát přímo na zeď přes držáky, a na stěně u které budou stát sloupy mám akustický sádrokarton, pod ním 10cm vaty a na něm molitanové jehlany takže.... Nebude to problém? Vyrábí se vůbec repro bez bassreflexu? Jinak jsem zvýšil rozpočet na repro na nějakých 40, max 50 tisíc, což by mi mělo vyjít. Samozřejmě s tím, že prodám současný receiver i Wharfy. Až budu jednou řešit stereo, tak si pořídím ty JADE7 ale to bude ještě nějaký čas trvat.
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 17. 10. 2021 11:31

bassreflex vzadu a bedny na zeď - to je problém, ale předního bych se nebál
dával jsem ti odkaz na Triangle borea bra1, jsou určené pro montáž na zeď a jsou uzavřené

nebo co něco z tohoto? dozadu by to mohlo stačit: https://reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz/jamo-s-803-hcs/#prehled
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 17. 10. 2021 12:16

To notes Brna jsou ale na sloupy, jako odrazové, ne? Tohle řešení já nechci
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 17. 10. 2021 12:43

nevím co zanamená notes Brna...
co se týká Tr. Borea, tak je můžeš položit na front nebo přidělat na zeď (mají i přepínač, podle toho jak je budeš používat)
https://www.trianglehifi.com/en/high-fi ... ers-borea/
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 17. 10. 2021 16:51

Triangle Borea.....automatická oprava...
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 17. 10. 2021 19:14

Jonaasisko píše:Teď jsem zjistil, že Denon... při 8 je THD 0,07% a při 6ti je 0,7% což se mi zdá celkem dost.

To je totální nesmysl vycházející z nepochopení technických údajů a jejich nesmyslné interpretace.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků