Odrazové reproduktory Dolby Atmos

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Quentin 12. 10. 2021 12:53

Dobrý den, chci se zeptat na zkušenosti s odrazovými reproduktory Dolby Atmos, takovými, které se umísťují na přední sloupy tak, že míří do stropu. Stojí ta investice za to? Je slyšet znatelný rozdíl? Moc tomu odrazu nevěřím a proto se ptám na osobní zkušenosti. Děkuji.
Quentin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 14. 10. 2021 11:10

Zkoušel jsem budky na předních sloupech a význam to nemělo. Všichni mě varovali , že to nemá význam , ale já si musím vše ověřit na sobě. Budky jsem měl půjčené tak mě to netrápilo. Doporučuji stejný postup.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Quentin 14. 10. 2021 11:38

Taky jsem si myslel že to nebude mít význam. Moc děkuji za odpověď!
Quentin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vzteklik 14. 10. 2021 16:34

Misto odpovedi bych dal doplnujici otazku. Kdyz nejdou repra do stropu, co dat dorazova repra na zed pod strop, a nasmerovat dolu na sebe? Nebo je namontovat primo na strop, ty zkosene, protoze montaz stropnich neni mozna, nemam podhledy:)
Vzteklik
Junior

Odeslat příspěvekod Quentin 14. 10. 2021 17:02

U mě montáž do stropu taky odpadá a proto jsem se ptal na ty odrazové.
Taky jsem si říkal co by udělaly tyhle reprobedny na zdi pod stropem, protože i na to jsou určené a můj AV receiver jejich zapojení na stěně pod stropem v menu přímo nabízí, ale nikde jsem takovéto zapojení nenašel v souvislosti s Dolby Atmos, ale jen v souvislosti se zapojením 7.1. a více. Jsou uváděny jako přední horní efektové a jako Dolby Atmos jsou uváděny jen takové které se dávají do stropu a to buď dvě, nebo čtyři a nebo odrazové které se dávají na přední sloupy, nebo na zadní efektové bedny.
Takže ty přední, nad sloupy pod stropem, kalibrační mikrofon určí jako přední horní efektové a bude potom do nich posílat odpovídající zvuk a ne zvuk který máme slyšet ve filmu nad hlavou, ke kterému slouží ty stropní reproduktory, ale je to jen má úvaha, respektive otázka jestli to tak skutečně je �
Quentin
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků