Soundbar s Atmosem?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jan.Valdman 27. 11. 2021 21:43

K TV Samsung QN85A bych si rad pořídil soundbar a vyměnil tím starší Samsung HW-MS 650 za nový a zvukově si polepšil. Dívám se rád na filmy přes Kodi a mám zatím i Apple TV a občas něco pustím přes Spotify, i když na to mám stereo. Pokukuji i po systému Atmos a žena by snad nebyla ani proti zadním repro na zeď za gauč. Doporučíte něco? Je nutno/lepší zůstat u značky Samsung? Poslouchal už jsem například Samsung 800A, nebylo to špatné, možná bych ale šel ještě výše. Televize má eARC. Děkuji a přeji všem hezký večer.
av: Hitachi TX 300
stereo: Onkyo 8270, Heco Celan 800
pc: Sennheiser HD 600, JDS LABS C5D
ven: FiiO X3-II, BW P7 wireless
Jan.Valdman
Junior

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 30. 11. 2021 00:03

Soundbar s Atmos bude stejně spíš takové Dolby hight virtualization s odrazem od stropu. Když už něco tak tenhle PHILIPS umí udělat wireless i zadní sorround: https://avmania.zive.cz/recenze-soundba ... ory#part=1

Nebo bych volil osobně i SONOS s eARC a dále nějakej lang přehled se vyrojil zde: https://avmania.zive.cz/nejlepsi-soundb ... ytu#part=1
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod Jan.Valdman 18. 6. 2022 06:34

Nakonec jsem si pořídil opravdu Samsung 800A a přikoupil zadní SW 9500, sehnal jsem je spíše na poslední chvíli. Asi to účel prozatím splní, filmy s [url][/url]Atmos jsou působivé. Zatim nemam zadní ještě vzadu a buď budu vrtat, skoro raději bych ale postavil na stojánky. Výška sedačky vyžaduje stojany od metru a výše. Můžete někdo něco prosím doporučit?
av: Hitachi TX 300
stereo: Onkyo 8270, Heco Celan 800
pc: Sennheiser HD 600, JDS LABS C5D
ven: FiiO X3-II, BW P7 wireless
Jan.Valdman
Junior

Odeslat příspěvekod John Es 19. 6. 2022 15:53

Budu řešit to samé. Čekám na hw-q990b…
John Es
Junior

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 19. 6. 2022 20:34

Jan.Valdman píše:Nakonec jsem si pořídil opravdu Samsung 800A a přikoupil zadní SW 9500, sehnal jsem je spíše na poslední chvíli. Asi to účel prozatím splní, filmy s [url][/url]Atmos jsou působivé. Zatim nemam zadní ještě vzadu a buď budu vrtat, skoro raději bych ale postavil na stojánky. Výška sedačky vyžaduje stojany od metru a výše. Můžete někdo něco prosím doporučit?

https://www.electronic-star.cz/HiFi-a-T ... Cerna.html
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sasakr 20. 6. 2022 22:17

Tyhle stojany mám. Doporučit lze jen na opravdu malé repráky. Na tyhle https://www.l-e.cz/wilson-movix-5-0-tresen jsem si musel udělat z Merkuru nástavec a i tak to bylo hodně vachrlatý. K dětem nebo zvířatům asi nic moc.

-- 20. 6. 2022 23:17 --

Teď už to mám radši na zdi.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan.Valdman 26. 6. 2022 05:01

John Es píše:Budu řešit to samé. Čekám na hw-q990b…


já už čekání nevydržel a u 950 se mi bohuzel displej nahoře nelíbil, přeji krásný zazitek a případnou recenzi si rad přečtu
av: Hitachi TX 300
stereo: Onkyo 8270, Heco Celan 800
pc: Sennheiser HD 600, JDS LABS C5D
ven: FiiO X3-II, BW P7 wireless
Jan.Valdman
Junior

Odeslat příspěvekod Bartosssjan 29. 6. 2022 14:46

Můžete mi prosím doporučit soundbar k TV? Nejsem nijak náročný člověk, ale všechno je asi lepší než základní TV repro. Soundbar bude ještě propojen s Alexou od AMAZONU k poslechu hudby, tu už doma máme. TV je SAMSUNG UE43RU7452 (aspoň zatím). Nepotřebuji nejhlubší basy, preferuji čistý zvuk.

Aktuálně přemýšlím nad:
Sharp HT-SBW460
Sharp HT-SBW800
Denon dht-s517
Samsung HW-Q600B

Bude to umístěno v místnosti o rozloze cca 45m2.

Děkuji za doporučení.
Bartosssjan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod John Es 30. 6. 2022 22:19

To chápu, já dělám ve velkoobchodě co je ofic distributor Samsungu, takže když přišlo prvních pár kusů - nám konkrétně JEDEN(!!!) tak jsem ho hned drapnul. Tejden to mám doma a musím řííct, že rozdíl proti HW-Q700A (2021) je znát. Nejsem audiofil, mám rád veselejší zvuk, hledal jsem způsob jak ozvučit obývák (cca50sqm) a povedlo se. Jsem velmi spokojen.
Příští týden se klidně rozepíšu kdyby to někoho zajímalo



Jan.Valdman píše:
John Es píše:Budu řešit to samé. Čekám na hw-q990b…


já už čekání nevydržel a u 950 se mi bohuzel displej nahoře nelíbil, přeji krásný zazitek a případnou recenzi si rad přečtu


-- 30. 6. 2022 23:21 --

Ahoj,

Řešil jsem to samé a koupil jsem SAMSUNG HW-Q700 a ozvučí to takovou místnost, ale tím že mu chybí stranový membrány, tak je zvuk strašně deformovanej když nejsi kolmo k baru. Proto jsem za 2 měsíce prodal 700 a koupil Q990B...

Bartosssjan píše:Můžete mi prosím doporučit soundbar k TV? Nejsem nijak náročný člověk, ale všechno je asi lepší než základní TV repro. Soundbar bude ještě propojen s Alexou od AMAZONU k poslechu hudby, tu už doma máme. TV je SAMSUNG UE43RU7452 (aspoň zatím). Nepotřebuji nejhlubší basy, preferuji čistý zvuk.

Aktuálně přemýšlím nad:
Sharp HT-SBW460
Sharp HT-SBW800
Denon dht-s517
Samsung HW-Q600B

Bude to umístěno v místnosti o rozloze cca 45m2.

Děkuji za doporučení.
John Es
Junior

Odeslat příspěvekod Bartosssjan 1. 7. 2022 07:10

Díky za info. Jenže já mám nějaký psychický limit nastaven nad cca 10 000,-... :-)
Bartosssjan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jan.Valdman 7. 1. 2023 08:00

Ozývám se po půl roce s dotazem: hlasitost toho Samsung 800A, at se snažím nastavit jakkoliv, je nižší než u televize. Nějak se mi nedaří přesvědčit ostatni členy domácnosti, aby soundbar pouzivali. U filmu, které mají pekne efekty, soundbar dominuje, ale musim zvednout hlasitost. To je otravne, nevíte co s tím?
av: Hitachi TX 300
stereo: Onkyo 8270, Heco Celan 800
pc: Sennheiser HD 600, JDS LABS C5D
ven: FiiO X3-II, BW P7 wireless
Jan.Valdman
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků